Hızlı, basit ve esnek

BMW CE 04’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi vermek için seçiminizi ev tipi elektrik prizlerinden, BMW Wallbox’tan veya ev dışı şarj istasyonlarından yana kullanabilirsiniz. BMW Group ile kurulan birliktelik ve bunun sonucunda ortaya çıkan binek otomobil standartları BMW CE 04'ünüz için de benzersiz bir şekilde teknik bileşenlerin transferinden yüksek voltaj teknolojisine ve ilgili güvenlik gereksinimlerinden kablolara, konektörlere ve emniyet kapatmasına kadar geçerli. Ve elbette bu durumun BMW Wallbox'ınızın servisi için de geçerli olduğunu söylememize gerek yok.

+ Devamını okuyun

Ev tipi elektrik prizlerinde şarj

Ev tipi elektrik prizlerinde şarj

BMW CE 04’ü ev tipi bir elektrik prizinde şarj etmek için geleneksel Schuko şarj ucuna sahip flexible fast charger mode 2 şarj kablosunu (standart olarak temin edilir) kullanabilirsiniz. Bu beş metrelik şarj kablosunu kullandığınızda 2,3 kW şarj çıkışı sayesinde scooter’ınız %0’dan %80 şarj seviyesine yaklaşık olarak üç buçuk saat içinde ulaşacaktır.

+ Devamını okuyun

BMW Wallbox ile şarj

BMW Wallbox ile şarj

Evinizdeki şarj istasyonunuz. BMW CE 04’ün yanı sıra BMW ve MINI otomobillerinizi şarj etmek için kalıcı olarak kurulan BMW Wallbox’ı kullanabilirsiniz. Bu işlem süresince, güncel şarj durumunu dilediğiniz zaman durum göstergesinden takip edebilirsiniz. 2,3 kW çıkış gücü ile scooter’ınız %0’dan %80 şarj seviyesine üç buçuk saatte ulaşacaktır. Opsiyonel olarak sunulan hızlı şarj cihazını kullanarak şarj işlemini daha hızlı hale de getirebilirsiniz. 6,9 kW değerine kadar varan çıkış ve maksimum şarj akımı sayesinde aynı işlem yalnızca 65 dakika sürecektir.

+ Devamını okuyun

Ev dışı şarj istasyonlarında şarj

Ev dışı şarj istasyonlarında şarj

BMW CE 04’ü ev dışı şarj istasyonlarında pratik bir şekilde şarj etmek için ek olarak sunulan Mod 3 şarj kablosunu kullanabilirsiniz. Bu sayede, 2,3 kW çıkış gücü ile scooter’ınız %0’dan %80 şarj seviyesine üç buçuk saatte ulaşacaktır. 6,9 kW değerine kadar şarj çıkışı sağlayan opsiyonel hızlı şarj cihazını kullandığınızda şarj istasyonunun özelliklerine bağlı olarak aynı işlemi yalnızca 65 dakikada tamamlayabilirsiniz.

+ Devamını okuyun

Hızlı şarj cihazı ile şarj

BMW CE 04 ile opsiyonel olarak sunulan hızlı şarj cihazını kullanabilirsiniz. Bu cihazı, bir Mod 3 şarj kablosu yardımıyla evinizdeki Wallbox kurulumunda veya ev dışı şarj istasyonlarında hızlı ve güvenli şarj için kullanabilirsiniz. Hızlı şarj cihazı bir fabrika teslim opsiyonu olarak sunulur. 6,9 kW değerine kadar varan şarj çıkışlarından en iyi şekilde faydalanmak için bu şarj cihazını kullanarak BMW CE 04’ü %0’dan %80 seviyesine kadar yaklaşık 65 dakikada şarj edebilirsiniz.


+ Devamını okuyun

Şarj istasyonları ve şarj durumu

Şarj istasyonuna giden rotanız

Şarj istasyonuna giden rotanız

Navigasyon sisteminin ilgi çekici yerler fonksiyonu, seçtiğiniz bölge civarındaki şarj istasyonlarını görüntüler ve istasyona giden en kısa rotayı gösterir. En yakın şarj istasyonuna giden rotayı BMW Motorrad Connected uygulaması üzerinden veya doğrudan scooter’ınızın 10,25 inç TFT ekranından seçebilirsiniz.


*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

+ Devamını okuyun

Şarj durumunuz daima gözünüzün önünde

Şarj durumunuz daima gözünüzün önünde

BMW Motorrad Connected uygulaması, şarj işlemi sırasında tahmini şarj bitiş süresinin yanı sıra depoladığınız enerjinin ne kadar dayanacağını ve sizi nereye kadar götüreceğini görüntüler. Bu verileri daha sonra dilediğiniz zaman 10,25 inç TFT ekran üzerinde de görebilirsiniz. 

+ Devamını okuyun

Dijital dünyanın keyfini canlı olarak yaşayın

Sürüş stilim BMW CE 04’ün menzilini ne şekilde etkiler?

Sürüş stilinin tüketim ve bunun bir sonucu olarak menzil üzerinde kuşkusuz bir etkisi vardır. BMW CE 04’ün menzilini en üst düzeye taşımak için Eco sürüş modunu seçin. Aynı zamanda scooter’da, geri kazanım prensibine göre çalışan ve yüksek voltajlı bataryayı şarj eden bir enerji kazanım sistemi de yer alır. Sürüş sırasında ileriyi düşünerek hızlanmaları orta düzeyde tutmak ve maksimum hızda uzun süreli sürüşten kaçınmak da menzili en üst düzeye çıkarmaya katkıda bulunacaktır.

BMW CE 04’ün bataryası zaman içinde eskiyecek mi?

Lityum-iyon bataryaların kapasitesi kullanım ömrü içerisinde düşüş gösterir. Bu bağlamda müşterilerimiz için olası en iyi servis bilgilerini batarya sertifikamız kapsamında paylaşıyoruz. 40.000 kilometre boyunca geçerli olan bu sertifika ilk teslimattan veya ruhsat kaydından itibaren beş yıl içerisinde sona erer. Bu süre boyunca yüksek voltajlı bataryanın arızalanması durumunda oluşan her türlü malzeme hasarı ücretsiz olarak onarılacaktır. Bu durum batarya kapasitesindeki aşırı kayıplar için de geçerlidir. Daha fazla bilgi için BMW Motorrad Yetkili Satıcınızı ziyaret edin. 

BMW CE 04 ile sürüş keyfini opsiyonel hızlı şarj cihazı olmadan da yaşayabilir miyim?

Elbette. Bu durumda, geleneksel ev tipi elektrik prizlerinde ve şarj istasyonlarında standart şarj kablosunu kullanarak aracınızı şarj edebilirsiniz. Tek fark, şarj işleminin opsiyonel hızlı şarj cihazına kıyasla daha uzun sürecek olmasıdır.

Ev tipi elektrik prizlerinde şarj için dikkate almam gerekenler nelerdir?

2,3 kW şarj kapasitesine sahip flexible fast charger mode 2 kablosu BMW CE 04 standart donanımının* bir parçası olarak temin edilir. Bu kablo, beş metrelik uzunluğu sayesinde çoğu durumda ev tipi elektrik prizlerine kolayca erişim sağlar. Uzatma kabloları veya çoğaltıcı kullanmayın. 

*Pazara özel teklif

Yoldayken BMW CE 04 için uyumlu bir şarj seçeneğini nasıl bulabilirim?

BMW Charging uygulamasının (ve diğer şarj uygulamalarının) yanı sıra BMW Motorrad Connected uygulamasını kullanarak şarj seçeneklerini bulabilirsiniz. Şarj istasyonlarını scooter üzerindeki navigasyon sisteminde yer alan ilgi çekici yerler fonksiyonu kullanarak da bulabilirsiniz.

*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

BMW Motorrad, ev dışı şarj istasyonlarında şarj işlemi için hangi şarj kablosunu sunuyor?

BMW CE 04, opsiyonel hızlı şarj aletini kullanarak maksimum 6,9 kW güçle şarj edilebiliyor. Standart şarj aletiyle ise maksimum 2,3 kW ile şarj ediliyor. Şarj istasyonu kurulumlarındaki ülkelere özgü farklılıklar sebebiyle motosikletin şarj edilmesi için tek fazlı veya üç fazlı şarj kabloları gerekebilir. 

Bu amaçla BMW Motorrad şu anda herkes için optimum şarj sonuçlarını sunmak üzere üç Mode 3 kablosu sunuyor. Bu kablolar şarj performansı, boyut ve ağırlık olarak fark gösteriyor.

  • 7,4 kW şarj gücüne kadar kablolar: 1 faz, 32 amper, 2,35 kg ağırlık. Genellikle tek fazlı şarj istasyonları bulunan ülkeler için tavsiye edilir. 
  • 22 kW şarj gücüne kadar kablolar: 3 faz, 32 amper, 3,3 kg ağırlık. CE 04'ün şarj kapasitesini her durumda en üst seviyeye çıkarmasına olanak sağlar. Bu sebeple kablo diğer iki tipe göre biraz daha büyük ve ağırdır. 
  • 11 kW şarj gücüne kadar kablolar: 3 faz, 20 amper, 2,15 kg ağırlık. Bu en küçük ve en hafif şarj kablomuzdur. Ancak tek fazlı şarj istasyonlarında CE 04'ün şarj hızının tam potansiyelini kullanamazsınız. Bununla birlikte genel olarak 3 fazlı şarj istasyonları bulunan ülkelerde iyi ve kullanışlı bir çözümdür.

Mode 3 kablosunun aralığı ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. 

Ev prizlerinden şarj ederken nelere dikkat etmeliyim?

Şarj istasyonlarının montajı açısından ülkeler arasındaki farklılıklar, 1 veya 3 fazlı şarj kablolarının kullanılmasını gerektirir. Uygun kablo ile kombine edildiğinde BMW CE 04’ü 6,9 kW değerine varan güç çıkışlarında şarj edebilirsiniz.

BMW CE 04’ün şarj durumunu nasıl görebilirim?

BMW CE 04’ün şarj durumu, aracın TFT ekranında gösterilir. Aynı zamanda, şarja takılan scooter’ın tahmini şarj bitiş süresini görmek için BMW Motorrad Connected uygulamasını kullanabilirsiniz.

BMW Wallbox’a nasıl sahip olabilirim?

Wallbox, basit ve esnek bir şekilde ev tipi elektrik şebekelerine bağlanabilir. Güçlü şarj çıkışı ve üç fazlı şarj olanağı sayesinde (BMW CE 04’e eklenen opsiyonel hızlı şarj cihazı üzerinden) şarj sürelerini etkin bir şekilde kısaltır. Wallbox kablosu beş metre uzunluğundadır. BMW Wallbox’u tüm yetkili binek otomobil ve motosiklet satıcılarından satın alabilirsiniz.

Dijital dünyanın keyfini canlı olarak yaşayın

Tamamen kusursuz bir deneyim için BMW CE 04 ile test sürüşüne çıkın. BMW CE 04’ün yaşamınıza nasıl mükemmel şekilde entegre olduğunu görmek için akıllı telefonunuzu da yanınıza almayı unutmayın.

Hemen test sürüşü talep edin
spinner