BMW M 1000 XR

Liderlik etmek için doğdu

İşte karşınızda: Dünyanın en hafif ve en güçlü seri üretim crossover motosikleti. Ne fazla ne de eksik. Baştan aşağı tam bir M motosikleti. Maksimum performans için sadeleştirildi- bu sefer uzun mesafe performansı için. Bu yüzden M XR olarak adlandırıldı. Veya bizim tercih ettiğimiz adıyla: MaXimizeR. Çünkü bu motosiklet her şeyi maksimuma çıkarıyor: Sürüş deneyiminizi, dayanıklılığınızı ve istediğiniz zaman adrenalinizi. Alternatif olarak uzun mesafe yolculuklarda güvenle rahatlayabilirsiniz. Ne de olsa istediğiniz an herkesi geride bırakabileceğinizi biliyorsunuz. #MeydanOkumaktanAslaVazgeçme

Maksimum donanım

Mükemmel bir başlangıç: M başlangıç animasyonu
BMW Motorrad M 1000 XR'ın M başlangıç animasyonunu gösteren TFT ekranı
Karbon parçalar: daha hafif = daha güçlü
BMW Motorrad M 1000 XR'ın M Competition paketi ile sunulan karbon parçaları
Arka tasarımın en ince detayına kadar performans için tasarlandı
BMW Motorrad M 1000 XR’ın dar arka tasarımı ve işlenmiş parçaları
Güçlü ve çevik motor
BMW Motorrad M 1000 XR'ın ShiftCam motoru
Performans kontrol altında: M fren
BMW Motorrad M 1000 XR'ın M freni
Kontrollü güç: M kanatçıklar
BMW Motorrad M 1000 XR'ın M kanatçıkları
Hızlı ve çevik: Ultra sportif ön tasarım
BMW Motorrad M 1000 XR'ın sportif ön tasarımı
Motosiklet kullanımını bir üst seviyeye taşır: M Karbon jantlar
BMW Motorrad M 1000 XR'ın opsiyonel M Karbon jantları

Yarış pistlerinde doğdu

Hemen anlaşılıyor. M XR, M genleri taşıdığını hemen belli ediyor. Dünyadaki en güçlü harfin temsil ettiği her şeyi bünyesinde barındırıyor: liderlik, üstünlük ve keyifli, zahmetsiz hakimiyet. "M" harfi olağanüstü malzeme ve donanımla birinci sınıf bir makine vaat ediyor. M motosikleti kullanmak mükemmel sürüş becerileri gerektiriyor. M, motor sporlarının büyüsünü hız şeridinde bir yaşam tarzıyla birleştiriyor. Üçüncü M modeli dört silindirli serimizi tamamlıyor.

+ Devamını okuyun

Maksimum ayrıcalık

Maksimum ayrıcalık

M XR, yalnızca görsel olarak bir M değil, aynı zamanda kapsamlı şekilde M parçalarıyla donatılıyor. Ekrana baktığınızda M başlangıç animasyonu daha ilk andan itibaren M spor dünyasına adım atmanızı sağlıyor. M Sport sele yorulmadan sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlarken, M kanatçıklar aerodinamik bastırma kuvveti aracılığıyla yolda daha fazla temas basıncı sağlıyor. M fren sayesinde ayrıca performans tam olarak kontrol edilebilir hale geliyor.

+ Devamını okuyun
201
bg (147 kW), 14.600 dev/dk'da
275
km/sa azami hız
223
kg DIN boş ağırlık (tam dolu yakıt deposuyla, yola çıkmaya hazır)
7,2
saniyede 0'dan 200 km/sa hıza ulaşma
Su/yağ soğutmalı sıralı dört silindirli motor ve BMW ShiftCam

M + XR = uzun mesafe performansı

M + XR = uzun mesafe performansı

M performansı ve XR uzun mesafe kapasitesinin bir araya gelmesiyle oluşan benzersiz sürüş deneyiminin denklemi. Üstün ergonomisi veya Pro ve RACE sürüş modları sayesinde bu motosikletten inmek istemeyeceksiniz. Sadece donanım açısından değil, her yönüyle eksiksiz. M XR sportif ve touring sürüşün yanı sıra yolcu ile birlikte sürüşe uygunluğuyla son derece çok yönlüdür. Opsiyonel M Competition paketiyle ağırlığı daha da azaltılabilir, böylece yola maksimum dinamizmle çıkabilirsiniz.

+ Devamını okuyun

Bu motosiklet istediğim her şeyi yarış pisti dışında bir araya getiriyor: Performansı o kadar inanılmaz ki, hiç inmek istemeyeceksiniz.

 ”

Peter Hickman

İngiliz motosiklet yarışçısı

M Sesi

Saf güç sizin kontrolünüzde

Saf güç sizin kontrolünüzde

Bindiğiniz andan itibaren aklınızdan çıkmaz: M XR sizi 275 km/sa hızın üzerine çıkarabiliyor. 0’dan 100 km’ye 3,2 saniyede; 200 km’ye 7,4 saniyede ulaşıyor. Bunu, RR’ın XR için uyarlanmış, 14.600 dev/dak azami hızda 201 bg (147 kW) güç sunan BMW ShiftCam dört silindirli motoruyla yapıyor. 4., 5. ve 6. viteslerde daha kısa aralıklara sahip spor şanzımanın yanı sıra daha kısa ikincil dişli oranları sayesinde M XR, performans odaklı uzun mesafe yolculuklar için mükemmel hale getirildi. Bu sayede istediğiniz zaman liderliği ele almanıza yardımcı oluyor. 

+ Devamını okuyun

Şampiyon ruhu

Benzersiz M

Performansın üç rengi: açık mavi, koyu mavi ve kırmızı. Karakteristik M renk teması, M XR’a benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Nadiren de olsa durduğu anlarda, motor sporları sevgisini sadece renklerinde değil, birçok detayında da görebilirsiniz.

  Beyaz/M Motor Sporları

  M Şeritler ile Mat Beyaz gövde renginde sunulan standart motosiklet güçlü kontrastlara odaklanıyor. M XR, mavi renkteki standart M freni sayesinde M motosikleti kimliğiyle öne çıkıyor.

  Metalik Siyah/M Motor Sporları

  Opsiyonel M Competition paketiyle birlikte, M şeritler ile daha güçlü Metalik Siyah rengiyle sunuluyor - M karbon jantlar bu görünümü daha da güçlendiriyor.

  Herşeyin ölçütü

  Herşeyin ölçütü

  Mükemmellik tüm detayların toplamıdır. Bu motosikletin tasarımında hiçbir milimetre şansa bırakılmadı. Şık M gövde rengi ve işlenmiş M debriyaj kolu ve M fren kolu gibi özel parçaların öne çıktığı tasarım, sportif standartları belirliyor. Kısa, renkli spor ön cam da motosikletin M Motor Sporları temel alınarak tasarlandığını gösteriyor.

  + Devamını okuyun

  Liderliğin zirve noktası

  Hazır mısınız? Motosikletinize binin, motoru çalıştırın ve M dünyasına adımınızı atın. Arkanızda kısa plaka tutucu ile performans odaklı, dar arka kısım yer alıyor. Bu noktadan itibaren her şeyi arkanızda bırakabilirsiniz. Öndesiniz. Akrapovič geçmeli arka susturucudan gelen benzersiz sesi duyuyorsunuz. Yolcu selesi konturu, ince tutma kolları ve arka ayak dayama braketi sayesinde yolcunuz da tam bir M deneyimi yaşıyor.

  + Devamını okuyun

  Daha fazlası da var

  Zorluklara meydan okumayı seviyorsanız: Opsiyonel olarak sunulan M Competition paketi tam size göre. Pakete dahil olan M Karbon jantlar ve çok sayıda M Karbon parçalar, motosiklete ultra sportif bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ağırlığı yalnızca 220 kg'a düşürerek dinamikleri ve kullanımı en üst düzeye çıkarıyor. M GPS-Laptrigger ile en hızlı zamanlarınıza odaklanabilirsiniz.

  + Devamını okuyun

  M motosikletinizi kişiselleştirin

  Kendinize ait fikirleriniz mi var? Burada onları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Daha yüksek hedefleriniz mi var? Kendinizi burada test edebilirsiniz. İster yarış pisti ister arazide: Opsiyonel donanım ve orijinal BMW Motorrad aksesuarlarında M XR’ınızı hayalinizdeki motosiklete dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.

  Kişiselleştirme bölümüne gidin

  Daha fazlasına meydan okumaya hazır mısınız?

  spinner