Sprint ustası

Her kıvrımıyla ideal.

Taviz vermek nedir bilmiyor ve her metrede yarış çizgisi için mi savaşıyorsunuz? S 1000 XR’ın bu versiyonu, yoğun performansı temsil ediyor. Sürtünme bakımından optimize edilmiş M Endurance zincir arka tekerleğe daha da fazla güç sağlıyor ve buna titanyum spor susturucunun uyumlu sesi eşlik ediyor. Görsel olarak, gövde rengi kısa ön camla birlikte yeni bir rekora imza atıyor. Artık bir sonraki virajı dönmeye hazırsınız.

+ Devamını okuyun
M dövme jantlar

Yarışlarda değerini kanıtlamış yüksek kaliteli M dövme jant anodize edilmiş siyah renktedir ve açılı valfe sahip daha kalın bir fren diski içerir.

Spor ön cam

Çizilmeye karşı dayanıklı kaplamaya sahip olan spor ön cam üst gövdedeki rüzgar basıncını büyük oranda azaltır.

M Endurance zincir

DLC kaplamalı makaralara sahip M Endurance zincir düşük sürtünme katsayısına sahiptir ve daha az bakım gerektirir.

Spor susturucu

Karbon fiber kapaklı titanyum spor susturucu, etkileyici ve güçlü bir ses üreterek hem görsel hem işitsel bakımdan yarış ruhunu öne çıkaran net bir ifade oluşturur.

M Spor sele

Yarış pistleri için tasarlanan M Spor sele, sportif sürüş için daha iyi kavrama ve daha fazla destek sunar. 

M hafif akü

M hafif akü, gelişmiş lityum-iyon batarya teknolojisine sahiptir. Sadece 1.288 gr ağırlığı ile standart aküden 2.000 gr daha hafiftir.

En iyi zaman avcısı

En iyi zamanın peşinde.

Sportif bir macera deneyimi ve size en iyi zamanı sunacak bir motosiklet mi istiyorsunuz? O halde Dynamic paketini ve M dövme alaşım jantları içeren bu XR sizin için doğru seçim. Daha fazlası için Carbon paketi ve M hafif akü seçenekleri sayesinde 223 kg’lık sportif bir ağırlığa bile ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca, M Performance ile benzersiz ve sportif bir tasarım yaratabilirsiniz.

+ Devamını okuyun
Dynamic ESA Pro

Dynamic ESA Pro (Elektronik Süspansiyon Ayarı), otomatik sürüş pozisyonu telafisinin yanı sıra ikinci bir süspansiyon modu sağlar. Konfor odaklı ROAD modu, standart olarak sağlanandan çok daha fazla kingpin dağılımı sunar. Ek olarak sunulan DYNAMIC modu, XR’ın atletik becerilerini yeni bir seviyeye taşır.

Pro Vites Asistanı

Pro vites asistanı, neredeyse tüm yük ve motor devirlerinde debriyajı kullanmadan vitesi hızlı şekilde yükseltme ve düşürme olanağı sağlar. Bu sayede vites değiştirme sürelerini belirgin bir şekilde kısaltır ve debriyaj elinin rahatlamasını sağlayarak daha fazla konfor, dinamizm ve sürüş keyfi sunar.

M dövme alaşım jantlar

Anodize edilmiş siyah renkli M dövme alaşım jantlar, jiroskopik kuvvetleri azaltarak çevikliği artırır. 5 mm’lik fren balataları ile en yüksek fren performansını sunar. 

Carbon paketi

Yüksek kaliteli Carbon paketi, maceracı spor motosikletin atletik kalitesini vurgular ve dinamik görünümünü güçlendirir. Paket kapsamında ön ve arka jant kapakları, entegre zincir muhafazası ve yan kaplama sunulur. Ek parçalar, yüksek teknolojiyle donatılmış asil ve sportif vurgular yaratır.

Adaptif viraj aydınlatması

Adaptif viraj ışığı, virajlı yollarda sürüş sırasında yolun daha iyi aydınlatılmasını sağlar. Pro far sistemi ile sunulan viraj aydınlatması, 10 derecelik eğimlerde devreye girer. Bu sayede, kısa huzme virajı aydınlatır ve sürücüye güvenlik açısından önemli kazanımlar sağlar.

Kilometre aşığı

Hiçbir hedef size çok uzak değil.

S 1000 XR’ın uzun mesafe performansından en iyi şekilde yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde Tour ve Dynamic paketlerini içeren bu XR versiyonu tam size göre. Hız sabitleyiciden ısıtmalı elciklere ve orta konsoldan ECALL akıllı acil durum sistemine kadar uzun mesafe yolculuklarınızı konforlu ve güvenli hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız. Ayrıca Tour çantası sayesinde bagajınız için yeterli alanın keyfini çıkaracaksınız. 

*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

+ Devamını okuyun
Touring çanta

Yaklaşık 30 litrelik hacme sahip sert dış kaplamalı yüksek kalite touring çanta, eşyalarınız veya motosiklet kaskı için oldukça geniş alan sağlar. Kilitlenebilir su geçirmez çantalar siyah gövde ile sunulur ve hem kısa hem uzun yolculuklarda mükemmel yol arkadaşınız olur.

Bagaj taşıyıcı ve arka çanta

Hem geziler hem günlük kullanım için uygun çok yönlü ve pratik bir çözüm. Entegre arka çanta tutucu ile bagaj taşıyıcıya kolayca takılıp sabitlenebilir.

M Karbon motor koruyucu

Yüksek kaliteli M Karbon motor koruyucu çelik kadar güçlü olsa da tek taraftaki ağırlığı yalnızca 620 gramdır. Motosiklete entegre edilmiş ince bir tasarıma olanak sağlayan özel malzemesi aerodinamik bir kesite sahiptir. Yüksek teknolojili bu benzersiz bileşen, motosikletin estetiğini veya yatış kabiliyetini etkilemeden sportif görünümü mükemmel korumayla bir araya getirir.

Lastik basınç kontrolü (TPC)

Lastik basınç kontrolü (TPC), mevcut lastik basıncı hakkında bilgi verir ve sürücüyü basınç kaybının neden olabileceği potansiyel tehlikelere karşı uyarır. Değerler kokpit ekranı aracılığıyla görüntülenebilir. Sürüş sırasında belirlenen değerlerden sapma olması durumunda sarı arka lamba ve kırmızı uyarı ışığı durumu otomatik olarak gösterir. 

Comfort seat

Comfort sele, 10 mm’lik ekstra dolgusu sayesinde sürücüye önemli ölçüde iyileştirilmiş bir oturma konforu sağlar. Ayrıca selenin arka kısmı daha geniş bir köpük kontura sahiptir. Gelişmiş teknoloji ürünü özel “Heat Reflect” kaplama malzemesi, doğrudan gelen güneş ışığında yüzey sıcaklığını 15°C kadar düşürebilir.

Orta sehpa

Motosikletin güvenli ve sabit şekilde durmasını sağlayan orta sehpa aynı zamanda yakıt doldururken, çantaları yükleyip boşaltırken ve bakım işlemleri uygulanırken avantaj sağlar. Buna ek olarak, lastikler ve süspansiyon, hareketsiz kaldıkları süre boyunca dinlendirilmiş olur.

Manzara avcısı

Şehrin yansıması.

Sıra halinde uzanan binaları, dar sokakları ve hareketli meydanları seviyor musunuz? Öyleyse bu S 1000 XR versiyonu tam size göre. Pro far, gündüz farı ve yardımcı farlar sayesinde hem görüş seviyenizi hem de görünürlüğünüzü zirveye taşıyın. Ayrıca, anahtarsız sürüş ve ECALL özelliklerinin getirdiği kullanım rahatlığını ve konforu her sürüşte yaşayın. 

+ Devamını okuyun
Pro Far ve gündüz farı

Pro far ile konum ışığı ve gündüz farı görevi gören ikonik aydınlatma özelliklerine sahip olun. Bu özellik, adaptif viraj aydınlatması ile bir araya geldiğinde sürücünün görüş kabiliyetini ve görünürlüğünü artırarak yolculukları daha güvenli hale getirir.

LED yardımcı farlar

Alüminyum muhafazadaki yüksek yoğunluklu LED yardımcı farlar, ayırt edici görünümleri sayesinde motosikletinizin otomobillerden ilk bakışta ayırt edilmesini sağlayarak yolculuklarınızı daha güvenli hale getirir. Aynı zamanda gün ışığına benzer rengi sayesinde yolun daha iyi aydınlatılmasını sağlar. LED teknolojisi, sıfıra yakın yıpranmayla çalışmayı mümkün kılar.

Renkli ön cam

Renkli ön cam, motosikletin sportif görünümünü destekler. Kalıcı şeffaflık için çizilmeye dirençli kaplamaya sahiptir. Alternatif olarak 70 mm’lik daha uzun bir seçenek de mevcuttur.

Anahtarsız sürüş

Anahtarsız sürüş özelliğiyle artık anahtarlarınız cebinizde kalabilir. Anahtarsız sistem son derece rahat olduğundan sürücünün motosikletini bir düğmeye basarak kolaylıkla çalıştırabilmesini sağlar. Gidon kilidi ve yakıt deposu kapağı kilidi de bu şekilde açılabilir. Motorunuza atlayın ve yola çıkın!

*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

ECALL

Akıllı acil durum çağrısı, bir kaza anında kurtarma zincirinin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde başlatılması için otomatik olarak BMW çağrı merkeziyle iletişime geçer. Aracın konumu iletilir ve mümkünse ilgili kişiyle ilk iletişim kurulur. Sistem, yolda yardıma ihtiyaç duyan diğer kişiler için manuel olarak da etkinleştirilebilir.

*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

spinner