Viraj sever

Bir sonraki viraj yaklaşıyor.

Peki onu ustalıkla dönebilir misiniz? Hızınız ideal mi? Nabzınız hız göstergesi ile mi yarışıyor? O halde bu motosiklet kesinlikle tam size göre. Özellikle sportif bir oturma pozisyonu sağlayan ekstra yüksek selesi, spoyleri ve frezelenmiş parçaları ile bu motosikletle yola çıkmanın heyecanını yaşayın. Tahrikten ve süspansiyondan en iyi şekilde yararlanmak için Pro sürüş modlarını, Pro Vites Değiştirme Asistanını ve Dynamic ESA elektronik süspansiyonu kullanın. Adaptif viraj aydınlatması sayesinde, bir sonraki viraja daima hazırsınız. Yolunuz üzerinde karşınıza bir sürü viraj çıkacak...

+ Devamını okuyun
Dynamic ESA

Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarı) sürüş koşullarına bağlı olarak süspansiyon yayının sönümleme hareketini otomatik olarak ayarlar. Sürüş sırasında farklı amortisör ayarları seçebilir ve hareketsiz haldeyken bir düğmeye basarak yay ön yükünü ayarlayabilirsiniz. 

Ekstra yüksek sele

865 mm yüksekliğindeki ekstra yüksek sele, standart selelere kıyasla 50 mm daha yüksektir. Uzun boylu sürücüler bile ideal diz açısı sunan rahat ve konforlu bir oturma pozisyonunun keyfini çıkarabilir.

Pro sürüş modları

Pro sürüş modları, motosikletinizi farklı sürüş koşullarına ve kullanımlara daha da hassas şekilde uyarlamanıza olanak sağlar. Gaz tepkisinin yanı sıra ABS Pro ve DTC’nin kontrol özellikleri; Dynamic ESA, Hız Sabitleyici ve TPC gibi ek sistem ve özelliklerin ayarları ROAD, RAIN ve DYNAMIC modlarında düzenlenebilir. 

Pro vites asistanı

Pro vites asistanı, neredeyse tüm yük ve motor devirlerinde debriyaj ve gaz kolunu kullanmadan vitesi yükseltme ve düşürme olanağı sağlar. Vites değiştirme sürelerini belirgin şekilde kısaltan asistan debriyaj elinin rahatlamasını sağlayarak daha fazla konfor ve dinamizm sunar. 

Pro far

Pro far ile konum ışığı ve gündüz farı görevi gören ikonik aydınlatma özelliklerine sahip olun. Bu özellik, adaptif viraj aydınlatması ile bir araya geldiğinde sürücünün görüş kabiliyetini ve görünürlüğünü artırarak yolculukları daha güvenli hale getirir. 

Güçlü tasarım öğeleri

F 900 R’ı el manivelası, ayak dayamalar ve biçimlendirilmiş ayna gibi frezelenmiş tasarım parçalarımızın yanı sıra spoyler ve yolcu selesi örtüsü gibi ek donanımlarla zenginleştirebilirsiniz.

Büyük şehir avcısı

Şehir asla uyumaz.

Hem görmek hem görünür olmak isteyenler için. Şehirdeki en sevdiğiniz kafede kısa bir mola verin ve ardından trafiğin en yoğun olduğu saatlerde motosikletinizin neler yapabileceğini herkese gösterin. Şehir hayatının karmaşası Anahtarsız Sürüş, TPC, ısıtmalı elcikler veya arka çanta ile daha kolay hale geliyor. Size ise şehrin güzel tarafına odaklanmak kalıyor. 

Şehir hayatı vazgeçilmezim diyorsanız bu motosiklet tam size göre. 

+ Devamını okuyun
Akıllı acil durum çağrısı

Akıllı acil durum çağrısı, bir kaza anında kurtarma zincirinin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde başlatılması için otomatik olarak BMW çağrı merkeziyle iletişime geçer. Aracın konumu iletilir ve mümkünse ilgili kişiyle ilk iletişim kurulur. Sistem, yolda yardıma ihtiyaç duyan diğer kişiler için manuel olarak da etkinleştirilebilir.

*Şu an için Türkiye pazarına sunulmamaktadır.

Lastik basınç kontrolü (TPC)

Lastik basınç kontrolü (TPC), mevcut lastik basıncı hakkında bilgi verir ve sürücüyü basınç kaybının neden olabileceği potansiyel tehlikelere karşı uyarır. Değerler kokpit ekranı aracılığıyla görüntülenebilir. Sürüş sırasında belirlenen değerlerden sapma olması durumunda sarı arka lamba ve kırmızı uyarı ışığı durumu otomatik olarak gösterir. 

Anahtarsız Sürüş

Anahtarsız Sürüş özelliğiyle artık anahtarlarınız cebinizde kalabilir. Anahtarsız sistem son derece rahat olduğundan sürücünün motosikletini bir düğmeye basarak kolaylıkla çalıştırabilmesini sağlar. Gidon kilidi ve yakıt deposu kapağı kilidi de bu şekilde açılabilir. Motorunuza atlayın ve yola çıkın! 

Isıtmalı elcikler

Ellerinizin üşümesi artık geride kaldı. Çok kademeli kumandaya sahip elektrik ısıtmalı elcikler ellerinizi sıcak tutar. Elleriniz sıcakken ve parmaklarınızı daha iyi hissederken motosikletinizi daha iyi kontrol edebileceğiniz için daha fazla konfor ve daha fazla güvenlik sunar. Isıtmalı elcik, gidonlar üzerindeki Çoklu Denetleyici aracılığıyla rahatlıkla kullanılabilir. 

El manivelası koruyucuları

El manivelası koruyucu, sportiflikten ödün vermeyen anlayışı net bir şekilde yansıtır. Alüminyum ve plastik malzemeden yapılmış kavisli braket, gidondaki fren kolunun bir başka araçla temas ettiğinde yanlışlıkla etkinleştirilmesini ve bir kaza sırasında aracın hasar görmesini önler.

30 litrelik arka çantalı bagaj taşıyıcı

Toz boya kaplamalı dökme alüminyum malzemeden sağlam bagaj taşıyıcı ile bir arka çantayı veya diğer eşyalarınızı kolay ve güvenli şekilde taşıyabilirsiniz. Bagaj taşıyıcı motosiklete sabitlendiğinden ve sarsıntıdan korunduğundan, arka çanta takılıyken motosikletinizin yüksek hızlarda bile çok daha iyi sürüş sunduğunu fark edeceksiniz.

Kilometre avcısı

Birkaç kilometre daha.

Harekete geçmek için motosikletinize atlayıp geride bıraktığınız kilometreleri saymanın tam zamanı. Keşfedilecek yerlerle dolu bir dünya sizi bekliyor. Hafta sonu için ihtiyacınız olan her şeyi motosikletinizde taşıyabilirsiniz. Diğer yandan bu motosiklet lüks selesi, navigasyon tertibatı ve orta konsolu ile kısa yolculuklarınızda da mükemmel bir donanım sunuyor. Doğru donanım her zaman yanınızda: #NeverStopChallenging

+ Devamını okuyun
Orta dikme

Sağlam bir duruş sağlayan orta dikme, motosikletinizin yokuşta bile güvenli bir şekilde durmasına olanak tanır, servis ve bakım işlemleri sırasında veya çantalar takılırken ek avantaj sağlar. Motosikletinizi uzun süreli park ettiğinizde havaya kaldırmanız, lastiklerin ve süspansiyon elemanlarının üzerindeki yükü hafifletir. Ayrıca, motosikletinizi dik olarak park ederek daha az alan kullanmış olursunuz. 

Çanta tutucu ve soft çanta

Soft çantalar, şık çanta tutucuya kolaylıkla ve güvenli şekilde takılabilir. Göze çarpmayan tutucu çantalar takılı olmadığında fark edilmez. 

Comfort sele

Lüks sele, ek döşemesi sayesinde oturma konforu açısından belirgin bir iyileşme sağlar ve böylece özellikle uzun boylu sürücülerin kilometreleri sorunsuz bir şekilde aşmasına yardımcı olur. Standart seleden daha yüksek olduğu için gün boyu süren uzun yolculukları bile rahat ve zahmetsiz hale getirir.

Yüksek ön cam (uzun)

Çizilmeye karşı dayanıklı ve kaplamalı ön cam, standart ön camdan daha uzun ve daha geniştir. Bu sayede, rüzgara ve hava koşullarına karşı belirgin şekilde daha iyi koruma sağlar ve yolculuk konforunu genel anlamda yukarı taşır. Otoyolda hızlı giderken, yüksek ön cam üst gövdeyi korur ve her kilometreyi daha rahat ve zahmetsiz hale getirir. 

Navigasyon tertibatı

Gidon kelepçesi üzerindeki taşıyıcı ve montaj yuvasından oluşan navigasyon tertibatı BMW Navigator’ın sürücünün görüş alanı içinde sabitlenmesini sağlar. Navigasyon sistemi ve bağlantı fonksiyonları gidon üzerindeki Çoklu Denetleyici aracılığıyla rahatlıkla kullanılabilir.

Hız Sabitleyici

Elektronik Hız Sabitleyici 30 km/sa hızdan itibaren etkinleştirilebilir ve sabit bir sürüş hızını korur. Özellikle otobanın uzun, sıkıcı bölümlerinden bile rahat bir şekilde keyif alabilmenizi mümkün kılar. Fonksiyon fren yaparak devre dışı bırakılabilir ve seçilen hız Resume düğmesine basıldıktan sonra tekrar devreye girer. 

spinner