BMW Motorrad Vision AMBY

İstediğiniz gibi hareket edin

BMW Motorrad Vision AMBY bir düşüncenin hayata geçirilmesidir. Geleceğin mobilitesi hakkında bizim fikrimizi temsil eder. Buna "adaptif mobilite" adını veriyoruz. Buna göre gelecekte, tam olarak istediğiniz rotaları kullanacaksınız. Ulaşmak istediğiniz yere mümkün olduğunca çabuk veya rahatlamış bir şekilde varacaksınız. Tüm bunlar da aynı araçla gerçekleşecek. Elektrikli motor, yüksek seviyede bireysellik, benzersiz tasarım gibi bu vizyonun bazı yönleri şimdiden gerçek oldu.

İki tekerlek üzerinde elektrikli mobilite gerçekten eğlenceli ve heyecan verici olmak zorunda.

 ”

Markus Schramm

BMW Motorrad Tasarım Müdürü

Sınır yok

Kaçış: Şehir bir kaçış odasına dönüyor. Bir süre kalmak istediğiniz ve aynı zamanda ayrılmak istediğiniz bir yer. BMW Motorrad Vision AMBY tam da bu nedenle yaklaşık 110 km menzile sahip. Teknoloji ve tasarım tamamen yeni olasılıklara imkan tanıyor. Bu 65 kg ağırlığındaki araç ilk bakışta tipik motosiklet öğeleriyle bisiklete özgü öğelerin bir kombinasyonu olarak elektrikli bisiklet ve motosiklet arasında gidip gelen bir aracın temsilcisi gibi görünüyor. Şehir bisikleti mi? Enduro mu? Mesele kategoriler değil. Her şey mobiliteye tamamen yeni ve esnek bir açıdan bakmakla ilgili.

+ Devamını okuyun

Şehir içinde ve çevresinde maksimum özgürlük sunan akıllı ulaşıma yönelik son derece duygusal bir araç geliştirmeyi istedik.

 ”

Edgar Heinrich

BMW Motorrad Tasarım Müdürü

Orman patikaları, bisiklet yolları, şehir merkezindeki düz yollar, bunların hepsi mümkün: Olasılıklarla dolu bu dünyada BMW Motorrad Vision AMBY nerede olduğunuzu tespit etmek üzere coğrafi sınırlama teknolojisini ve HERE Maps'i kullanıyor ve otomatik olarak azami 25 km/sa, 45 km/sa ve 60 km/sa’lik üç hız seviyesi arasından seçim yapıyor. Ek olarak talep üzerine sigorta kapsamınızı da ayarlıyor. Dijital plakanız da bu değişikliği yansıtıyor. Vision AMBY aynı zamanda kişisel profilinizi tanır; anahtarlar, sürücü belgesi sınıfı, araç aramaları, hatta hırsızlığa karşı koruma ve immobilizer kullanımı mümkündür. Ve tüm bunları akıllı telefonunuz üzerinden yönetebilirsiniz. Yarının şehir içi mobilitesi işte buna benziyor.

+ Devamını okuyun

BMW Motorrad’da şehir içi mobilite hakkında daha fazla bilgi

spinner