YENİLENEN BMW F 750 GS, BMW F 850 GS VE BMW F 850 GS ADVENTURE’I KEŞFEDİN.

 

Yeni, heyecan verici renk konseptleri, "40 Years GS Edition" ve genişletilmiş standart ve isteğe bağlı donanım.


28.07.2020

BMW Motorrad’ın çok sevilen orta ölçekli BMW F 750 GS, BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure modellerinin temel yetenekleri yıllar içinde çeşitlendi. Bu yetenekler arasında her türlü yolda güvenilir kontrol sayesinde birinci sınıf sürüş keyfi, etkileyici motor gücü ve varış noktasına ulaşan yalnızca toprak yollar olsa bile kapsamlı günlük sürüş ve touring kapasitesi yer alıyor. BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure üstün yol ve touring sürüş uyumluluğunu olağanüstü off-road karakteriyle bir araya getirirken, BMW F 750 GS’in daha kullanışlı boyutları touring enduro motosiklet dünyasına girmeyi isteyen motosiklet sürücülerini cezbediyor. Denenmiş ve test edilmiş bir konsept olan F serisi burada son yıllarda motosiklet sürücüleri tarafından tutkuyla benimsenen ve 2021 model yılı için BMW Motorrad tarafından daha da iyileştirilen üç modeli gözler önüne seriyor. Üç model de yeni renk teması sayesinde çok daha yenilenmiş ve daha dinamik görünürken, genişletilmiş standart donanım ve yeni isteğe bağlı donanımıyla çok daha yoğun bir GS deneyimi sunuyor.

Yenilenen BMW F 750 GS, BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure modellerindeki genel değişiklikler arasında yeni şerit tasarımı ve stil tiplerinin yan kaplama panellerinde yer alan ilgili stil isimlikleri yer alıyor. Üstelik şimdi tüm modeller standart olarak yeni LED sinyal lambaları ve kokpitin ön sağ kısmında bir USB şarj cihazıyla birlikte sunuluyor. ABS Pro ve DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) de daha yüksek frenleme ve hızlanma güvenliği açısından standart donanıma dahil.

Daha önce olduğu gibi güçlü, sıvı soğutmalı, 853 cc kapasiteye sahip 4 supaplı, 2 silindirli, yakıt enjeksiyonlu motor ve 6 ileri şanzıman üç modele de enerjik bir itiş sağlıyor. Gelecekteki Euro 5 standartlarıyla şimdiden uyumlu olan motor, iki karşı denge şaftı sayesinde yumuşaklığı, anlık tepki karakteri, etkileyici çekiş gücü ve düşük yakıt tüketimiyle keyif veriyor. Motor, BMW F 750 GS’de daha önce olduğu gibi 7.500 dev/dak’da 57 kW (77 bg) güç ve 6.000 dev/dak’da maksimum 83 Nm tork üretiyor. BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure ise hala 8.250 dev/dak’da 70 kW (95 bg) güç ve 6.250 dev/dak’da 92 Nm tork üretiyor.

+ Devamını okuyun

Genişletilmiş standart donanımıyla Beyaz, spor stili veya "40 Years GS Edition" modeli olarak Yeni BMW F 750 GS

Genişletilmiş standart donanımıyla Beyaz, spor stili veya "40 Years GS Edition" modeli olarak Yeni BMW F 750 GS

Yeni BMW F 750 GS, yeni bir beyaz ana gövde rengi ve araç renginde boyanmış depo merkez kapağıyla sizi bir adım ileri götürüyor. Mat siyah renkteki jantlar, siyah gidonlar ve kırmızı/siyah renkteki sele çarpıcı bir kontrast oluşturuyor.

Metalik San Marino mavi renkteki spor stili de BMW F 750 GS’in yeniliklerinden. Renkli ön cam sportif bir hava sunuyor. Bununla uyumlu metalik Granit gri jantlar, gümüş gidonların yanı sıra siyah/gri sele ve galvanize radyatör kapağı birinci sınıf bir izlenim yaratıyor.


Diğer yandan görsel olarak dikkat çekici BMW F 750 GS "40 Years GS Edition" modeli yan kaplama panelleri üzerindeki "40 Years GS" logosuyla "40 Years GS" yıldönümünü onurlandırıyor. Sarı el koruyucu çubuklar ve GS logolu siyah/sarı sele, tartışmasız bir şekilde GS’in 40 yıllık geçmişine ait bir ikonu, yani BMW R 100 GS modelini akla getiriyor. Mat siyah boyanmış jantlar, gümüş gidonlar ve galvanize radyatör kapağı da yine yıldönümüne özel.

+ Devamını okuyun

Genişletilmiş standart donanımıyla Yarış Kırmızısı rengi, Rallye stili veya "40 Years GS Edition" modeli olarak Yeni BMW F 850 GS

Genişletilmiş standart donanımıyla Yarış Kırmızısı rengi, Rallye stili veya "40 Years GS Edition" modeli olarak Yeni BMW F 850 GS

Yeni BMW F 850 GS’in yeni Yarış kırmızısı ana gövde rengi ve araç renginde boyanmış depo merkez kapağı birlikte sunuluyor. Bu durum, siyah kaplama sabit çatal boruları, siyah jantlar ve siyah/gri sele ile kontrast oluşturuyor.

BMW F 850 GS Rallye stili ve Metalik Yarış Mavisi rengiyle birlikte el koruyucu çubukları, siyah sabit çatal boruları ve siyah/kırmızı selesiyle sportif karakterini öne çıkarıyor. Altın rengi jantlar ve galvanize radyatör kapağı motosikletin lüks hissini vurguluyor.

BMW F 850 GS "40 Years GS Edition" modeli, metalik koyu gri rengi ve yan kaplama panellerindeki "40 Years GS" logosuyla BMW GS modellerinin 40. yıldönümünü kutluyor. Özel sarı el koruyucu çubukları, altın renkli jantlar ve GS logosunu taşıyan siyah/sarı sele, yüksek seviyede tanınırlık sağlıyor. Siyah sabit çatal boruları ve galvanize radyatör kapağı, bu yıldönümü modeline özgü diğer özelliklerden.

BMW F 850 GS modelinin standart donanımı, bir ön cam ayarlama mekanizması ve kullanımı kolay bağlantı fonksiyonlarını içeren bir TFT ekran ile şimdi daha da gelişmiş durumda.

+ Devamını okuyun

Yeni BMW F 850 GS Adventure: Genişletilmiş standart donanımıyla 3 seçenek.

Yeni BMW F 850 GS Adventure: Genişletilmiş standart donanımıyla 3 seçenek.

Yeni temel Buz Grisi gövde rengi ve araç renginde boyanmış depo merkez kapağıyla yeni BMW F 850 GS Adventure, off-road becerisi ve touring kapasitesiyle macera tutkunuzu doyuruyor. Siyah sabit çatal boruları ve jantlar ile gri/siyah comfort sele, homojen ve uyumlu bir şekilde harmanlanıyor.

Rallye stilinde ve metalik mat Kalamata gövde rengine sahip yeni BMW F 850 GS Adventure sportif beceri ve macera duygusunu ifade ediyor. Altın rengi jantları ve sabit çatal borularıyla yeni BMW F 850 GS Adventure, aynı anda hem dinamik hem de ayrıcalıklı görünüyor. Spor ön cam ve 890 mm yüksekliğiyle siyah/gri döşemeye sahip Rallye sele, BMW F 850 GS Adventure’ın sportif görünümünü güçlendiriyor.

Yeni BMW F 850 GS Adventure "40 Years GS Edition" aynı zamanda BMW GS modellerinin yıldönümüne özel olarak üretildi. "40 Years GS" logosu ve sarı el koruyucu çubukları, metalik Koyu Gri gövde rengine sahip GS yıldönümü modelinin ayırt edici özellikleri arasında. Siyah kaplama sabit çatal boruları, altın renginde jantlar ve 860 mm yüksekliğiyle siyah/sarı döşemeli iki kişilik sele, BMW F 850 Adventure’ın GS ailesinin 40. yıldönümüne yönelik bir saygı ifadesi niteliğinde. Kullanımı kolay bağlantı fonksiyonlarını içeren TFT ekran da araç üzerinde standart olarak sunuluyor.

+ Devamını okuyun

BMW F 750 GS ve BMW F 850 GS modelleri için yeni opsiyonel donanımlar ve Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları.

Yeni BMW F 750 GS, BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure modellerinin tamamı Pro sürüş modları isteğe bağlı donanımlarına ait yeni bileşenleri içeriyor. Bu sayede boxer motorlara sahip tüm GS modellerinde olduğu gibi DYNAMIC sürüş modunda yenilenmiş gaz tepkisi çok daha fazla dinamizm ve sürüş keyfi sunuyor.

Üstelik dinamik motor freni kontrolü ve Dinamik Fren Kontrolü (DBC) artık Pro sürüş modları içinde yer alıyor. Diğer yeni Pro sürüş modları, sağ gidon kontrolleri üzerindeki düğmeye atanabilecek maksimum dört sürüş modu ön seçim özelliğini de içeriyor (yalnızca BMW F 750 GS modelindeki isteğe bağlı Bağlantı donanımıyla birlikte).

Daha alçak selenin yanı sıra modifiye edilmiş alçaltılmış süspansiyon, gelecekte üç modelde de isteğe bağlı olarak donanım şeklinde sunularak hareketsiz halde daha iyi zemin erişimi sağlayacak.

Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları, şimdi BMW Motorrad Navigator cihazının sabit bir şekilde off-road sürüşü sırasında sürücü için faydalı olan standart TFT ekranın üzerine monte edilmesi amacıyla BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure için bir tutucuyu da destekliyor. Bu tutucu daha önce GS Trophy makineleri ve aktif araçlara özeldi. Fabrika teslim "Navigasyon cihazı hazırlığı" isteğe bağlı donanım, önceki gibi gidon kelepçesi üzerine konumlandırılacak şekilde sunuluyor.

ABS’nin tamamen devre dışı bırakılmasına gelecekteki yasal onay yönetmeliklerinde artık izin verilmeyeceğinden, Enduro ve Enduro Pro sürüş modları bu amaçla uygun şekilde uyarlanmış kontroller sunuyor. ABS fonksiyonu Enduro Pro sürüş modunda arka tekerlekte devre dışı bırakılabilir (yalnızca BMW F 850 GS ve BMW F 850 GS Adventure modellerinde).

HP logosu gelecekte tüm isteğe bağlı donanım ve Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları kapsamından çıkarılacak.

BMW F 750 GS spor susturucu yalnızca Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları aracılığıyla sunulacak.

+ Devamını okuyun
spinner