BMW MOTORRAD SUNAR: LEGO TECHNIC BMW M 1000 RR.

17.12.2021

BMW superbike’ın 1:5 ölçeğindeki ayrıntılı modeli.

BMW Motorrad ve LEGO Grubu, 15 Ocak 2022 tarihinde satışa sunulması planlanan LEGO® Technic BMW M 1000 RR model motosikleti tanıttı. Oldukça detaylı set, hem motor sporlarında hem de yolda kullanım en için en yüksek performans gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan 212 BG (156 kW) kapasiteli superbike’ın üstün yarış teknolojisini motosiklet meraklılarının oturma odalarına taşıyor.

+ Devamını okuyun

1.920 gibi rekor sayıda parça içeren setin etkileyici 1:5 ölçeği, 45,5 cm uzunluğundaki LEGO Technic BMW M 1000 RR’ı başlı başına kendi sınıfını yaratan bir model motosiklet konumuna taşıyor. M 1000 RR’ın bu model versiyonu, teknik detaylara gösterilen titiz özenin yanı sıra hem model setlerine meraklı olanların hem de motosiklet tutkunlarının ilgisini çekecek olan özellikler içeriyor.

+ Devamını okuyun

Bu özellikler arasında üç ileri vitesli şanzıman, ters çatal ve süspansiyonlu arka salıncak gibi işlevsel bileşenlerin yanı sıra üç farklı gösterge seçeneğine sahip gösterge paneli ve altın renkli tahrik zinciri yer alıyor. Tüm bu detaylara ek olarak, evinizde yarış pistlerine özgü bir hava estirmek için setle beraber padok standı ve pit panosu da sunuluyor.

+ Devamını okuyun

BMW Motorrad Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Ralf Rodepeter, konuyla ilgili olarak şu yorumlarda bulunuyor: “BMW Motorrad yönetimi olarak, M ailesinin iki tekerlekli ilk üyesi BMW M 1000 RR’ı duyurduğumuzda, herkes bu motosikletin gerçekten özel bir model olacağını biliyordu. Buna paralel şekilde, LEGO Technic ekibi de M 1000 RR’ı onurlandırırken şu ana kadar benzeri görülmemiş bir şey sunmanın peşindeydi. Bu ortaklığın iki sonucu var: Kendi alanında doruk noktasını temsil eden bir motosiklet ve bu motosikletin teknik modeli.”

BMW Motorrad ile LEGO arasındaki başarılı ortaklığın devam ettiğini gösteren LEGO Technic BMW M 1000 RR, motosiklet meraklılarına BMW Motorrad tarafından sunulan ilk M motosikletin, tıpkı gerçek hayattaki muadili gibi teknik mükemmellik ve ayrıntılara gösterilen özenle öne çıkan bir modelini yapma fırsatı sunuyor.

LEGO Grubu tasarımcısı Samuel Tacchi, yeni model motosikleti şu sözlerle anlatıyor: “BMW Motorrad için böylesine büyük bir anlam taşıyan bu modelin ayrıntılarına girmek son derece keyifliydi. Muhteşem bir tasarıma sahip bu motosikletin, motosiklet severler arasında bu denli sevilmesinin bir nedeni olduğunu düşünüyorum ve LEGO Technic versiyonun da tıpkı motosikletin kendisi gibi bir şampiyon olacağına inanıyorum.” 

LEGO Technic BMW M 1000 RR, 15 Ocak 2022 tarihinde yalnızca LEGO mağazalarında ve http://www.lego.com/BMW adresinde satışa sunulacak.

+ Devamını okuyun
LEGO Technic BMW M 1000 RR’ın öne çıkan özellikleri:

• Model boyutları: Yükseklik 27,7 cm / Uzunluk 45,5 cm / Genişlik 17 cm.
• Sergi standı üzerindeyken: Yükseklik 32,6 cm / Uzunluk 45,5 cm / Genişlik 17 cm.
• Padok standı üzerindeyken: Yükseklik 27,7 cm / Uzunluk 46,9 cm / Genişlik 17 cm.
• 1.920 parça.
• Tamamen işlevsel vites kutusu (üç ileri + boş).
• Ön ve arka süspansiyon.
• Altın renkli tahrik zinciri.
• Üç farklı gösterge paneli seçeneği.
• Birlikte temin edilen padok standı ve sergileme standı ile mükemmel bir sunum.

+ Devamını okuyun
spinner