GERİ SAYIM BAŞLADI! PURE&CRAFTED FESTİVALİ 17 VE 18 EYLÜL TARİHLERİNDE BERLİN’E GERİ DÖNÜYOR.

 

16.08.2021

Mayıs ayında açıklanan The Hives ve Jake Bugg’a ek olarak Kadavar, Jupiter Jones, Smile And Burn, Sofia Portanet, Pillow Queens, Nitrogods, Odd Couple ve The Picturebook gibi isimler de bu müzik şölenindeki yerlerini alıyor.

Festivallerin o çok özel hissini Berlin’de yaşamayalı neredeyse iki sene oluyor. Artık bir araya gelerek o özel anları ve hisleri paylaşmanın, dans etmenin, diyalog kurmanın ve normal hayatın tadını çıkarmanın vakti geldi. Elbette, Koronavirüs önlemlerini alarak. 17 ve 18 Eylül 2021 tarihlerinde bu özlem sona eriyor. BMW Motorrad sponsorluğundaki Pure&Crafted festivali hepinizi Messe Berlin’in yaz bahçesinde müziğin ve motosiklet kültürünün coşkusunu kutlamaya davet ediyor.

Ziyaretçiler ve müzikseverler, canlı müziğe tam anlamıyla doymayı bu yıl da dört gözle bekleyebilir.

Kadavar, kısa bir kreatif aranın ardından dönüşünü “Everything is changing” adlı parçasıyla müjdeledi. Rock müziğe gönül vermiş Berlinli grup yeni çıkardığı ve “The Isolation Tapes” adını taşıyan albümüyle sahneyi bir kez daha sallamaya hazır.

Almanya’nın Eifel bölgesinden gelen Jupiter Jones da festivalde yerini alıyor. Yakın geçmişin en popüler Almanca radyo hitleri arasındaki yerini alan “Still” adlı parçanın nakaratını bilmeyene rastlamak günümüzde epey zor. Önümüzdeki ay nakarata hep birlikte eşlik etmeye ne dersiniz?

Sofia Portanet, Betterov ve punk grubu Smile And Burn ile bu yılın müzik şöleninde Berlinli isimlerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Bu isimlere Dublin’den Pillow Queens ve güçlü gitar melodileriyle Nitrogods, Odd Couple ve The Picturebooks eşlik ediyor.

Mayıs ayında açıklanan isimlerde ise bir değişiklik yok. Müzikseverler kendilerini dünyanın en iyi canlı performans grupları arasında yer alan İsveçli The Hives ve iki hafta içinde raflardaki yerini alacak yeni albümü “Saturday Night” ile aramıza katılacak olan yetenekli İngiliz Jake Bugg için hazırlamaya başlayabilir.

+ Devamını okuyun
Özel motosikletleri görmek için Wheels Area’yı, New Heritage kültürüne dair her şey içinse General Store’u ziyaret etmeyi unutmayın.

Pure&Crafted festivali elbette müzikten fazlasını sunuyor. Sahneden uzaklaştığımızda aksiyon, motosikletlerin ve motosiklet kültürünün etrafında şekilleniyor. Keşfedilmeyi bekleyen ilham verici motosikletleri görmek için Wheels Area’yı ziyaret etmeyi unutmayın. Bu alanda Hookie Co., JvB Moto ve WalzWerk gibi efsanevi isimlerin çalışmaları sizi bekliyor. Önümüzdeki haftalarda açıklanacak ve özel motosiklet dünyasından isimlere yer verecek olan sürprizlerin yanı sıra Pure&Crafted festivali General Store alanıyla tamamlanıyor. Tamamı New Heritage kültürüne odaklanan Blundstones, Bad&Bold ve Ondura gibi markaların sunduğu moda ve yaşam tarzı aksesuarlarını bu alanda bulabilirsiniz.

+ Devamını okuyun
Sinemadan Fotoğraf Sergisine ve Çocuk Parkurlarına: Pure&Crafted herkes için bir şeyler sunuyor.

Festivalin Berlin’e dönüşünü kutlamak için zaten dopdolu olan programa birkaç özel etkinlik daha sığdırmayı başardık. Lizbon Motosiklet Filmleri Festivali, Messe Berlin’in sinema salonunu devralarak motosikletlerle ilgili seçkin filmler gösterecek ve ayrıca “The Wall” filmini dünyada ilk kez yönetmenin kurgusu versiyonu ile beyaz perdeye taşıyacak. Benedict Redgrove tarafından fotoğraflanan ve Movember projesi kapsamında Malle London tarafından sunulan “People of Mile” sergisinde motosiklet tutkunlarının portreleri seyircilerle buluşacak. Festivalin sonunda açık artırmaya çıkarılacak fotoğraflardan elde edilecek gelir, erkek sağlını desteklemek üzere Movember Foundation’a bağışlanacak.

Tüm bunların yanında, çocuklar da pek çok oyun, macera ve heyecanla buluşacak. Çocuk Parkurlarını tasarlayan Zwergstadt da festivalde yer alan isimler arasında.

+ Devamını okuyun
Pure&Crafted festivalinin ön bilet satışları hızla devam ediyor.

Biletleri www.pureandcrafted.com adresinden satın alabilirsiniz. 8 Ağustos tarihinden itibaren tam etkinlik biletinin fiyatı 65,00 avro olacak. Günlük biletler ise Cuma günü için 30,00 Euro, Pazar günü içinse 40.00 Euro karşılığında satılacak. Toplumsal sağlık ve güvenlik öncelikleri kapsamında, tüm etkinlikte Covid-19 düzenlemeleri ve koruyucu önlemleri geçerli olacak.

+ Devamını okuyun
spinner