BMW MOTORRAD, YENİ 2023 RIDE & STYLE SÜRÜCÜ EKİPMANLARI KOLEKSİYONUNU SUNAR.11.01.2023

Şık bir stille güvenli, konforlu ve sorunsuz motosiklet sürüşü.

Motosiklet sürmek söz konusu olduğunda çok yağışlı, çok soğuk veya çok sıcak hava kavramları yoktur, her şey doğru kıyafete sahip olmakla ilgilidir. BMW Motorrad bu konuyu 40 yıl önce ele alarak halihazırda kabul görmüş olan BMW Motorrad kaskına ek olarak 1978 yılında kendi sürücü donanımını dünyaya sunan ilk motosiklet üreticisi oldu. O zamanlarda kıyafetler hala su geçirmez malzeme emdirilmiş deriden üretiliyordu fakat o zaman bile koruyucu bölümlerin yanı sıra gece görülebilirliği artıran güvenlik reflektörlerine sahipti. Bu detaylar, benzersiz bir başarı hikayesinin başlangıç sinyali oldu.

+ Devamını okuyun
Dünyanın en geniş motosiklet sürücü donanımı ürün yelpazesi.

Takip eden yıllarda BMW Motorrad, motosiklet sürmeyi mümkün olduğunca güvenli ve konforlu hale getirirken aynı zamanda modaya uygun şekilde cazip ve şık kılma hedefini istikrarlı bir biçimde izledi. Bugün, geliştiricilerin mevcut ürünleri çok daha iyi hale getirme, yeni ve yenilikçi çözümlerle motosiklet sürmeyi çok daha eğlenceli ve sorunsuz hale getirme tutkusundan beslenerek tüm motosiklet üreticilerinin ötesinde, benzeri olmayan sürücü donanımı sunuyor.

+ Devamını okuyun
2023 motosiklet sezonu için 100'ün üzerinde yeni sürücü donanımı.

BMW Motorrad gelecek sezon için kasklar, eldivenler ve botlardan, sürücü kıyafetlerine, ceketlere, pantolonlara, günlük giysilere, işlevsel giysilere ve aksesuarlara kadar geniş bir yelpazede 100'ün üzerinde yeni ürünle 2023 Gear & Garment Koleksiyonunu sunuyor. Motosiklet sürücüleri tarafından motosiklet sürücüleri için geliştirilen koleksiyon coşku, tutku ve işlevsel detaylar ile birlikte şık tasarıma tutkun parçalarla tasarlanmış.

+ Devamını okuyun
Kasklar.

İster spor ister heritage veya klasik tasarımda veya entegre ya da jet kask şeklinde olsun, BMW motosiklet kask seçenekleri olağanüstü ve eksik olan hiçbir şeyi arkada bırakmıyor. 2023 sezonu için renk yelpazesi de çeşitli modeller için önemli ölçüde genişletildi.

Buna ek olarak yeni Xomo Carbon spor entegre kask olağanüstü korumanın konfordan ödün vermesi gerekmediğini kanıtlıyor. Karbon fiber kompozit yapı; 3D olarak şekillendirilmiş yanak yastıkları, gözlük takan sürücüler için kolay oturan sistem, yumuşak kapanma fonksiyonuna sahip ergonomik vizör sistemi ve çıkartılabilir çene koruyucusu gibi çeşitli ekstra konfor özelliklerine sahip.

"Bowler" kask diğer birçok kask gibi artık yeni ek renklerle birlikte sunulurken diğer yandan şık, klasik bir tasarım arayan modaya meraklı sürücüleri cezbediyor. Retro görünümü aynı zamanda deri uygulamalar veya kabartma BMW logosunu içeren iç astar gibi detaylara sahip.

"Britz" motosiklet gözlükleri jet kask hayranları için şık bir yol arkadaşı. Modası geçmeyen görünümü, mümkün olan en geniş görüş alanını sunan minimalist çerçeve tasarımı ve buğulanmayı önleyen hava kanalları ile öne çıkıyor.

+ Devamını okuyun
Kıyafetler, ceketler ve pantolonlar.

2023 Gear & Garment Koleksiyonu aynı zamanda her zevke ve tercihe uygun birçok kıyafet, ceket ve pantolon seçeneği sunuyor. Tek parça yarış kıyafeti, klasik ceket pantolon kombinasyonu, deri veya kumaş ya da ikisinin kombinasyonu, sportif/modern, klasik veya vintage görünümüyle her türlü talebe yanıt veriyor.

Örneğin düşmeye ve sürtünmeye karşı aşırı dayanıklı napa deriden yeni "Hotlap" ceket güvenliği ve konforu kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor. Omuzlarda ve kollarda yüksek oranda kullanılan esnek kumaş ve uzayan deri eklentiler sayesinde ceket, koruyuculara rağmen her sürüş pozisyonunda hareket özgürlüğünü en iyi şekilde sağlıyor. Buna uygun "Hotlap" pantolonlar da kusursuz şekilde oturması sayesinde roadster motosikletlerin yanı sıra daha sportif makinelerdeki oturma pozisyonlarına uyum sağlıyor. Bolca kullanılan esnek parçalar hareket serbestliğini mümkün kılıyor.

"M Pro Race Comp” kıyafet, sürücü gereksinimlerini kapsamlı bir güvenlik paketiyle bir araya getiriyor. Omuzlarda, dirseklerde, kalçalarda ve dizlerdeki koruyucular üst düzey güvenlik sağlıyor. Sırt kısmındaki çıkıntı, aerodinamik özellikleri iyileştirirken BMW M Motorsport renkleri de bu göz alıcı kıyafetin maksimum performansa yönelik olduğunu gözler önüne seriyor.

Yeni “RoadCrafted 100 Years” jean ceket, klasik görünümü üst düzey güvenlikle bir araya getirirken BMW Motorrad'ın 2023 yılındaki 100. doğum gününü de kutluyor. Special Edition ürün, sırt kısmında büyük bir BMW Motorrad yazısını ve kol kısmında tarihi BMW Motorrad logosunu taşıyor. Sürtünmeye karşı dayanıklı denim kumaş ve NP flex koruyucular yaralanma riskini azaltıyor.

"Schwabing" ceket de BMW Motorrad'ın 100. yıl dönümüne adanmış. Bu Special Edition model geçmişten gelen görünümüyle klasik olanı yeni bir tasarımda yeniden hayata geçiriyor. Geleneksel çift şerit ve klasik BMW logosu göz alıcı görsel vurgular kazandırıyor. Omuzlarda ve dirseklerde yüksek kalitede deri malzemenin altında bulunan NP flex koruyucular üst düzey güvenlik sağlıyor.

2023 Gear & Garment Koleksiyonu’nun büyük bir bölümü tamamen BMW GS'e adanmış. Yeni "GS Adrar" ceket geçmişten ilham alan ralli duygusuyla öne çıkarken sıcak havalarda kullanılmak üzere ideal şekilde uyarlanmış ve çeşitli havalandırma seçenekleri de sunuyor. Hafif ceket, omuzlarda ve dirseklerde NP3 koruyucuları ve bir NP3 sırt koruyucusu içeriyor. Dirseklerde ve yakadaki deri uygulamalar ise üst düzey kalitede detayları oluşturuyor. Bunlarla uyumlu pantolon da sunuluyor.

+ Devamını okuyun
Botlar ve spor ayakkabılar.

"M Pro Race Comp" botlar en üst düzeyde performans taleplerini karşılarken, sert plastikten üretilen büyük koruyucu öğelerle öne çıkıyor. Topuk ve parmak uçlarındaki yanal, magnezyumdan üretilmiş, değiştirilebilir ve kaymaya karşı koruyucu ekler yaralanmaları önlerken botları son derece sağlam hale getiriyor. Botların performans karakteri BMW M renk tasarımıyla tamamlanıyor.

Rüzgar ve su geçirmeyen "Pro Race GTX" botlar modern görünümleri ve çeşitli güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor. Topuk kısmında kaymaya karşı koruyucu ek parça, geniş yüzey alanına sahip 3D topuk koruyucusu ve kaval kemiği koruyucu yaralanmaları önlerken dayanıklılığı da artırıyor. Tasarım, büyük bir BMW logosuyla tamamlanıyor.

Motosiklet sürmeye uygun malzemeler modaya uygun tasarımla bir arada; havadan 3D örgü teknolojisine sahip yenilikçi "KnitRace" spor ayakkabılar tam da bunu sağlıyor. Şık spor ayakkabılar, vites değiştirme kolu koruması, entegre diz koruması ve 3D topuk koruması gibi güvenlik özellikleri sayesinde motosiklet botu olarak (seviye 1) onaylandı. Kompakt görünümü ve topuk kısmında BMW M renklerinde baskısıyla öne çıkıyor.

"Seoul GTX" spor ayakkabılar görünümüyle kendinizi iyi hissetmenizi sağlarken, GORE-TEX® membran rüzgar ve suya karşı koruma sunuyor, yağ ve benzine karşı dayanıklı tabanı ile entegre topuk ve diz koruması üst düzeyde güvenlik sağlıyor. İç kısımdaki gizli fermuar da giymeyi ve çıkarmayı son derece kolay hale getiriyor.

+ Devamını okuyun
Eldiven.

2023 Gear & Garment Koleksiyonu ile geriye ihtiyaç duyabileceğiniz hiçbir şey kalmıyor. Ürün yelpazesi, süper sportif performansa yönelik eldivenlerden vintage tasarım klasiklerinin yanı sıra macera dolu off-road BMW GS sürüşüne uygun sağlam elcik korumasına kadar uzanıyor.

Örneğin "GS Rallye" eldivenler yüksek sıcaklıklarda tüm off-road maceraları için ideal bir yol arkadaşı haline geliyor. Üst bölümü hava geçirmez, aşınmaya karşı son derece dayanıklı kumaştan malzemesi ve büyük eklem koruyucularıyla ideal bir off-road eldiveni haline geliyor. Bölgesel takviyeleriyle keçi derisinden avuç içi bölümü mümkün olan en iyi kavramayı sunuyor.

+ Devamını okuyun
İşlevsel ve Günlük Giyim.

Geleneksel motosiklet sürücü donanımına ek olarak 2023 Gear & Garment Koleksiyonu bir dizi işlevsel ve günlük giysinin yanı sıra aksesuarlar da sunuyor.

Örneğin "HighViz" yelek yol trafiğinde fark edilebilirliği önemli ölçüde artırıyor. Yansıtıcı malzemesi ve göz alıcı renkleri sayesinde güvenliği artırıyor. Oldukça kullanışlı yelek, gövdeye tam oturuyor ve rüzgarda dalgalanmıyor. Tüm BMW Motorrad ceketleri ve kıyafetlerinin üzerine giyilebiliyor, katlandığında küçük boyutu sayesinde kolaylıkla saklanabiliyor.

Diğer yandan hafif, örgü kapüşonlu, dolgulu ve ön kısmında baskı bulunan "Quilt" ceket, rahat, fermuarlı ve arka kısmında büyük boyutlu baskı bulunan "Zip-Hoodie GS" uzun bir yolculuğun ardından geceleri giymek için son derece uygun.

+ Devamını okuyun
spinner