BMW Motorrad, The Mother Road Fotoğraf Sergisini Sunar

İkonik bir otoyol olan Route 66’yı BMW R 18 B ile geçen fotoğraf sanatçısı Rızacan Kumaş’ın objektifine takılanlar, Mehmet Turgut küratörlüğünde düzenlenen The Mother Road Fotoğraf Sergisi ile 9 Mayıs’ta Contemporary İstanbul Vakfı’nın Fişekhane'de bulunan Cocoon isimli salonunda sanatseverleri ve motosiklet tutkunlarını buluşturuyor.

Kültürel çeşitliliği yansıtan nostaljik bir yolda BMW R 18 B ile yapılan bir aylık yolculuk, kilometrelerin ötesine geçerek Rızacan Kumaş'ın objektifinde çeşitliliği kutlayan derin bir keşfe dönüşüyor.

Sergi, Route 66'yı sadece bir yol olarak değil, çeşitli kültürleri, gelenekleri ve hikayeleri birleştiren bir platform olarak tasvir ediyor. Her kare, farklılıklarımızın bizi birleştirdiğine dair bir kanıtı temsil ediyor.

+ Devamını okuyun
Sanatçı Hakkında:

Rızacan Kumaş, Marmara Üniversitesi'nde Belgesel Fotoğraf üzerine uzmanlaşarak fotoğraf eğitimi aldı. Fujifilm Türkiye'de dört yıl Atölye Eğitim Uzmanı olarak çalıştı. Fotoğrafçılık kariyeri boyunca çeşitli ülkelerde projeler gerçekleştirdi. Son yıllarda, özellikle Route 66 ile ilgili işleri dikkat çekmeye devam ediyor.

+ Devamını okuyun
spinner