BMW Motorrad, R 18 ve R 18 Classic için donanım yelpazesini genişletiyor.

 

21.05.2021

Detaylarda mükemmel kişiselleştirme olanağı sağlayan yüksek kaliteye sahip Option 719 parçalarının Eylül 2021'den itibaren sunulması planlanıyor.

Mevcut opsiyonel donanım ve giderek genişleyen Orijinal BMW Motorrad aksesuar yelpazesi, R 18 ve R 18 Classic modellerini kendi tercihlerinize göre kişiselleştirmeniz için birçok olanak sunuyor. BMW Motorrad, Option 719 parçalarının tanıtımıyla birlikte kökeni geçmişine dayanan ve en üst düzeyde kişiselleştirmeye olanak tanıyan özellikleri ürün yelpazesine ekliyor. Ne de olsa BMW Motorrad'da "719" dahili kodu, uzun yıllardır özellikle yüksek kaliteye sahip ve ayrıcalıklı özel donanımı, alışılmadık özel istekleri ve benzersiz parçaları temsil ediyor. Yeni Option 719 parçalarının Eylül 2021'den itibaren sunulması planlanıyor. 

+ Devamını okuyun

Option 719 AERO Tasarım Paketi.

Option 719 AERO Tasarım Paketi.

Option 719 AERO Tasarım Paketi, solda ve sağda silindir kafası kapaklarını, ön kapağı ve giriş şnorkeli kapağını içeriyor. Tüm parçalar zımparalanmış, renksiz anodize edilmiş yüzeye sahip alüminyum levhadan yapılmış. Silindir kafası kapakları, 1920'lerin ve 1930'ların "streamliners" modellerini anımsatan ince işlenmiş hava deliklerine sahip. Burada ön ve yan kapaklardaki arma da öne çıkıyor. Bu arma, kısmen beyaz renkte ve krom kaplama bakırdan yapılmış. "719" sayı dizisini çevreleyen beyaz boya, o dönemde tipik olarak emaye ile kaplanan geçmişteki amblemleri anımsatıyor. 

+ Devamını okuyun

Option 719 sele.

Option 719 sele.

Yeni R 18 ve R 18 Classic için Option 719 sele, özellikle standart sele için şık bir alternatif oluşturuyor. Standart sele yüksekliğine ek olarak, entegre sele ısıtmasının yanı sıra büyüleyici bir malzeme seçimi ve kaplama sunuyor. Örneğin, elmas şekilli kapitone kabartmaya sahip iki siyah üst malzeme kullanılmış. İşlemeli bir BMW logosu ve yan taraftaki 719 sembolü bu şık seleyi tamamlıyor. 

+ Devamını okuyun

Option 719 Metalik Galaxy Dust/Metalik Titanyum Gümüş gövde rengi.

Option 719 Metalik Galaxy Dust/Metalik Titanyum Gümüş gövde rengi.

Metalik Galaxy Dust rengi, ışığın açısına bağlı olarak mordan turkuaz maviye uzanan bir spektrumda parıldayan birçok rengi içeren bir kaplama. Bu özel kaplama, yakıt deposundaki Metalik Titanyum Gümüş rengindeki ayna ile bir araya getiriliyor. İki renkli yüzey arasındaki geçiş, efsanevi R 90 S modelinden bilinen elle uygulanan bir duman efektinden oluşuyor. Ek olarak, ayna yüzeyi klasik beyaz çift çizgi ile çevreleniyor. 

+ Devamını okuyun

Option 719 AERO ve ICON Jantları.

Option 719 AERO ve ICON Jantları.

Sırasıyla mat gümüş ve mat siyah renklerdeki iki Option 719 AERO ve ICON jant seti, özellikle sade ve teknik olarak sofistike bir görünüm sağlıyor. Dökme alaşım jantlar altı kollu bir tasarıma sahip. Kolların frezelenmiş filigran bağlantıları ise dikkatleri üzerinde topluyor. Frezelenmiş alanlar alüminyum ile jantların rengi arasında büyüleyici bir kontrast sunuyor ve böylece Kontrast Kesim ifadesini ortaya çıkarıyor. 

+ Devamını okuyun

R 18 ve R 18 Classic: First Edition modelleriyle başarılı pazar lansmanı.

BMW Motorrad, Eylül 2020'de R 18'in ve ardından Şubat 2021'de yeni model serisinin ikinci üyesi olan R 18 Classic’in pazara sunulmasıyla cruiser segmentine giriş yaptı. R 18 Classic, touring için uygun olan büyük cruiser motosikletlerin ilk versiyonlarını yansıtan nostaljik tourer motosikletin detaylarını bünyesinde barındırıyor. Oldukça sade olan R 18 ile karşılaştırıldığında R 18 Classic, her şeyden önce büyük ön cam, arka sele, sele çantaları, LED yardımcı farlar ve 16 inç ön jant özellikleriyle öne çıkıyor. 

Her iki R 18 modeli de köklü BMW motosiklet geleneğine dayanıyor. Hem teknik hem de görsel açıdan BMW R 5 gibi tanınmış modellerden ilham alınarak tasarlanan modellerde, tasarım odağı motosikletin temel özelliklerine yöneltilmiş. Saf, sade teknoloji ile boxer motorun sürüş keyfini bir araya getiriyor.  

BMW R 18 ve R 18 Classic'in oldukça başarılı pazar lansmanı First Edition modelleri ile gerçekleştirildi. Bu özel, sınırlı üretim modeller yaklaşık 13.000 adet üretildikten sonra Temmuz 2021'in sonunda sona erecek.

+ Devamını okuyun
spinner