BMW MOTORRAD, PARİS’TE DÜZENLENEN MILIPOL 2021 KAPSAMINDA 19 - 22 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜNYA PRÖMİYERLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

25.10.2021


Şehir ve metropol bölgeler için çevre dostu bir görev aracı olarak yeni BMW CE 04.

BMW Motorrad, yeni BMW CE 04 ve BMW F 900 XR’ın BMW Motorrad Hollanda iş birliği kapsamında hayata geçirilen resmi görev aracı versiyonlarının 19-22 Ekim 2021 tarihlerinde arasında Paris’te gerçekleştirilecek olan Milipol 2021 etkinliğinde dünya prömiyerini kutlayacak. Bu girişim, şu anda polis kuvvetleri tarafından kullanılan R 1250 RT, F 750 GS ve F 850 GS versiyonlarına ek olarak seriye üstün özelliklere sahip iki geleceğe dönük model kazandıracak.

+ Devamını okuyun
Yeni BMW CE 04 polis kuvvetleri versiyonu: Şehir ve metropol bölgeler için geleceğe odaklı, sürdürülebilir elektrikli mobilite.

Yalnızca birkaç ay önce tanıtılan dinamik ve çevre dostu elektrikli scooter yeni CE 04, sunduğu esnek seçeneklerin yanı sıra şehirde ve metropol bölgelerde sergilediği üst düzey kapasitesi ile görev aracı ihtiyaçlarına uygun bir konsept sağlayarak önemli bir rol üstleniyor. Yeni CE 04 aynı zamanda sürüş keyfini iki nokta arasındaki ulaşımdan çok daha fazlası olarak gören BMW Group sürdürülebilirlik stratejisinin geleceğe dönük bir bileşenini oluşturuyor. Kaynak kullanımından başlayarak enerji tüketimine ve geri dönüştürülmüş bileşenlerin değerlendirilmesine kadar uzanan BMW ekolojik dengeli araç anlayışında geçtiğimiz yıllar boyunca ciddi standartlar belirlenmiş durumda.

+ Devamını okuyun
Görev araçları için uygun güçlü bir sürüş ve geniş menzil.

Güçlü motoruyla 30 kW (41 bg) maksimum çıkış gücüne sahip olan yeni BMW CE 04, polis kuvvetleri için şehirde ve metropol bölgelerde mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor. 120 km/sa azami hıza ulaşabilen araç hem şehirde hem de otoyollarda hızlı bir sürüş deneyimine olanak tanıyor.

Yeni BMW CE 04’ün 60,6 Ah (8,9 kWsa) kapasiteli güçlü bataryası, 130 kilometre civarında bir menzil sunarak şehirde ve metropol bölgelerde güvenilir ve emisyonsuz bir sürüş deneyimini günlük bazda mümkün kılıyor.

+ Devamını okuyun
Tüm bunlara ek olarak, yeni CE 04’ün görev aracı versiyonunda günlük sürüşü konforlu ve güvenli hale getiren bazı teknik özellikler yer alıyor:

• Otomobillerde kullanılan sistemleri baz alan şarj teknolojisi ile kısa süreli şarj.

• ASC (Anti-Patinaj Sistemi) ile kayma kontrolü sayesinde daha yüksek sürüş dengesi. 

• Fabrika teslim opsiyonu olarak DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü).

• Verimli günlük sürüş için standart olarak sağlanan “ECO”, “Rain” ve “Road” modları.

• Daha sportif bir sürüş deneyimi için fabrika teslim opsiyonu olarak sunulan “Dynamic” sürüş modu.

• Tek üniteden oluşan tübüler çelik ana şasi ile yönsel açıdan kararlı süspansiyon.

• ABS özellikli güçlü fren sistemi. 

• Fabrika teslim opsiyonu olarak yan yatma kapasiteli ABS (Anti-Patinaj Sistemi).

• Standart olarak sunulan entegre harita navigasyonu özellikli 10,25 inç TFT renkli ekran ve kapsamlı bağlantı fonksiyonu.

• Her yönden güçlü LED aydınlatma üniteleri. Fabrika teslim opsiyonu olarak Adaptif Pro Viraj Aydınlatması ve aydınlatma fonksiyonları.

• Rüzgar deflektörü.

• Yan ve ön bölümlerde saklama bölmeleri.

• Farklı sele seçenekleri ile kişiselleştirilebilir ergonomik özellikler.

+ Devamını okuyun
Yeni BMW CE 04 görev aracı versiyonu için özel opsiyonel donanımlar:

• Önde yanıp sönen LED lambalar ve arkada LED ikaz lambası.

• Görevlilere özel çanta.

• Siren.

• Işıklı ve sesli sinyal bileşenlerini kontrol etmek için ek bir kumanda.

+ Devamını okuyun
Berlin’deki BMW Motorrad fabrikasında üretilen ve özel opsiyonel donanımlarla kişiselleştirilebilen bir araç.

Tıpkı seri üretim araçlar gibi, görev aracı versiyonları da Berlin’deki BMW Motorrad fabrikasında seri üretim sürecine entegre edilmiş olarak üretiliyor.

Görev birimlerinin ve kurumların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış BMW Motorrad opsiyonel aksesuarlar ve fabrika opsiyon seçeneklerinin arkasında bu alanda sahip olunan onlarca yıllık tecrübe yatıyor. BMW Motorrad polis, gümrük, teknik yardım kurumları, itfaiye, ordu, koruma hizmetleri veya ağır yük taşımacılığı için özel yapım görev araçları sunmaya devam ediyor.

+ Devamını okuyun

Yeni CE 04 görev aracı versiyonları da tıpkı R 1250 RT-P, F 750GS-P ve F 850GS-P modelleri gibi geniş bir kullanım yelpazesi için konfigüre edilebiliyor.

Opsiyonel ekipmanlar piyasanın genelinde olduğu gibi sonradan yapılan eklemeler veya tek seferlik düzenlemeler şeklinde uygulanmak yerine aracın seri üretim sürecine entegre edildiği için yüksek düzeyde güvenilirlik ve üstün kalite her koşulda garanti edilebiliyor.

+ Devamını okuyun
BMW Motorrad: Görev araçları sektörünün lider üreticisi.

Görev araçları sektörü, BMW Motorrad’in 90 yıldır çalıştığı ve büyük başarılar elde ettiği önemli bir alan. BMW Motorrad, üretimin yanı sıra yetkili görevli bileşenleri geliştiren ve hem araçların hem de görevli ekipmanlarının onay süreçlerini yürüten tek üretici olarak öne çıkıyor.

1970 yılından bu yana dünyanın 150’den fazla ülkesinde ilgili kurumlara teslim edilen BMW görev motosikletlerinin sayısı 160.000’i aşmış bulunuyor. Bu etkileyici rakam, BMW Motorrad’in sektördeki güvenilirliğinin ve çok yönlülüğünün altını bir kez daha çiziyor. BMW Motorrad, 2019 yılında 31 ülkedeki kamu görevlilerine hizmet vermiş bulunuyor. 235 adeti Almanya’da olmak üzere dünya genelinde teslimatı gerçekleştirilen 2.400’den fazla araç ile BMW Motorrad, geride bıraktığımız yılda da uluslararası arenadaki lider üretici konumunu koruyor.

+ Devamını okuyun
spinner