BMW MOTORRAD MOTORSPORT 2025 FIM SUPERBİKE DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA ROKİT BMW MOTORRAD WORLDSBK TAKIMIYLA YARIŞACAK.17.06.2024

BMW Motorrad Motorsport, FIM Superbike World Championship 2025’te (WorldSBK) ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Takımı ve sürücüler Toprak Razgatlıoğlu (TUR) ve Michael van der Mark (NED) ile birlikte mücadele edecek. Hedef zirveye doğru başarılı bir şekilde giden yolda ilerlemeyi sürdürmek.

+ Devamını okuyun
Münih. BMW Motorrad Motorsport, FIM Superbike World Championship 2025’te (WorldSBK) ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Takımı ve sürücüler Toprak Razgatlıoğlu (TUR) ve Michael van der Mark (NED) ile birlikte mücadele edecek. Hedef zirveye doğru başarılı bir şekilde giden yolda ilerlemeyi sürdürmek.

BMW Motorrad Motorsport Sportif Direktörü Marc Bongers konu hakkında yaptığı açıklamada “İki üst düzey sürücü Toprak Razgatlıoğlu ve Michael van der Mark, 2025 Superbike Dünya Şampiyonası’nda fabrika takımımızda yer alacağı için çok mutluyuz. İkisi de geçtiğimiz yıllarda en iyiler arasında olduklarını kanıtladı ve gelecek sezon BMW M 1000 RR üzerinde güçlü bir ikili oluşturacak.” dedi.

Van der Mark 2025 yılında bir BMW Motorrad Motorsport WorldSBK sürücüsü olarak beşinci sezonuna girerken Toprak Razgatlıoğlu içinde bulunduğumuz 2024 sezonu itibariyle BMW Motorrad Motorsport ailesinin bir parçası oldu.

Van der Mark şunları söyledi: “BMW ile devam ettiğim için çok mutlu ve gururluyum. Özellikle çok zor geçen iki yılın ardından bana hala güvendikleri için mutluyum ve sanırım bu yılın sonuçları elde ettiğimiz gelişimi gösteriyor. Takımın ve BMW M 1000 RR’ın çalışma şekli ve bunu hala iyileştirme çabalarımız beni mutlu ediyor. Bu yüzden takımda kalabilmek harika. Bu ayrıca bana sezonun geri kalanı için de güven veriyor. İvmeyi artırmaya hazırım, hatta gelecek sezon için çok daha hazır durumdayım.”

+ Devamını okuyun

İki takımla geçen birkaç yılın ardından ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Takımı, BMW Motorrad Motorsport fabrikasının WorldSBK’daki mücadelesinde tek takımı olacak. Bonovo action BMW Racing Takımının sahibi Jürgen Röder kişisel nedenlerle artık WorldSBK’ya katılamayacak.

Jürgen Röder konuya dair “2025’te kişisel nedenlerle çekileceğim ve dolayısıyla Bonovo action da BMW’nin fabrika takımı olma görevinden çekiliyor. Bize sadık kalan, sevinçlerimizi ve zor zamanlarımızı paylaşan tüm destekçilerimize kişisel olarak teşekkür ediyorum. Çok, çok teşekkürler çünkü seyircilerin ve destekçilerimizin coşkusu olmadan böyle bir girişim mümkün olamazdı. IDM’de veya Dünya Şampiyonası’nda geçtiğimiz yıllarda tutkunuzdan ve coşkunuzdan çok keyif aldım. Sürücülerimizle birlikte sizlere keyif vermek ve sizleri eğlendirmek, mutlu anlar yaşatmak harika bir duyguydu.” açıklamasını yaptı.

Röder şöyle devam etti, “Takım yöneticimiz Michael Galinski altındaki tüm takıma da teşekkür etmek istiyorum, her zaman mükemmel bir iş çıkardılar. Bu yıl daha fazla etki edebileceğimizi umarım. İleri gitmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve umuyoruz ki bu yıl hala hayatta olduğumuza dair birkaç işaret gösterebiliriz. BMW’ye de teşekkür ederim. BMW bizi her konuda destekleyen, her zaman adil ve güvenilir bir ortak oldu. Bu yıl bile SMR’deki meslektaşlarımızla aynı parçaları aldık ve iyi bir donanıma sahip olduk. Bu nedenle BMW’ye ve özellikle de Marc Bongers’a yıllar boyu verdikleri destek için en samimi teşekkürlerimi sunarım. İyi zamanda ve kötü zamanda yanımızda oldu, kötü zamanlarda bize cesaret verdi ve bizimle birlikte ileriye baktı. Bunun ne kadar değerli olduğunu yeterli şekilde ifade edebilmem mümkün değil. Geçtiğimiz yıllarda gösterdikleri sadakat ve güçlü destek için sponsorlarımıza da teşekkür ederim.”

Röder sözlerini şöyle tamamladı, “WorldSBK padokundaki tüm takımlara gelecek için en iyisini ve her zaman güvenli bir sürüş diliyorum, en önemli olan bu ve tabii ki her birine başarılar diliyorum.

+ Devamını okuyun

Marc Bongers ise şunları söylüyor, “Jürgen Röder’in WorldSBK’ya devam etmeme kararı nedeniyle üzgünüz fakat aynı zamanda anlıyoruz. Tüm Bonovo action BMW Racing Takımına, Jürgen Röder ve takımı büyük bir tutku ve bağlılıkla yöneten takım yöneticisi Michael Galinski’ye, sürücülere, teknisyenler ve mekaniklerin yanı sıra geçtiğimiz yıllar içerisinde mükemmel ve profesyonel bir işbirliğine katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Sezonun geri kalanında başarıya ulaşmak ve güçlü sonuçlar elde etmek için sahip olduğumuz her şeyi ortaya koymaya devam edeceğiz.”

+ Devamını okuyun
spinner