BMW MOTORRAD, MOTORRAD DERGİSİ OKUYUCULARININ "2024 YILIN MOTOSİKLETİ" SEÇİMİNDE EN YÜKSEK PUANI ELDE ETTİ.23.03.2024

Beş kategoride birinci olan ve dokuz kez podyuma çıkan BMW Motorrad'dan güçlü performans.

"Sports Bikes", "Crossover", "Power Naked", "Adventure Touring" ve "Tourers/Sport Tourers" kategorilerindeki zaferlerin yanı sıra bir ikincilik ve üç üçüncülük elde eden BMW Motorrad, MOTORRAD dergisi okuyucularının "2024 Yılın Motosikleti" seçiminde yine harika sonuçlara ulaştı.

BMW Motorrad'ın Başkanı Markus Flasch, bu yılın okuyucu seçimlerinin sonuçlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Tüm BMW Motorrad ekibiyle birlikte, beş güçlü zaferin ve toplamda dokuz ödülün büyük mutluluğunu yaşıyorum. Okuyucuların seçimi doğrultusunda üç M modelinin birinciliğe ulaşması, BMW Motorrad olarak M modellerini sunma kararımızın ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Tüm ekip adına, MOTORRAD dergisi okuyucularına muhteşem destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Bu ödüller aynı zamanda müşterilerimizi ve BMW tutkunlarını son derece çekici bir ürün yelpazesiyle farklı segmentlerin en iyi tekliflerini sunarak memnun etme ve premium motosiklet pazarındaki lider konumumuzu daha da güçlendirme iddiamızı net bir şekilde teyit ediyor."

"Sports Bikes" kategorisinde hiç ara vermeden dördüncü kez birinciliği kazanan BMW M 1000 RR, rekabetin son derece sert geçtiği bu büyüleyici segmentte hakimiyetini sürdürüyor. Kırsal yollardaki sportif sürüş dinamikleri, üstün yarış pisti performansı, son teknoloji ürünü sürüş güvenlik sistemleri ve duygu yüklü bir tasarımın benzersiz bir şekilde bir araya geldiği model, 2024 yılında bir kez daha okuyucuların kalbindeki yerini herkese gösterdi.

Dinamizminden kimsenin şüphe etmediği, gücün simgesi BMW M 1000 R, BMW Motorrad'ın birinciliğe ulaşan ikinci M modeli. Rakipsiz şasi teknolojisi ve aerodinamik tasarımıyla Power Naked kategorisinde podyumun zirvesine çıkan BMW M 1000 R, önceden sadece kendi segmentindeki safkan süper motosikletlerde bulunan sürüş dinamiklerinin boyutlarını gözler önüne seriyor. Güçlü karakteriyle BMW R 1250 R da bu kategoride üçüncülüğü kazandı.

Güçlü yapısıyla kendini gösteren uzun mesafe spor motosikleti yeni BMW M 1000 XR, BMW Motorrad'ın üçüncü modeli olarak ilk kez sahaya liderlik ediyor. 201 bg (148 kW) motor çıkış gücü, 223 kg boş ağırlığı, açık yollarda ve uzun mesafe gezilerinde yüksek performansın yanı sıra yarış pistlerinde hızlı turlar için tasarlanmış şasi teknolojisi ve aerodinamik yapısıyla kendi segmentinde standartları belirleyen BMW M 1000 XR, "Crossover" kategorisinde birinciliği kolaylıkla kazandı.

Piyasaya büyük başarıyla sunulan yeni BMW R 1300 GS, "Adventure Touring" kategorisinde birinciliğe ulaşarak ikon haline gelmiş BMW Boxer GS modellerinin konumunu daha da güçlendirdi. Yeni tasarımı, yeni güçlü motoru, olağanüstü kullanımı hem açık yollarda hem de arazide tatmin edici sürüş özellikleriyle yeni BMW R 1300 GS, rekabetin yüksek olduğu bu segmentte Bavyera'nın domine eden gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.

BMW R 1250 RS, arka arkaya kazanan bir diğer model oldu. Önceki yılların net zaferlerinin ardından BMW R 1250 RS, "Tourer/Sport Tourer" segmentinde yine birinciliğe ulaştı. Sürüş dinamikleri, sportif özellikler ve geziye uygunluk gibi başlıklarda her açıdan mükemmel kalitesiyle zorlu rekabeti bir kez daha önde tamamlamayı başardı.

Yeni BMW R 12 nineT, klasik ve sade yapıyı yeni hava giriş deliğine sahip efsanevi hava-yağ soğutmalı Boxer motor ve modern teknolojiyle bir araya getiren tasarımıyla Modern Classics kategorisinde ikinciliği kazandı.

Heritage segmentinden yakın akrabası olan BMW R 18 de iyi bir performans sergiledi. "Chopper/Cruiser" kategorisinde üçüncülüğü kazanan BMW R 18, özgün ve duygusal tasarımının yanı sıra benzersiz 1800 c Boxer motoruyla öne çıktı.

Elektrikle çalışan emisyonsuz scooter CE 04 de "Scooter" kategorisinde podyuma çıkmayı başardı.

Ödül töreni, 18 Mart 2024'te Stuttgart'ta gerçekleştirildi. Avrupa'nın en önemli motosiklet ve scooter okuyucu seçimi olarak değerlendirilen "2024 Yılın Motosikleti" seçiminde podyuma çıkan modelleri 49.707 okuyucu belirledi.

+ Devamını okuyun

Tek Parça Boru Köprü Çelik Şasi

Yeni BMW R 12 modellerinin merkezinde tamamen yeniden geliştirilmiş boru köprü şasi bulunuyor. Bir önceki seride bulunan ön ve arka ana şasinin aksine tek parça halindeki boru köprü şasi, motosikletin toplam ağırlığını azaltarak klasik ve temiz görünüme katkı sağlıyor. Aynı zamanda yine çelikten oluşturulmuş arka şasi ana şasiye vidayla bağlanıyor. 

Yeni BMW R 12 nineT ve Yeni BMW R 12 modelleri üç etkileyici renk seçeneği bulunuyor. Yeni BMW R 12 nineT için metalik Blackstorm ve San Remo Green renkleri kullanıcıya sunulurken, Option 719 fırçalanmış alüminyum ya da Night Black mat renkleri de seçenekler arasında yer alıyor. 

Yeni BMW R 12 ise metalik özelliğe sahip Blackstorm, Aventurine Red ve Avus Silver’ın Option 719 Thorium renk alternatiflerini bünyesinde barındırıyor. 

+ Devamını okuyun

USB-C ve 12 V Standart, Dijital Ekran İsteğe Bağlı Olarak Geliyor

Yeni BMW R 12 nineT, hız ve devir saatinin yer aldığı iki analog gösterge tablosu, USB-C portu ve 12V priz erişimini standart olarak kullanıcısına sunuyor. Yuvarlak göstergeler LIN-Bus üzerinden iletişim kurarak kontrol ve ekran birimlerini ayrıca özelleştirmeye imkân tanıyor. 

+ Devamını okuyun
spinner