BMW MOTORRAD, METARIDE’I SUNAR.17.10.2023

BMW CE 02’yi, dijital marka alanında deneyimleyin.

Yeni BMW CE 02, BMW Motorrad dünyasına erişimin yeni bir yöntemini temsil ediyor. Elektrikli olması nedeniyle özellikle gençlere cazip gelen motosiklet ne bir e-motosiklet ne de bir e-scooter; o bir eParkourer. Şehir içinde yeni, geleceğe dönük bir mobilite tarzına ayak uyduran BMW Motorrad şimdi yeni CE 02’yi BMW Motorrad MetaRide’da yakından deneyimleme fırsatını sunuyor.

+ Devamını okuyun

BMW Motorrad MetaRide motosiklet hayranlarının CE 02’yi bir avatar şeklinde, tıpkı fiziksel gerçeklikte olduğu gibi sürebilecekleri ve deneyimleyebilecekleri bir sanal gerçekliğin oluşturulduğu bir dijital marka alanı. Aynı zamanda BMW Motorrad markası ve hayranlarının buluşabilecekleri bir platform olarak da hizmet veriyor. BMW Motorrad MetaRide’da sergilenen ortam, gerçek dünya ortamının bir benzeri olacak. Ek olarak sanal BMW Motorrad Dünyası’nda deneyimlenecek çok fazla şey mevcut. BMW CE 02 ile sanal test sürüşüne çıkmanın yanı sıra basketbol oynayabilir, jeton toplayabilir ya da örneğin kendi avatarınız için şık bir ceket kazanabilirsiniz. Sanal dijital marka alanı gelecekte diğer ürünler için de kademeli olarak genişletilecek.

+ Devamını okuyun

BMW CE 02’nin yakın zamanda gerçekleştirilen dünya prömiyeri kısmen BMW Motorrad MetaRide’da ve aynı zamanda Pure&Crafted Festivali sırasında Berlin’de “gerçek” ortamda gerçekleştirilerek sanal ve gerçek dünyanın birbiriyle etkileşim kurması sağlandı. BMW CE 02’nin prömiyerini buradan tekrar izleyebilirsiniz:

 

+ Devamını okuyun

BMW Motorrad web sitesi veya BMW Motorrad sosyal medya kanalları aracılığıyla BMW Motorrad MetaRide’a erişebilirsiniz, ayrıca Spatial Metaverse platformu aracılığıyla da doğrudan sanal dünyaya giriş yapmak mümkün. Aşağıdaki bağlantılardan birini de kullanabilirsiniz:

https://www.spatial.io/


https://www.bmw-motorrad.com

+ Devamını okuyun

“MetaRide”da gösterilen sanal BMW Motorrad ürünleri fiziksel orijinalleri gibi taklit edilmeye karşı korumalıdır. BMW AG bir süre önce şirketin Metaverse evrenindeki gelecekteki faaliyetleriyle ilgili olarak BMW logosu gibi markaya ait temel öğeleri geniş bir biçimde korumaya aldı. Böylece ticari marka koruması geleneksel anlamda araçların yanı sıra sanal araçlar ve sanal giysiler gibi sanal emtialar için de geçerli oldu.

+ Devamını okuyun
spinner