BMW Motorrad Days, 5-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Garmisch-Partenkirchen’de gerçekleşti.

Dünyanın en büyük motosiklet festivali, şimdiye kadarki en kalabalık Cumartesi gününe ev sahipliği yaparak 40.000’den fazla ziyaretçiyi 19. kez konuk etti.

Geçtiğimiz hafta sonu yaz sıcaklıkları eşliğinde 19. BMW Motorrad Days etkinliği Zugspitze eteklerindeki Garmisch-Partenkirchen’de gerçekleşti. Bu yıl 40.000’in üzerinde ziyaretçi bir kez daha Hausberg dağındaki festival alanına gelerek dünyanın en büyük BMW Motorrad toplantısına katıldı. Olağanüstü güneş ışığı ve görkemli mavi gökyüzü altında şimdiye kadarki en kalabalık BMW Motorrad Days’de şenlik havasında bir cumartesi yaşandı.

Uluslararası bir ortam.

Dünyanın dört bir yanından katılımcılar bu yıl da BMW Motorrad Days’i ziyaret etti. Almanya, Avusturya ve İsviçre’den gelen birçok ziyaretçinin yanı sıra Fransa, İtalya ve İspanya’dan da BMW Motorrad sürücüleri etkinliğe katıldı. Markanın Arjantin, Brezilya, Meksika, ABD, Kanada, Güney Kore, Hindistan, Filipinler ve diğer ülkelerdeki meraklıları ve hayranları da Garmisch-Partenkirchen’e doğru uzun bir yolculuk yaptı. Tüm dünyadan gelen 114 gazeteci, BMW Motorrad Days’e medyanın ilgisinin ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

 

Yeni BMW R nine T /5, kişiselleştirme ve motor sporları.

Özel yapım, tuning ve aksesuar dünyasından gelen 80 civarında sergi katılımcısının sunduğu çeşitli yeni ürünlerin yanı sıra markanın hayranları bu yıl aynı zamanda bir dünya prömiyeri için Garmisch-Partenkirchen’deydi. BMW Motorrad, 1969 yılının efsanevi modeli BMW R 75/5’i anımsatan yeni BMW R nineT /5 modelini tanıttı. Festival alanında gösterime sunulan “klasik, özgün ve hava soğutmalı” sloganına sadık dört motosiklet, en son BMW Motorrad modeline gösterilen coşkulu tepkiden anlaşılacağı üzere marka hayranlarının kalplerini kazandı.

BMW Motorrad tarafından sunulan iki konsept motosiklet de öne çıkan modeller arasında yer aldı. İlk olarak son derece heyecan verici ve elektrikli bir naked motosiklet olan BMW Motorrad Vision DC Roadster ve ardından cruiser segmentine yönelik büyük kapasiteli boxer motora sahip BMW Motorrad Concept R 18 tanıtıldı. Concept R 18, çeşitli etkinlikler ve rahat atmosferiyle birçok ziyaretçiyi heyecanlandıran yeni Heritage alanının en değerli parçasıydı. Birçok ziyaretçi bu vesileyle BMW Motorrad ürün uzmanlarıyla konuşma ve ürün çadırında güncel model neslini daha iyi tanıma fırsatı buldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da motor sporları tutkunlarını mutlu edecek etkinlikler takvimde yer aldı. Örneğin 1976 TT şampiyonu Helmut Dähne ile imza buluşması düzenlendi. Ayrıca BMW Motorrad WorldSBK takımından Tom Sykes’ın, yeni BMW S 1000 RR ile birinci pole pozisyonunu kazanıp ardından Cumartesi günkü yarışta ikinci olduğu İngiltere, Donington’daki Superbike Dünya Şampiyonası’nın canlı yayını gerçekleştirildi.

+ Devamını okuyun

Canlı müzik, akrobasi gösterileri ve geziler.

Her zaman olduğu gibi 19. BMW Motorrad Days rahat bir parti atmosferi oluşturmayı hedefledi. Akşam festival çadırında, Heritage alanında, kamp ateşi başında veya çeşitli tarzda canlı müzikle, herkes hoşuna gidecek bir alan buldu.

Orijinal Motodrome Ölüm Duvarı gösterisinde Donald Ganslmeier ve ekibi ise izleyenlere katıksız aksiyon sunarken, Fransız Alex Le Marseillais tarafından sunulan BMW Motosiklet Drift gösterisi ve etkinlik alanında İrlandalı Mattie Griffin’in Freestyle gösterileri de heyecanla izlendi. Ziyaretçiler FMX gösterisinde yerçekimine karşı koyan akrobatların havada gerçekleştirdiği numaralarla büyülendi.

Aksiyona katılmak isteyenler için ise birçok fırsat sunuldu. 1000’in üzerinde katılımcı test sürüşüne çıkarken, Enduro Park’ta düzenlenen offroad turlarına da 600’den fazla ziyaretçi katıldı. Çocuklar için Deneme Sürüşü eğitimleri ise hiç şüphesiz cesur genç ziyaretçiler için en önemli etkinliklerden biriydi. 150 çocuk, motorlu iki tekerlekliler üzerinde ilk deneyimlerini yaşadı.

 

Garmisch-Partenkirchen’e ve BMW Motorrad hayranlarına teşekkür ederiz.

Bu yıl dünyanın en büyük BMW Motorrad buluşmasında her şeyin düzenli şekilde ilerlemesini sağlayan yerel yetkililere özel bir teşekkür sunmak istiyoruz. Garmisch-Partenkirchen pazar topluluğu, kamu düzeni ofisleri, Bavyera Kızıl Haçı, Federal Teknik Yardım Ajansı, itfaiye, polis ve çok sayıda acil durum personeli bu büyük ölçekli etkinliğin gerçekleşmesini sağlayanların en başında geliyor.

Ama asıl coşkulu hayranlar olmasa, BMW Motorrad Days nasıl olabilirdi? Bu yüzden BMW Motorrad, Garmisch-Partenkirchen’i üç gün boyunca yeniden BMW Motorrad topluluğunun merkezi haline getiren 40.000’den fazla motosiklet tutkununa en içten teşekkürlerini sunuyor.

BMW Motorrad Ekibi, 3 – 5 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleşecek 20. BMW Motorrad Days için çalışmalara şimdiden başladı. Seneye görüşmek üzere!

+ Devamını okuyun
spinner