BMW Motorrad, CUSTOMBIKE-SHOW 2019’da.

Özel üretim motosikletler için en büyük fuarlardan biri olan CUSTOMBIKE-SHOW’da benzersiz tasarımlar ve en üst düzeyde işçilik, tüm dünyadan gelen en havalı özel yapım üreticilerle birlikte bir araya geldi.

6 - 8 Aralık 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Bad Salzuflen şehrinde gerçekleştirilen etkinlikte 300’ün üzerinde firma, merkezinde BMW Motorrad’ın yer aldığı 28.000 metrekarelik bir alanda 1.000’den fazla özel yapım motosikleti ziyaretçilere sundu.

BMW Motorrad seçkin custom motosiklet garajlarıyla yaptığı işbirliğiyle yedinci kez modellerinin özel yapım potansiyelini gözler önüne serdi. Yaklaşık 180 metrekarelik alana yayılan BMW Motorrad standında, bireysel özel yapım motosikletlerden gerçek anlamda sanat becerisi gerektiren, çok kıymetli özel yapım motosikletlere kadar toplam 11 modelle tüm özel yapım yelpazesi sergilendi.

 

BMW Motorrad Concept R 18 /2.

En çok öne çıkan model olan yeni BMW Motorrad Concept R 18 /2, EICMA’daki dijital sunumunun ardından bu sefer daha yakından deneyim için ziyaretçilerini karşıladı. Modern özel yapım cruiser modeliyle BMW Motorrad, heritage konseptine yeni bir boyut getiriyor. BMW Motorrad Concept R 18, Como Gölü’nde gerçekleştirilen Concorso d'Eleganza at Villa d'Este’de büyük övgülerle birlikte dünya prömiyerini gerçekleştirmişti. BMW Motorrad şimdi de CUSTOMBIKE-SHOW’da Big Boxer’ı temel alan ikinci Konsept Motosikletini beğeniye sundu. Concept R 18’i biçim olarak temel alan BMW Motorrad Concept R 18 /2, güçlü performansa yönelik biraz daha sert görünümüyle modern ve dinamik özel yapım bir cruiser modeli.

Fuarda aynı zamanda markanın geçmişini etkileyici bir biçimde gözler önüne seren BMW Motorrad R 5 Homage modeli de yer aldı. Öne çıkan diğer modeller arasında, mevcut ve daha eski BMW motosikletleri temel alınarak, tanınmış özel yapım üreticileri tarafından muhteşem bir şekilde dönüştürülen seçkin “SoulFuel Bikes” yer aldı. BMW R 1200 C’yi temel alan Maximator ise bir diğer öne çıkan model. Bu özel yapım motosiklet, BMW R nineT ailesinin hayata geçirilmesinde de yer alan BMW Motorrad geliştirme mühendisi Ulf Musekamp tarafından titizlikle elde üretildi. Özel yapım atölyesi Auto Fabrica’nın Type 18 modelleri, Sultans of Sprint Factory Class birincisi Kraftstoffschmiede tarafından üretilen Achilles modeli ve diğer heyecan verici R nineT modelleri de BMW Motorrad standında sergilenen portföy modelleri arasında.

+ Devamını okuyun

Yasal uyarı

Burada gösterilen araçlar BMW tarafından üretimi veya dağıtımı yapılmayan ve test edilmeyen üçüncü şahıslara ait özel parçalar ve/veya özel üretim bileşenlerle modifiye edilmiş ya da donatılmış olabilir. BMW bu tip modifikasyonlar için (montaj, özellikler ve gösterilen özel parçaların/bileşenlerin kullanımı dahil olmak üzere) sorumluluk üstlenmez. DİKKAT: Seri üretim araçlar üzerinde yapılan değişiklikler (üçüncü şahıslara ait özel parçaların ve/veya özel yapım parçaların takılması ve kullanımı dahil olmak üzere) sürüş karakterini etkileyebilir! Modifiye edilmiş BMW motosikletlerini sürmekten kaynaklanabilecek riskler sürücüye aittir.

spinner