BMW MOTORRAD, CONNECTEDRIDE NAVIGATOR İLE KARŞINIZDA.17.10.2023

Kesintisiz BMW Cloud entegrasyonunu içeren yeni Navigator, motosikletle navigasyonu keyifli hale getiriyor.

Varış noktasından gözünüzü ayırmadan dünyanın en güzel rotalarına seyahat edin; yeni BMW Motorrad ConnectedRide Navigator navigasyon hazırlığına sahip tüm BMW araçları için dünyanın her yerinde yollarla bağlantısını kuruyor.

Kişisel BMW ID’nizi kullanarak tüm rotaları, kayıtları ve rota planlamalarını, navigator ve BMW Motorrad uygulaması arasında istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden senkronize edebilirsiniz. Cihaz İnternet’e bağlanabildiğinden ve herhangi bir zamanda güncellenebildiğinden haritalar ve navigator fonksiyonları her zaman güncel kalıyor. BMW Motorrad ConnectedRide Navigator, çoklu kumanda aracılığıyla kullanımı ve kesintisiz akıllı telefon entegrasyonu sayesinde bu ürün segmentinde yeni standartları belirliyor.

+ Devamını okuyun
Yüksek seviyede aydınlatmaya ve BMW Motorrad TFT ekranlarla kusursuz uyuma sahip büyük ekran.

Oldukça parlak 5,5 inç dokunmatik ekran doğrudan güneş ışığı altında bile rahatlıkla okunabilir. BMW Motorrad ConnectedRide Navigator, motosiklet ekranlarıyla ve tüm BMW Motorrad dünyası deneyimiyle kesintisiz şekilde eşleşir. Grafik tasarım ve kullanıcı etkileşimi kusursuz şekilde uyumludur ve TFT ekran ve BMW Motorrad ConnectedRide Navigator işletim konseptiyle kesintisiz entegrasyona izin verir. Ekranlar ışık yoğunluğu, yansıma ve yansımayı önleyen kaplama ile ilgili olarak koordinasyon içinde çalışır. Navigator, BMW araç üstü ağı aracılığıyla şarj edilir. Alternatif olarak birlikte temin edilen USB-C kablosu ile azami 2,4 A şarj akımıyla kısa sürede şarj edilebilir.

+ Devamını okuyun
Güncelleme kapasitesi, bulut senkronizasyonu ve geriye doğru uyumluluk.

Yeni BMW Motorrad ConnectedRide Navigator, şirket içinde geliştirilmiştir ve güncellemeler doğrudan BMW Motorrad sistemleri aracılığıyla sunulur. Bir akıllı telefona benzer şekilde fonksiyon güncellemeleri ve haritalar aktif olarak gösterilir. Güncellemeler doğrudan BMW Motorrad ConnectedRide Navigator’a yüklenir. Bunun için bir online veri bağlantısı yeterlidir (WLAN veya müşteri tarafından takılan bir SIM kart). Bir bilgisayara bağlamaya gerek yoktur.

Gerçek zamanlı olarak güncellenen en yeni trafik bilgileri için navigator bir WiFi etkin alanı (müşterilerin örneğin akıllı telefonları aracılığıyla oluşturdukları) veya müşteri tarafından takılan bir SIM kart aracılığıyla çevrimiçi olur. Bu sürüş sırasında bile mümkündür ve kullanıcının her zaman güncel olması sağlanır.

BMW Motorrad ConnectedRide Navigator, MyBMW Cloud’un bir parçasıdır. Buna göre kullanıcı MyBMW hesabı ile BMW Motorrad ConnectedRide Navigator’da oturum açabilir ve böylelikle cihazı BMW Cloud’a bağlayarak planlanan rotaları, kullandığı rotaları ve çok daha fazla hizmeti senkronize edebilir. Bu yolla kullanıcı herhangi bir son kullanıcı cihazında (BMW uygulaması, PC tarayıcısı vb.) kişisel bir rota planlayabilir ve bu rotayı daha sonra kayıtlı başka bir son kullanıcı cihazında kullanabilir. Diğer planlama portallarında oluşturulan rotalar da BMW Cloud’a aktarılabilir ve tüm kayıtlı son kullanıcı cihazlarında kullanılabilir.

Yeni BMW Motorrad ConnectedRide Navigator’ın donanım ve yazılımı, çoklu kumandaya sahip olmaları ve navigasyon hazırlığının monte edilmiş olması veya Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları’nın bir parçası olarak sonradan monte edilmiş olması koşuluyla 2014 yılından itibaren üretilen tüm BMW motosikletleriyle uyumludur (kısıtlamalar mevcuttur).

+ Devamını okuyun
Kesintisiz akıllı telefon entegrasyonu maksimum işlevsellikte konfor sunar.

Ek olarak tüm akıllı telefon fonksiyonları ve özellikle Spotify gibi medya uygulamaları ve telefon fonksiyonları merkezi olarak kullanılabilir ve yeni BMW Motorrad ConnectedRide Navigator aracılığıyla koordine edilebilir. Kullanıcı tüm kaynaklar için sesi ana ses yüksekliği olarak veya her kaynak için bağımsız olarak kontrol edebilir. Sürücü ve yolcu kaskları gibi diğer tüm son kullanıcı cihazlarının yanı sıra BMW Motorrad ConnectedRide Akıllı Gözlükler de Bluetooth aracılığıyla Navigator’a bağlanabilir ve buna uygun şekilde kontrol edilir. Akıllı telefonda kayıtlı kişisel iletişim kayıtları telefon ve rota fonksiyonları için doğrudan navigator üzerinden kullanılabilir.

Yeni BMW Motorrad ConnectedRide Navigator 01 Kasım 2023 itibarıyla pazara sunulacaktır ve yalnızca navigasyon hazırlığı taşıyıcısına yerleştirilmesi ve motosiklet anahtarıyla kilitlenmesi yeterlidir.

+ Devamını okuyun
spinner