BMW Motorrad ConnectedRide Com U1'i sunar.

Universal uyumlu BMW Motorrad iletişim sistemi.15.12.2022

Motosikletinizi sürerken arkada oturan yolcuyla veya birlikte sürdüğünüz grubun üyeleriyle konuşabilir, birlikte en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir, telefon görüşmeleri yapabilir veya navigasyon sisteminin bildirimlerini izleyebilirsiniz. Yeni BMW Motorrad iletişim sistemi ConnectedRide Com U1 tüm bu özellikleri Bluetooth veya Mesh 2.0 teknolojisi aracılığıyla sunuyor.

Yeni ConnectedRide Com U1 modern, evrensel uyumlu bir tasarıma sahip ve BMW Motorrad StreetX, GS Pure ve Sao Paolo gibi kasklara takılabiliyor. Kaskın içine kolaylıkla yerleştirilebilen yüksek netliğe sahip hoparlörler etkileyici bir ses performansı, yüksek kalitede ses ve mükemmel giyim konforu sunuyor.

Üstelik ConnectedRide Com U1, on adet FM radyo istasyonu kaydedebilen bir FM radyo ile de donatılmış. Kanal arama tek bir düğmeyle veya ücretsiz "Com U1" uygulaması aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

ConnectedRide Com U1'in tüm kullanımı sezgisel olarak dört düğmeyle veya aynı zamanda çeşitli ayar seçenekleri de sunan uygulama aracılığıyla gerçekleştirilir. Kullanım moduna bağlı olarak ses kontrolü aracılığıyla çeşitli fonksiyonlar etkinleştirilebilir. Ses kontrolü İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Japonca ve Rusça olmak üzere sekiz dilde mevcuttur. Cep telefonu doğrudan iletişim sistemine bağlanırsa dijital ses asistanlarına kolay erişim olanağı sunar, böylece ses girişi de etkinleştirilir.

Akıllı ses miksajı özellikle yüksek seviyede iletişim konforu sağlar. Örneğin Bluetooth Intercom aracılığıyla konuşuyorsanız ve aynı zamanda bir navigasyon bildirimi gelirse Intercom ses seviyesi bildirim boyunca düşürülür.

+ Devamını okuyun

Kulaklık açık olduğunda pilin şarj durumunu göstermek üzere bir LED yanıp söner. Kullanım sırasında şarj seviyesinin çok azalması durumunda otomatik bir sesli bildirim duyulur. Pil ömrü Bluetooth Intercom ile yaklaşık 13 saat ve Mesh Intercom ile 8 saattir.

Hızlı şarj süresi bir saattir. Ayrıca hızlı şarj fonksiyonu yalnızca 20 dakikalık şarjın ardından 3,5 saat (Mesh Intercom) veya 6 saat (Bluetooth Intercom) kullanımı mümkün kılar.

Bluetooth aracılığıyla Intercom menzili açık arazide yaklaşık 2 km'dir. Mesh aracılığıyla ise bu menzil açık arazide 8 km'ye kadar çıkabilir, bunun için en az altı sürücünün sisteme bağlı ve birbirlerinden maksimum 1,6 km uzaklıkta olması gereklidir. Mesh modunda optimum menzil için ünite kolaylıkla katlanan ve açılabilen bir antenle donatılmıştır.

Aktif grup iletişimi sırasında aynı anda altı kullanıcı konuşabilir. Mesh aracılığıyla iletişime alternatif olarak iki katılımcıyla Bluetooth aracılığıyla iletişim kurmak mümkündür.

+ Devamını okuyun

Mesh aracılığıyla iletişime yönelik iki seçenek bulunur:

     Grup Mesh Intercom: Maksimum 24 katılımcıya kadar Mesh iletişimi için özel, kapalı grup oluşturma.

–     Çok Kanallı Open Mesh Intercom: Open Mesh çoklu kanal protokolü dokuz iletişim kanalı arasında geçiş yapmaya izin verir. Aynı kanalda bulunan herkes grupla konuşabilir; bu seçenek menzil içerisinde bulundukları sürece neredeyse sınırsız sayıda sürücüyü destekler. Her katılımcı dinleyebilir.

Kullanıcılar bir düğmeyle özel Grup Mesh ve Open Mesh arasında önce Mesh'i yeniden başlatmaya gerek kalmadan geçiş yapabilir.

Başka bir üretici tarafından yapılmış kulaklık kullanan bir kişiyle arama bağlantısı kurmak üzere Universal Intercom fonksiyonu da kullanılabilir. Ancak bu menzil konusunda kısıtlamalara neden olabilir.

Sena veya BMW Motorrad harici üreticiler tarafından yapılmış iletişim sistemleriyle Mesh aracılığıyla iletişim mümkün değildir. Ayrıca Bluetooth köprüsü aracılığıyla grup içinde harici iletişim sistemleriyle entegrasyon da mümkün değildir.

+ Devamını okuyun

Teknik veriler:

 • Mesh 2.0 teknolojisi.
 • Bluetooth 5.0.
 • Bluetooth profilleri: HSP, HFP, A2DP, AVRCP.
 • Çalışma sıcaklığı -10°C - + 55°C.
 • Şarj sıcaklığı: 0°C - + 45°C.
 • Pil: Lityum polimer 900 mAh.
 • Pil ömrü:
  - Bluetooth Intercom: Maksimum 13 saat
  - Mesh Intercom: Maksimum 8 saat.
 • Hızlı şarj cihazı: 1 saat
 • Hızlı şarj cihazı: Yalnızca 20 dakika şarjın ardından 3,5 saat Mesh Intercom veya 6 saat Bluetooth Intercom kullanımı mümkündür.
 • Boyutlar ve ağırlıklar
  - Ana modül: 97 mm x 48 mm x 27mm, ağırlık 65 g
  - Hoparlörler: 40 mm – kalınlık 7,2 mm
  - Şakak mikrofonu: Uzunluk 5-150 mm
  - Hoparlörler arası kablo uzunluğu: 555 mm


   
+ Devamını okuyun
+ Devamını okuyun
spinner