BMW MOTORRAD, CONNECTEDRIDE AKILLI TELEFON YUVASI İLE KARŞINIZDA.

29.11.2021


Akıllı telefonunuzu motosikletinizde navigasyon sistemi ve çok amaçlı bir öğe olarak pratik şekilde kullanma imkanı.

BMW Motorrad, harita navigasyonu için akıllı telefonlarını kullanmayı tercih eden sürücüler için artık ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvasını sunuyor.

Sürüş sırasında akıllı telefonunuzu kolaylıkla uydu navigasyonu olarak kullanmanıza olanak tanıyan basit bir taşıyıcıdan çok daha fazlası olan ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvası sayesinde, harita ve yatma açısı gibi araç verilerinin yanı sıra Çoklu Denetleyici kullanılarak BMW Motorrad Connected Uygulaması üzerinden hızlanma, yavaşlama ve daha pek çok bilgi görüntülenebiliyor.

+ Devamını okuyun

Birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilen yan kelepçeler sayesinde ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvası farklı boyutlardaki pek çok akıllı telefonla beraber kullanılabiliyor ve akıllı telefonu Qi standardına uygun şekilde maksimum 7,5 W kapasite ile endüktif olarak veya USB-C bağlantısı üzerinden maksimum 7,5 W (5 V’de 1,5 A) kapasite ile şarj edebiliyor. İstendiğinde devre dışı bırakılabilen LED şarj göstergesi, telefonun şarj durumu hakkında bilgi sağlıyor.

Güvenlik bakımından yaklaştığımızda, ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvası motosikletin tutucusuna kilitlenebiliyor. Bunun için tutucunun bu işlevi desteklemesi gerekiyor.

+ Devamını okuyun

Daha eski BMW Motorrad modelleri (ör. BMW R 1200 GS K50) ile beraber de kullanılabilen ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvası, Navigasyon sistemi kitinin (option 272) bulunduğu tüm BMW Motorrad modellerinin yanı sıra Çoklu Denetleyiciye sahip olup navigasyon kitinin BMW Motorrad atölye sistemi aracılığıyla monte edilebildiği modellere de uygulanabiliyor (R 1200 RT, R 1250 RT ve K 1600 modelleri haricinde). Sistem, TFT gösterge paneli bulunmayan daha eski motosikletlerde, “SA 272 navigasyon kiti” kapsamında sunulan kontroller aracılığıyla çalıştırılabiliyor. Araç verilerini görüntülemek için ön koşul olarak motosiklette Pro panel bilgisayarının (option 221) bulunması gerekiyor.

+ Devamını okuyun

ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvası, 4 Düğmeli Navigasyon Montaj Yuvası ile birlikte kullanılamıyor.

Açıklanan fonksiyonların tamamından faydalanmak için BMW Motorrad Connected Uygulamasının 4.0 veya daha üst bir versiyonunun kullanılması gerekiyor. BMW Motorrad tarafından, tüm işlevlerin doğru çalışması için daima en yeni güncellemelerin yüklenmesi öneriliyor.

+ Devamını okuyun

Uygulamanın, motosikletteki navigasyon kitinin kontrolleri aracılığıyla çalıştırılması için Bluetooth bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda, güvenli bağlantı gerekliliklerine (LE Güvenli Bağlantı) uyum sağlaması için akıllı telefonun en az Bluetooth Low Energy 4.2 versiyonuna sahip olması gerekiyor. Bu nedenle, daha eski Bluetooth versiyonlarını kullanan telefonlar desteklenmiyor.

BMW Motorrad Connected Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen Bluetooth eşleştirme prosedürünün ilk kurulum sırasında yalnızca bir kez yapılması yeterli oluyor.

+ Devamını okuyun
ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvasıyla birlikte aşağıdaki akıllı telefonlar kullanılabiliyor:

• Aşağıdaki boyutlara sahip tüm akıllı telefonlar:
• Minimum 130,1 x 65, 5 x 6,9 mm; maksimum 162,5 x 78,1 x 8,8 mm. Örnek vermek gerekirse, aşağıdaki telefonlar kullanılabiliyor:
• Apple: iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE 2, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
• Samsung: Galaxy A3, Galaxy A8, Galaxy A8 Plus, Galaxy A9, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy S9, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy S21 Ultra 5G (İpucu: ConnectedRide Akıllı Telefon Yuvasına, telefonun kamera modülü sağ alt köşede kalacak şekilde yerleştirin), Galaxy S20 FE, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 20 Ultra
• Huawei: P20, P30
• Google: Pixel 2 XL
• HTC: U11

+ Devamını okuyun
spinner