Bmw Motorrad Boxercup 2019

Birinci sezonunda büyük yankı uyandıran başarı.

Birinci BoxerCup sezonu Hockenheimring’deki muhteşem finalle sona erdi. 2020’de sezonun devamı geliyor.

Wilbers tarafından desteklenen BMW Motorrad BoxerCup’ın yeni versiyonu Hockenheimring’de olağanüstü sezon finalini kutladı. Başlangıç çizgisinde 21 sürücüden oluşan rekor sayıda katılımla sezonun son yarışı 17.000’den fazla ziyaretçiye aksiyon ve heyecan dolu bir hafta sonu yaşattı. Wilbers tarafından desteklenen BMW Motorrad BoxerCup’daki tüm sürücüler aynı teknik özelliklere sahip BMW R nineT Racer motosikletlerle birbirine karşı mücadele ettiğinden etkinlik son yarış gününe kadar başa baş düellolara sahne oldu. Christof “Fifty” Höfer (Wunderlich Motorsport Takımı) Cumartesi günü altıncı kez yarış kazanarak BMW Motorrad BoxerCup 2019’dan zaferle ayrıldı.

BMW Motorrad Almanya Başkanı Henning Putzke konuyla ilgili şunları söyledi: “BMW Motorrad BoxerCup’ın 2019 sezonunda bu denli canlanması bizi çok mutlu ediyor. Bu başarılı başlangıcın ardından takımlar ve sürücüler son derece motive oldu. Şu anda Wilbers şirketiyle birlikte yarış serisini IDM 2020’nin bir parçası olarak devam ettirmek için bir konsept üzerinde çalışıyoruz. Geçici yarış takvimi gibi detayları en kısa sürede yayınlayacağız.”

+ Devamını okuyun

Herkes için eşit koşullar.

BoxerCup’ta takımlar yarış pistlerinde kullanılmak üzere modifiye edilen teknik açıdan eşdeğer BMW R nineT Racer motosikletlerle başlama çizgisinde sıralanıyor. Tüm motosikletler aynı modifikasyonlara sahip. Bunlar arasında Wilbers çatal değişimi ve amortisörler, Ilmberger karbon silindir kafası kapakları, spoyler ve kuyruk paneli, Akrapovič spor susturucu ve titanyum manifold, yarış yazılımına sahip BMW Motorrad ABS, Gilles Tooling geri vites seçeneğine sahip ayak dayama sistemi ve standart hale getirilen Dunlop lastikler yer alıyor. Bu sayede zafer veya yenilgiyi yalnızca sürücünün becerisi, cesareti ve biraz da şans belirliyor.

 

Uluslararası sürücüler.

Almanya, İsviçre, Belçika ve ABD’den gelen sürücülerle BoxerCup en başından itibaren uluslararası formata sahip oldu. Yeni gelenler ve deneyimli amatörlere ek olarak Harald Kitsch ve Nate Kern gibi motosiklet yarışları dünyasından gelen “eski kurtlar” da yarışa katılarak heyecan verici bir yarışa imza attılar.

+ Devamını okuyun
spinner