BMW MOTORRAD, BMW MOTORRAD WELT’İ SUNAR.17.10.2023

Berlin’deki üretim tesisinde yer alan markanın evi olarak kabul edilen Motorrad Welt, ziyaretçilerine benzersiz bir marka deneyimi sunuyor.

BMW Motorrad Welt ile BMW Motorrad, 100 yıllık tarihinde ilk kez olarak marka ve motosikletleriyle ilgili her konuyu kapsayan, kendi deneyim dünyasını yaratıyor. Konum özel olarak seçilerek BMW motosikletlerinin 1969 yılından beri üretildiği Berlin-Spandau tesisinin bulunduğu alana, BMW Motorrad üretim merkezinin tam merkezine yerleştirildi. Spandau’daki Julius Tower’ın tarihi tuğla cephesinin ardında BMW motosikletlerinin üretim yeri bulunuyor. BMW Motorrad Welt 28 Eylül 2023 yılında açıldığında 1914 ve 1917 arasında inşa edilmiş ve aynı seviyede tarihi öneme sahip bu binaya taşınacak.

+ Devamını okuyun
BMW Motorrad Welt: Markanın evi.

BMW Motorrad Müdürü Dr. Markus Schramm, BMW Motorrad Welt’i şöyle özetliyor: “BMW Motorrad Welt ile markamıza Berlin’de motosikletlerimizi ürettiğimiz yerde bir ev kuruyoruz. BMW Motorrad Welt "Markamızın Yeni Evi” olacak. 1.000 metrekarelik bir alanda BMW Motorrad’ı topluluk, kamuoyu ve çalışanlarıyla son derece heyecan verici, özgün ve canlı bir şekilde buluşturacak tam kapsamlı bir marka deneyimi yaratıyoruz. Deneyimler güncel BMW Motorrad ürünlerinin interaktif sunumundan, heyecan verici fabrika turlarına ve benzersiz gastronomiden etkinliklere ve dışarıda veya içeride rezervasyon seçeneklerine kadar çeşitli seçenekleri kapsıyor. BMW Motorrad Welt, BMW Motorrad ile ilgili her şey hakkında benzersiz ve heyecan verici duygusal bir platform oluşturuyor."

+ Devamını okuyun
İnteraktif sergiler ve heyecan verici fabrika turları.

BMW Motorrad Welt’in merkezinde örneğin özel yapım konusunda özel sergilerle tamamlanan, interaktif şekilde sunulan güncel BMW Motorrad araçlarının yanı sıra BMW Motorrad Donanım ve Kıyafet Koleksiyonu ve Orijinal BMW Motorrad Aksesuarlarına ait seçilmiş parçalar yer alıyor.

BMW motosikletlerinin üretim çalışmalarını merak edip izlemek isteyen ziyaretçiler için fabrika kapıları da Pazartesi’den Cuma’ya kadar açık. 2.200’ün üzerinde çalışan her gün yaklaşık 220.000 metrekarelik bu alanda Sport, Tour, Roadster, Heritage, Adventure ve Urban Mobility segmentlerinde 900 araç üretiyor. Her 60 saniyede bir montaj hattından tamamlanmış bir araç çıkıyor.

Berlin’deki BMW Group tesisi, bir yandan geleneklerini korurken bir yandan da Berlin ve bölgesinin en yenilikçi endüstriyel konumlarından biridir.

Tesiste ve üretim bölümlerinde rehber eşliğinde gerçekleştirilen turlar hem motosiklet tutkunları hem de diğer kişiler için BMW Motorrad üretiminin arka planına göz atmak için kusursuz bir fırsat sunar. 

+ Devamını okuyun
Çeşitli etkinlikler için heyecan verici bir platform ve randevu alma olanağı.

BMW Motorrad Welt geniş ve heyecan verici salon konseptiyle çok farklı etkinliklerin gerçekleştirilmesine yönelik benzersiz fırsatlar sunar. İster konferanslar, interaktif atölyeler ve toplantılar ister kapalı salon etkinlikleri, teşvikler veya kutlamalar olsun, BMW Motorrad Welt her zaman uygun ve etkileyici bir ortam sunar ve tesislerinde içeriden veya dışarıdan rezervasyon olanağı sağlar.

Heyecan verici canlı yayınlar veya tanınmış VIP motosikletçilerle tanışma gibi etkinliklerin yanı sıra onarım atölyeleri, konserler, sanatçılarla imza günleri ve Motosiklet Sineması gibi etkinlikler de BMW Motorrad Welt’in kalıcı programları arasında yer alır. BMW Motorrad Welt, sunduğu ortamıyla her türlü deneyimi benzersiz kılıyor.

+ Devamını okuyun
BMW Motorrad Welt 28 Eylül 2023’te açıldı.

BMW Motorrad Welt’in açılışı 28 Eylül 2023’te bir festival ortamında gerçekleşti. Siyaset, basın, kültür ve spor dünyasından tanınmış 150 konuğun yanı sıra marka elçileri ve BMW Motorrad’ın 100 yıllık öyküsüne şahit olan çağdaş tanıklar katıldı.

Ardından 29 Eylül 2023’te BMW R 18 modellerinin yer aldığı BMW Motorrad Özel Yapım Şampiyonası’nın büyük finali düzenlendi.

30 Eylül 2023 Cumartesi günü sabah 10.00’dan itibaren BMW Motorrad kapılarını tüm dünyadan gelecek ziyaretçilere ve konuklara açtı.

+ Devamını okuyun
spinner