AYVALIK’TA TOZU DUMANA KATTIK.

29.11.2022

27-31 Ekim tarihleri arasında Kite 81 Club Ayvalık’ta gerçekleşen BMW Motorrad GS Challenge Camp’de katılımcılarımız Ayvalık’ın doğasında hem arazi sürüşü yapıp hem de tatilin tadını çıkarttı. 

GS model kullanıcılarımızın aktivite boyunca katıldığı etkinlik ve beceri geliştirme uygulamalarıyla bambaşka sürücülere dönüştüğü dört gün boyunca yaşananları bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

“Gelande/Strasse”; kısa yazımıyla “GS” hem asfalt hem de toprak sürüşüne uygun BMW motosikletlerini ifade ediyor. Ayvalık’ta yoğun olarak asfalt dışı sürüşü deneyimleyen BMW Motorrad kullanıcıları motosikletlerinin ve sürüşlerinin sınırlarını keşfederken aynı zamanda motosikletleriyle yakından bağ kurma fırsatını buldular.

+ Devamını okuyun

Birinci gün Ayvalık’ın eşsiz doğasının içinde Kite 81 Club’da aktivite özetleri ve genel sürüş kuralları anlatımıyla günün erken saatlerinde maratonumuza başladık. BMW Motorrad Marka Yönetimi ekibinin hoş geldiniz konuşmasının ardından BOM Akademi eğitmenlerimiz sürüş öncesi temel bilgilendirmeleri gerçekleştirdi. Bu esnada tüm motosikletlerin lastikleri arazi sürüşüne uygun ANLAS off-road lastikleriyle değiştirildi ve gidon, pedal gibi arazi sürüşüne uygun ayarlamaları yapıldı.

+ Devamını okuyun

Günün devamında temel motosiklet ve arazi sürüşü alıştırmalarıyla adrenalin seviyesi yavaş yavaş yükselmeye başladı. Dinlenme aralarında Kite 81’in lezzetli yemekleriyle tazelenen katılımcılar ilk günü sorunsuzca geride bırakmayı başardı.

+ Devamını okuyun

İkinci gün seviyesi artırılmış alıştırmalarla bolca düşme-kalkmaya sahne olurken kullanıcılarımızın motosikletleriyle bağları git gide kuvvetlenmeye başlıyordu. Toprak, çamur, su fark etmeksizin eğlencenin seviyesi de giderek yükseldi.

+ Devamını okuyun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla başlanan üçüncü gün yoğun sürüş pratikleri ve Madra Dağları’na doğru uzun bir arazi sürüşünü kapsıyordu. Yapay parkurlarımızdaki zorlu ama bir o kadar keyifli alıştırmalardan sonra katılımcılarımız, doğal parkur sayesinde gerçek hayatta karşılaşabilecekleri veya karşılaşmak isteyebilecekleri zorlu bir macerayı birebir deneyimle fırsatı buldular. Günün yorgunluğu ise Ma’adra Vineyards’ın muhteşem gün batımı manzarası eşliğinde lezzetli bir yemekle atıldı.

+ Devamını okuyun

Gün batımının ardından tekrar Ayvalık Kite 81’e dönen katılımcılarımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu sonuna kadar yaşadı.

+ Devamını okuyun

Dördüncü ve son günde kullanıcılarımız sabah kahvaltısının ardından çalışmalarına devam ettiler. Öğleden sonra ise herkesin heyecanla beklediği beceri değerlendirme yarışması gerçekleştirildi. 

+ Devamını okuyun

4 gün boyunca arazi sürüş becerilerini geliştiren kullanıcılarımız son gün motosikletlerinin de desteklediği maceracı ruhu göstererek tüm öğrendiklerini özel hazırlanmış parkurumuzda sınama şansını elde ettiler.

+ Devamını okuyun

Ödül töreninden sonra yorgun ama mutlu ve kendini geliştirmiş BMW Motorrad kullanıcılarımızın yüzlerinde bolca gülümseme, zihinlerinde ise unutulmaz anılar vardı. BMW Motorrad Marka Yönetimi, BOM Akademi, ANLAS ve Kite 81 Club Ayvalık ekiplerinin ortak çalışmasıyla hayata geçen bu etkinliğe katılım gösteren tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Gelecekte daha fazla deneyim ve anı biriktirme şansı elde edeceğimiz etkinliklerimizde yeniden bir araya gelmek dileklerimizle. Etkinliğimizin özet videosunu ise aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

+ Devamını okuyun

BMW Motorrad Türkiye

+ Devamını okuyun
spinner