BMW Motorrad Uluslararası GS Trophy Okyanusya 2020.

Simge haline gelen macera dolu mücadele için 140 adet BMW F 850 GS hazırlanmaya başlandı.

Sevkiyat tarihi hızla yaklaşırken BMW Motorrad, Şubat 2020’de gerçekleştirilecek GS Trophy Okyanusya için Yeni Zelanda’ya gönderilecek 140 BMW F 850 GS motosikletin hazırlıklarını tamamlamakla meşgul.

Dünyanın her yerinden sürücülerin ilgisi o denli büyüdü ki, bu yıl etkinlik için 140 adet motosikletin hazırlanması gerekti. Orta Asya 2018 etkinliği için hazırlanan 114 BMW R 1200 GS Rallye motosikletten sonra bu rakam büyük bir artış olduğunu gösteriyor.

Hiç şüphesiz, hazırlanan modeller sıradan BMW F 850 GS’ler değil. BMW Motorrad, 2020 yılı için herhangi bir showroom’da rastlanmayacak, benzersiz teknik özellikler ve renk kombinasyonuna sahip özel bir model üretmeyi tercih etti.

+ Devamını okuyun

F 850 GS modelinin seçilmesi, BMW Motorrad’ın orta sınıf GS modellerine geri dönüşü anlamına geliyor ve 2008, 2010 ve 2012’de gerçekleştirilen Uluslararası GS Trophy’lerde dayanıklılığını kanıtlayan F 800 GS’in izini takip ediyor.

+ Devamını okuyun

BMW F 850 GS.

2018 model yılı için EICMA Milano Motosiklet Fuarı’nda lansmanı gerçekleştirilen F 850 GS, üretimi uzun soluklu ve son derece başarılı olan F 800 GS’in yerini alan, tamamen yeni bir tasarım.

270/450 derece ateşleme düzeniyle 90 derece krank mili sapmasına sahip yeni paralel ikiz motor; yeni monokok köprü tasarımına sahip şasi; yakıt deposunun motorun üstünde yer aldığı tamamen yeni şasi tasarımı; off-road sürüş için en yüksek seviye hareket özgürlüğü sunarken koruma da sağlayan daha alçak sele ve kaportaya sahip. 95bg (70kW) gücünde, yeni orta sınıf GS, 21/17 inç tekerlek kombinasyonu, off-road özellikli süspansiyon ve off-road sürüşe uygun ergonomik tasarımı sayesinde off-road kullanımında çevikliğe yönelik olarak tasarlandı.

Güçlü ve dinamik yapısıyla öne çıkan F 850 GS, en son elektronik sürücü destek sistemlerine de sahip. Enduro Pro modu, Dinamik Çekiş Kontrolü DTC, Dynamic ESA, ABS Pro ve hatta hızlı vites değiştirme yardımı sayesinde sürüş daha güvenli ve ilham verici hale geliyor. Tüm bu yeni teknolojilere BMW Motorrad Connectivity ile birlikte sunulan yeni 6,5 inç TFT ekrandan kolaylıkla erişilebiliyor. Bu sayede sürücünün motosiklet sürerken telefon aramaları yapması, müzik dinlemesi veya navigasyonu kullanması mümkün.

Şimdi ise F 850 GS’in, bir GS motosikletin yarışabileceği en zorlu etkinlik olan Uluslararası GS Trophy’de kendini kanıtladığını görme vakti.

+ Devamını okuyun

BMW F 850 GS Uluslararası GS Trophy 2020 Özel Modeli.

Uluslararası GS Trophy özel modeli BMW F 850 GS, estetik açıdan kendine özgü bir renk temasına ve parça detaylarına sahip. Bunlardan en çarpıcı olanı Uluslararası GS Trophy grafikleriyle birlikte benzersiz siyah ve sarı renk teması. Altın renginde anodize edilmiş ters çatal ve tubeless lastiklere uygun tel jantlar siyah/sarı renkle kontrast oluşturuyor.

BMW Motorrad, müşterilerine GS motosikletlerini kişiselleştirebilmeleri için her zaman kapsamlı seçenekler ve aksesuarlar sunuyor . Uluslararası GS Trophy için de bu uzun listeden aşağıdaki özellikler seçildi :

 

BMW Motorrad Opsiyonel Donanım.

 • Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarı)
 • Dinamik Çekiş Kontrolü DTC
 • Pro Vites Değiştirme Asistanı
 • Pro Sürüş Modları (Dynamic/Enduro/Enduro Pro)
 • 6,5 inç TFT ekranla birlikte BMW Motorrad Connectivity
 • LED gündüz farı
 • LED sinyal lambaları
 • Navigasyon hazırlığı
 • Isıtmalı elcikler
 • Off-road lastikleri
 • Çanta tutucularla bagaj rafları
 • HP Spor susturucu
+ Devamını okuyun

Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları.

Yüksek gidonlar.

Yüksek gidonlar.

Yüksek gidonlar standart gidonlara kıyasla 14 mm daha yüksektir. Bu özellik dik ve konforlu bir oturma pozisyonu sağlamanın yanı sıra özellikle ayakta motosiklet sürmeyi konforlu hale getirir. Enduro sürücüleri için vazgeçilmez bir avantaj olarak güvenli motosiklet sürüşü, göze çarpar şekilde daha kolay hale gelir (özellikle ayaktayken).

+ Devamını okuyun

Enduro ayak dayamalarına ek ayarlanabilir fren ve vites değiştirme kolu.

Enduro ayak dayamalarına ek ayarlanabilir fren ve vites değiştirme kolu.

Bu aksesuarlar ayaktayken kontrolü kolaylaştırır, sürücünün botları için konforlu ve sağlam bir dayanak noktası oluşturur. Enduro ayak dayamalar, yüksekliği ayarlanabilir fren ve vites kolu ile ayarlanabilir marş kolundan oluşan bu set, kişisel ihtiyaçlara göre uyarlanabilir. Ayak kolları uygun şekilde ayarlandığında ideal şekilde kullanılabilir, hatta özellikle ayakta off-road sürüşü sırasında motosiklete çok daha iyi seviyede hakimiyeti mümkün kılar.

+ Devamını okuyun

Elcik koruması.

Elcik koruması.

Darbelere karşı dirençli ve mor ötesi ışığa karşı dayanıklı plastikten elcik koruması, kullanım öğelerini off-road sürüş sırasında dallardan ve taş çarpmasından korur. Aynı zamanda araca uygun şekilde aerodinamik olarak tasarlanmıştır. Yolda rüzgar ve hava koşulları koruması oldukça etkileyicidir. Eller ve parmaklar düşük sıcaklıklarda bile daha uzun süreyle kuru ve sıcak kalır.

+ Devamını okuyun

Motor koruma demiri.

Motor koruma demiri.

Hafiflik ve daha uzun ömür için elektropolisajlı paslanmaz çelikten üretilen demir, virajda yatma açısından ödün vermeden motoru korur.

+ Devamını okuyun

Enduro motor koruyucu.

Enduro motor koruyucu.

Sağlam Enduro alüminyum motor koruyucu, özel olarak off-road kullanım için üretilmiştir ve motorun alt kısmı için en uygun korumayı sunar.

+ Devamını okuyun

Rallye sele.

Rallye sele.

Off-road sürüş sırasında sürücü oturduğu kadar ayağa da kalkar. Bu nedenle burada sele gereklilikleri standart bir yol motosikletine kıyasla çok farklıdır. Rallye sele daha dardır, böylelikle motosiklet üzerinde daha iyi hareket edilmesine izin verir. Daha yüksek olması sayesinde oturur pozisyondan ayağa daha kolay kalkılabilir. Sele aynı zamanda bozuk zeminde ilerlerken konfor için gerekli derecede dolguya sahiptir.

+ Devamını okuyun

Arka sele için çanta.

Arka sele için çanta.

Arka seleye monte edilen su geçirmez çanta 2,5 litreden 8 litreye kadar genişler ve Uluslararası GS Trophy sürücülerinin tipik bir sürüş gününde ihtiyaç duyabilecekleri küçük eşyaların (kamera pilleri, güneş gözlükleri, enerji verici atıştırmalıklar) saklanması için idealdir.

+ Devamını okuyun

LED yardımcı farlar.

LED yardımcı farlar.

Kompakt alüminyum muhafaza içinde yer alan güçlü LED yardımcı farlar siste, yağmurda, hatta karda bile çok daha iyi bir görüş ve görünürlük sağlar. Beyaz, gün ışığına benzer rengi sayesinde bu yol aydınlatması benzerlerinden hemen ayırt edilebilir. LED teknolojisi sıfıra yakın yıpranmayla çalışmayı mümkün kılar.

+ Devamını okuyun

Far koruması.

Far koruması.

Yolda aynı anda birden çok GS sürüleceğinden etrafa taşların sıçraması beklenebilir. Bu sebeple off-road sürüş sırasında farların korunması olmazsa olmaz bir özelliktir.

+ Devamını okuyun

Ayarlanabilir Touring ön cam.

Ayarlanabilir Touring ön cam.

Kuzey Adası mı, Güney Adası mı? Sekiz günlük durmak bilmeyen etkinlikte sürücüler ara sıra ön camın sağlayacağı korumaya da ihtiyaç duyacaktır. Ayarlanabilme özelliği sayesinde off-road sürüşü sırasında ön cam daha iyi bir görüş için aşağıya da indirilebilir.

+ Devamını okuyun

Yeni Zelanda’ya doğru!

Yeni Zelanda’ya doğru!

Önümüzdeki günlerde 140 BMW F 850 GS motosiklet kasalara yerleştirilecek, konteynerlere koyulacak ve Yeni Zelanda’ya doğru uzun bir deniz yolculuğuna çıkacak.

Uluslararası GS Trophy hakkında daha fazla bilgi için www.gstrophy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Devamını okuyun
spinner