M paket

Yeni M paketiyle RR motosikletiniz gerçek bir yarış makinesine dönüştü.

Beyaz/Metalik Yarış Mavisi/Yarış Kırmızısı renklerinde özel sportif gövde rengi motosikletin yarış genlerini daha ilk bakışta vurgular. Diğer yüksek kaliteli M özellikleri bu performans taahhüdünü en etkileyici biçimde destekler.

Örneğin, Pro sürüş modu, çok sayıda ekstra yarış özellikleriyle RR’ı yarış pistinde şampiyon yapan yapılandırılabilir üç ilave Race Pro 1-3 moduyla sürücüye yarış pisti dünyasının kapısını açar. Bağımsız olarak kişiselleştirilebilir üç sürüş moduna ek olarak, özel Pro sürüş modu farklı özellikler de sunar. Bunlar arasında Kalkış Kontrolü, Pit Şeridi Kontrolü, Kavramada 3 fren ayarıyla Motor Freni, Yokuş Kalkış Kontrolü Pro, Dinamik Fren Kontrolü ve Kayma Kontrolü ve TFT ekranda üç ilave Core Ride ekranı yer alır. RR’ın özelliklerine dair aşağıdaki genel bölümde Pro sürüş modu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yenilikçi yüksek teknolojiye sahip M karbon jantlar M paketin öne çıkan özelliğidir. Karbondan yapılmış ve 5 mm kalınlığında fren diskleriyle donatılmış jantlar yarış pistinde ve pist dışında maksimum sürüş performansı sunar.

M karbon jantlar, ağırlığı 1,6 kg oranında iyileştirilen standart alüminyum jantlara kıyasla toplamda 1,7 kg daha hafiftir. Düşük ağırlık nedeniyle azalan döner kütleler hem daha iyi hızlanma ve fren performansına hem de motosikletin optimum kullanımına yansır.

İlk kez sunulan M sport sele sürücüye daha iyi kavrama ve destek sunar. M paketi, lityum iyon batarya teknolojisindeki en son gelişmeleri sunan yüksek kaliteli hafif M aküyle tamamlanır. Sadece 1.288 gram ağırlıkla bu akü 2 kg daha hafiftir ve makinelerindeki her bir grama değer veren iddialı superbike sürücüleri için optimum kalkış desteği sağlar.

M paketi RR’ın seri üretim ağırlığını toplamda 197 kg’dan* 193,5 kg’a düşürür.

 

*Yola elverişli boş ağırlık, dolu depo, 168/2013 sayılı Yönetmelik (AB) uyarınca tüm çalışma sıvılarıyla, standart donanımla ve kullanılabilir yakıt deposu kapasitesinin en az %90’ı dolu olarak.

 

BİR BAKIŞTA M PAKET:

Süper sportif Beyaz/Metalik Yarış Mavisi/Yarış Kırmızısı gövde rengi

Pro sürüş modu

 •  3 Race Pro 1-3 sürüş moduyla
 • Kalkış Kontrolü
 • Pit Şeridi Sınırlayıcı
 • Motor Freni
 • Yokuş Kalkış Kontrolü Pro
 • Dinamik Fren Kontrolü
 • Kayma Kontrolü
 • M karbon jantlar
 • M hafif akü
 • M spor sele

M şasi kiti (kuyruk kaldırma kiti ve salıncak pivotu)

Dynamic paketi

Her durumda üstün ve dinamik sürüş, maksimum performans ve kesintisiz eğlence için yüksek seviyede konfor. Dinamik paket heyecan verici ve yenilikçi teknolojinin yanı sıra pratik donanım özellikleri de sunar.

Bu paket en yeni nesil elektronik Dinamik Süspansiyon Kontrolü sistemi veya kısaca DDC içerir. Maksimum sönümleme DDC tarafından kontrol edilen paralel baypas supabı kullanılarak 10 ms içerisinde gerektiği şekilde azaltılabilir. Bu, yol teması sayesinde maksimum performans anlamına gelir ve optimum, son derece net geri bildirim nedeniyle yarış benzeri bir sürüş hassasiyeti sunar.

Temel DDC ayarları her birinin kendi sürüş özelliği farkı olan Rain, Road, Dynamic ve Race sürüş moduyla bağlantılıdır. Konfigürasyon menüsü aracılığıyla tüm Pro sürüş modlarında sönümleme kolaylıkla kişiselleştirilir.

Elektronik hız sabitkeyici hızı sabit tutar ve trafikte kullanırken hız limitlerinin gözetilmesi gerektiğinde RR’ın güç aktarımını kısıtlar. 

Kullanışlı, tepkisel ısıtmalı elcikler soğuk günlerde ellerinizi daima sıcak tutar. Tamamen yola odaklanın ve maksimum sürüş konforunun keyfini çıkarın.

 

BİR BAKIŞTA DYNAMIC PAKETİ:

Yeni Nesil Dinamik Süspansiyon Kontrolü (DDC)

Elcik ısıtma

Cruise control

Race paketi

Üstün ve dinamik sürülebilirlik, maksimum performans ve yarış pistinde kesintisiz eğlence için mükemmel güvenilirlik. Race paketi RR’ın yarış kabiliyetlerini iyileştirir ve heyecan verici, kişiselleştirilebilir ayarlar ve özellikler sunar.

Örneğin, Pro sürüş modunda pakette yer alan ilave üç Race Pro 1-3 sürüş modu ve çok sayıda ekstra yarış özelliklerine ek olarak M şasi kitiyle (kuyruk kaldırma ve salıncak pivotu) RR’ı yarış pisti için uygun hale getirir. Race Pro 1-3 sürüş modları sürücünün, Tek Tekerlekle İlerleme Kontrolü, Ön Tekerlek Kalkma Koruması, Motor Eşleştirme, Motor Freni, ABS Pro ve Çekiş Kontrolü (DTC) özelliklerini bağımsız olarak yapılandırabildiği üç sürüş profili oluşturmasına olanak sağlar. RR’ın özelliklerine dair aşağıdaki genel bölümde Pro sürüş modu hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Özgürce yapılandırılabilir bu sürüş modlarına ek olarak özellikler ayrıca Kalkış Kontrolü, Pit Şeridi Sınırlayıcı, Yokuş Kalkış Kontrolü Pro, Dinamik Fren Kontrolü ve Kayma Kontrolü’nü de içerir.

Ayrıca, RR yarışlarda kendini kanıtlamış ve sürüş performansında fark edilir bir iyileşme sağlayan 5 mm kalınlığında fren disklerine sahip siyah anodize edilmiş M dövme jantlara sahiptir.

Bu yarış paketi, diğer özelliklerin yanı sıra en yeni lityum iyon batarya teknolojisini sunan yüksek kaliteli, hafif M aküsüyle (standart akülerden 2 kg daha hafif) tamamlanır. Yalnızca 1.288 gram olan bu akü makinelerindeki her bir grama değer veren iddialı superbike sürücüleri için optimum kalkış desteği sağlar.

 

BİR BAKIŞTA RACE PAKETİ:

Pro sürüş modu

M dövme alaşımlı jantlar

M hafif akü

M şasi kiti (kuyruk kaldırma kiti ve salıncak pivotu)

Ön yolcu paketi

Rüzgarın keyfini birlikte çıkarmak isteyenler için sürüş keyfini ikiye katlar. BMW Motorrad ön yolcu paketi, yolcu selesi ve uyumlu ön yolcu ayak dayamasıyla iki kişilik yarış hissi verir (yolcu selesi standart olarak dahil değildir). RR’ın ödün vermez yarış tasarımıyla uyum sağlayan sele siyah renkte ve ayak dayamaları gümüş renkte sunulur.

Karbon paketi

Şık, sportif ve son derece hafif: Özel Karbon paketi motosikletinizin superbike görünümünü pekiştirir. Yüksek kalitede CFRP yarış bileşenleri kusursuz bir görünüme sahiptir. Üstelik hafif, yüksek teknoloji ürünü malzeme performans, ayrıcalık ve bireysellik açısından en yüksek gereklilikleri karşılar. Bu paket ön ve arka M Karbon kapaklarını, M Karbon zincir koruyucusunu, cer dişlisi muhafazasını ve M Karbon üst yan kaplamayı içeri. Karbon fiber takviyeli plastikten üretilen hafif ve dayanıklı parçalar mor ötesi ışığa karşı dayanıklı parlak boyayla koruma altına alınmıştır ve BMW Motorrad’ın en yüksek standartlarını karşılar.

 

 • Hafif, yüksek teknoloji ürünü malzemeden üretilmiş yüksek kalitede parçalar
 • Mor ötesi ışığa dayanıklı boya
 • Şık ve sportif bir görünüm
 • Performans, ayrıcalık ve kişiselliğin kombinasyonu
 • İyileştirilmiş ağırlık 
Billet Pack

Billet Pack yüksek kaliteli bileşenleri ve özel M markasıyla motosikletin sportif karakterini vurgular. Anodize edilmiş alüminyumdan işlenmiş parçalar, katlanabilir ve ayarlanabilir debriyaj ve fren kolu, ayarlanabilir ayak dayama sistemi, yolcu ayak dayamaları ve motor koruması pakete değer kazandırır.

S 1000 RR AKSESUARLARI

Bireysel donanım.

Pro sürüş modu: Yarış pisti bekliyor.

Özel Pro sürüş modu ve bağımsız olarak yapılandırılabilir RACE PRO 1, RACE PRO 2 ve RACE PRO 3 modları BMW Motorrad superbike sürücülerine yarış pisti dünyasının kapılarını açar. Kalkış Kontrolü ve Pit Şeridi Sınırlayıcı özelliklerine ek olarak, HSC Pro (Yokuş Kalkış Kontrolü Pro) ve yeni DBC (Dinamik Fren Kontrolü) özelliklerine de sahip olursunuz.

RACE Pro modunda şu özellikler kontrol edilebilir:

 

 • Motor: Burada iki karakteristik gaz eğrisi mevcuttur. Maksimum performansla akıcı ve mükemmel. 2 gaz özelliğine ek olarak, mümkün olan en yüksek kontrol edilebilirlik ve performansa yönelik olarak düşük vitesler için düşük tork ve 4 ila 6. vitesler için maksimum tork seçebilirsiniz.
 • Motor Freni: Burada 3 motor freni torku vardır.
 • Çekiş (DTC): Size dört temel ayar sunan RACE Pro ayrıca DTC +/- vitesiyle sürüş sırasında ayarları düzenlemenizi sağlar.
 • Tek Tekerlek Üzerinde İlerleme (DTC): Burada da dört yapılandırma seçeneği sunulur: OFF (tek tekerlek üzerindeki hareketleri kendiniz kontrol etmelisiniz), High Wheelies, Performance Wheelies veya Maximum Stability.
 • ABS and ABS Pro: Moda bağlı olarak maksimum dengeden mümkün olan en yüksek performansa kadar 5 seviyede ayarlanabilir (kayma için arka tekerlekleri engelleme seçeneği de dahil). Seçilen ayarların 6,5" TFT ekranda okunması kolaydır ve karşısındaki metinle açıklanmıştır.
Dinamik Süspansiyon Kontrolü (DDC)

Daha fazla performans, daha fazla güvenlik ve daha fazla sürüş keyfi. En yeni nesil Dinamik Süspansiyon Kontrolü (DDC) sisteminde elektronik supap mekanik supaba paralel olarak yerleştirilmiştir. Böylece maksimum sönümleme sağlar: baypas hattı aracılığıyla gerektiğinde gerçek zamanlı olarak sönümlemeyi azaltabilir ve artırabilirsiniz (10 ms aralığında tepki süresi). Bu işlemi geribildirimi azaltmadan gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü sürüş duruma uygun hale getirilmiştir, hem yarış pistinde hem de sokakta tüm sürüş modlarında mevcuttur ve tüm sürüş modlarına ayarlanabilir. Şasi uzmanları tarafından temin edilen Shim paketi de sürücü olarak ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. DDC, hem bir özellik ve Dynamic paketin bir bileşeni olarak ayrıca mevcuttur.

Hız sabitleme

Gerektiğinde sabit hız.

Elektronik cruise control 30 km/sa hızda etkinleştirilebilir ve sabit bir sürüş hızını korur. Özellikle otobanın uzun, sıkıcı bölümlerinden bile rahat bir şekilde keyif alabilmenizi mümkün kılar. Fonksiyon fren yaparak devre dışı bırakılabilir ve seçilen hız Resume düğmesine basıldıktan sonra tekrar devreye girer.

Isıtmalı tutamaklar

Ellerinizin üşümesi artık geride kaldı.

Çok kademeli kumandaya sahip elektrik ısıtmalı elcikler ellerinizi sıcak tutar. Konforu artırır ve aynı zamanda, soğuk günlerde ve yağmurda sürüş sırasında sıcak ellerle ve parmaklarınızda daha fazla hisle motosikleti kontrol etmek çok daha kolay olduğundan sürüşü daha güvenli hale getirir.

Wheels tasarım seçeneği

Sofistike sportif görünüm. Wheels tasarım seçeneğiyle, motosikletin sportif görünümü jant kenarındaki kırmızı dekoratif çizgilerle vurgulanır. Standart jantlar üzerinde dinamik kırmızıya boyalı şerit daha ilk bakışta motosikletin yarışçı genlerini gösterir ve motosikletin genel tasarımına mükemmel şekilde uyum sağlar. 

 

Lastik basınç kontrolü TPM

Optimum lastik basıncı: BMW Motorrad’ın lastik basıncı kontrolü (TPM) sistemi lastik basıncı düştüğünde sürücüyü otomatik olarak uyararak daima maksimum güvenlik sağlar. Basınç, üretici tarafından belirtilen nominal değerlerden saparsa, sistem bir uyarı bildirimiyle sürücüyü derhal bilgilendirir. Basınç kaybının belirginliğine ve hızına bağlı olarak sarı veya kırmızı uyarı ışığı yanarak sürücüye hemen tepki verme fırsatı sunar. TPM sistemi ayrıca düzenli hava basıncı kontrollerini de çok daha rahat hale getirir. Her iki tekerleğin mevcut hava basıncı bir düğmeye basılarak her an kokpitte görüntülenebilir. Lastik, yarış pistinde ısındığında sıcaklık artışı tespit edilmez; lastik hava basıncı sıcaklığı telafi edecek şekilde görüntülenir ve 20°C’lik lastik hava basıncına ilişkilendirilir.

Hırsızlığa karşı alarm sistemi

Güvende hissetmeniz için alarm sistemi pozisyon değişikliklerine ve titreşimlere sesli alarm ve yanıp sönen tehlike uyarı sinyaliyle tepki verir. Bu uyarı sistemi sayesinde yoldan geçenler durumu çabucak fark edecektir. Alarm sistemi, kontak kapatıldığında otomatik olarak devreye girer. Sistem, ilave uzaktan kumanda gerektirmez.

Akıllı Acil Durum Çağrısı

Acil bir durumda hızlı destek. Bir motosiklet kazası durumunda, geçen her dakika önemlidir. Acil bir durumda acil durum müdahale ekibinin olay yerine hızla ulaşması önemlidir. Uzun yollarda durum her zaman böyle değildir ve değerli vaktin kaybedilmesine sebep olabilir. Akıllı acil durum çağrısı sistemi sürüş başlar başlamaz etkinleştirilir ve bu sayede değerli zamandan tasarruf edilir. Akıllı acil durum çağrısı sistemi, bir kaza anında acil durum müdahale ekibini mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde bilgilendirmek için otomatik olarak BMW çağrı merkeziyle iletişime geçer. Akıllı acil durum çağrısı sistemi hem aracın koordinatlarını hem de yolculuk yönündeki verileri belirleyerek acil durum müdahale ekibinin belirlenmesi zor olay yerlerine hızla ulaşabilmesini sağlar. Çarpışmanın sonuçları ve motosikletin durumu motosiklet üzerindeki sensörler aracılığıyla aktarılır, böylelikle kazalar güvenilir bir şekilde anlaşılır ve motosikletle tipik sürüş durumlarından ayrılır. Sistem ayrıca etkilenen tarafla ilk iletişimi kurmaya ve hatta yurt dışındayken yabancı bir dil ayarlamaya da çalışır. Bu amaçla sağ gidona hoparlörler ve bir mikrofon takılıdır. Bir acil durum çağrısı yapıldığında sürücü görsel ve işitsel olarak bilgilendirilir. Akıllı acil durum çağrısı sistemi ayrıca trafikteki diğer insanlara yardım etmek için gidondaki SOS düğmesi vasıtasıyla da başlatılabilir. Sürücünün kendi akıllı telefonuna ihtiyacı yoktur, araç üzerindeki herhangi bir SIM kartın etkinleştirilmesi gerekmez ve veri hizmetinin kullanımıyla ilişkili herhangi bir masraftan sorumlu değildir.

*Şu an için Türkiye pazarında bu hizmet sunulmamaktadır.

Spor susturucu

Üst düzey mükemmellik: Yüksek kaliteye sahip titanyumdan üretilmiş geçmeli spor susturucu ve karbon uç kapağı güçlü bir sese ve sportif bir görünüme sahiptir. Spor susturucu Akrapovič ile birlikte geliştirilmiştir ve standart susturucuya kıyasla ağırlık açısından iyileştirilmiştir. 

 

M karbon aksesuarlar

Yüksek kaliteli M karbon aksesuarlar motosikletinize daha fazla yarış görünümü kazandırır. Standart bileşenlerden daha hafif oldukları için RR’ın toplam ağırlığını azaltırlar. Tüm karbon aksesuarlar darbeye dirençlidir, mor ötesi ışığa dayanıklı parlak kaplamaya sahiptir ve motosikletinizin görünümü iyileştirir.

BİR BAKIŞTA M KARBON AKSESUARLAR:

 • M karbon hava giriş deliği
 • M karbon zincir muhafazası
 • M karbon arka jant kapağı
 • M karbon ön jant kapağı
 • M karbon pinyon kapağı
 • M karbon yakıt deposu sol ve sağ kaplaması
 • M karbon kaplama yan panel
M veri kaydedici

M veri kaydedici özel olarak yarış pisti için tasarlandı. Tüm önemli sürüş bilgilerini saklamak ve değerlendirmek için kullanılır.

M sürücü ayak dayamaları

BMW Motorrad M sürücü ayak dayamaları, çeşitli ayarlama seçenekleri sayesinde dinamik bir görünüm ve mükemmel bir sportif karakter ile ergonomi sağlar. Güçlü alüminyum alaşımdan frezelenmiştir, özellikle hafiftir ve üç renkli anodize işlemi sayesinde optimum korozyon koruması sunar.

M spor sele

M spor sele özellikle yarış pisti için tasarlandı ve optimum geri bildirim sayesinde zahmetsiz sürüşe olanak sağlar (M spor sele uzun/sele yüksekliği 849 mm, M spor sele/sele yüksekliği 824 mm ve M spor sele alçak/sele yüksekliği 814 mm). Özellikle kaydırmaz yüzey malzemesi ve sert köpüğüyle, o çok kritik sürelerde sürücüye en iyi tutuşu sağlar.

M ön yolcu ayak dayamaları

M ön yolcu ayak dayamaları anodize edilmiş alüminyum alaşımdan frezelenmiştir ve motosikletinize daha sportif bir görünüm kazandırır. Tasarımları nedeniyle oldukça hafiftir ancak yine de dengede kalır ve bu sayede arka seleye daima sağlam bir tutuş sağlar.

Frenler ve debriyaj için M el manivelası

Korozyona dayanıklı anodize edilmiş alüminyumdan yapılmış, CNC’de frezelenmiş M el manivelası (el freni kolu ve debriyaj kolu) motosikletin sportif görünümünü çarpıcı bir şekilde destekler. Motosikletin tasarımına mükemmel biçimde uyum sağlar ve katlamak için ters çevrilerek çarpma durumunda bükülme veya kırılma riskini azaltır. Gidon ve el manivelası arasındaki mesafe beş farklı seviyede ayarlanabilir ve ergonomik, yuvarlanmış kol şekli sürüş konforu açısından ekstra yardım sağlar.

BMW Motorrad frenleri için M uzaktan ayarlama özelliği yarış pistine özel olarak geliştirilmiştir ve yolculuk sırasında fren basınç noktasını kolaylıkla ve uzaktan ayarlamak için kullanılabilir. Ayrıca, fren kolunun tüm şekli yarışlarda kullanım için iyileştirilmiştir. Siyah anodize işlemi alüminyum kolun görünümünün motosikletinize uyumlu olmasını sağlar.

M el manivelası koruyucuları

Yarış pistinde vazgeçilmez bir özellik olan M el manivelası korumaları ödün vermeyen sportif karakterini caddelerde de açıkça ortaya koyar. Alüminyum ve plastik malzemeden kavisli çubuk, gidondaki fren ve debriyaj kolunun bir başka araçla temas ettiğinde yanlışlıkla etkinleştirilmesini önler.

M zincir gergisi

BMW Motorrad M zinciri, zincir gergisinin yanı sıra arka tekerlek hizalamasını hassas bir şekilde ayarlamayı mümkün kılar ve motosiklete özellikle sportif bir görünüm kazandırır. Oldukça hafif ama bir o kadar da sağlam, yüksek gerilime dayanıklı alüminyum alaşımdan işlenmiştir. İki kere anodize edilmiş olmasıyla optimum korozyon koruması sağlar.

M hafif akü

Mükemmel performans, düşük ağırlık. Yüksek kaliteli M hafif akü, en son lityum iyon teknolojisini kullanır ve 1.288 g ağırlığı ile standart seri üretim akülerden 2.000 g daha hafiftir. Motosikletlerindeki her bir grama yatırım yapmak isteyen iddialı superbike sürücüleri için en iyi kalkış desteğini sunar. 

M motosiklet standı girişi

M motosiklet standı girişi, Spor standın arkasını kullanmayı mümkün kılar. Yüksek kaliteli pivot kolu adaptörü, pivot kolunun arkasına kolaylıkla takılır ve kullanım sırasında bile motosiklette kalır. M görünümleriyle motosikletin sportif yarışçı tasarımına mükemmel uyum sağlar.

M motor koruyucusu

BMW Motorrad tarafından sunulan alüminyum M motor koruyucusu, değiştirilebilir plastik sürtünme desteğiyle donatılmıştır. Zorlu viraj dönüşlerinde motoru doğrudan asfalta sürtünmekten korur, böylelikle motor bileşenlerinin sürtünmesini ve motorun hasar görmesini güvenilir biçimde önler.

M yağ dolum ağzı

Beyaz lazerle işlenmiş M logosu bulunan siyah anodize edilmiş alüminyum M yağ dolum ağzının görünümü sportif bir vurgu yapar. Kapak, yarış pistinde açılmaya karşı koruma sağlayan üç delikle donatılmıştır.

M kapak kiti

Motosikletlerini yarış pistine uygun hale getirmeye çalışanlar için aynalar plaka tutucu kadar gereksizdir. BMW Motorrad tarafından sunulan M kapak kitindeki yüksek kaliteli kapaklar gövdede sökme işleminden kaynaklanan açıklıkları kolaylıkla kapatır. Ön kaplama paneli mükemmel şekilde yerine geri yerleştirilir.

Sivri gidonlar için M braket kelepçesi

BMW Motorrad tarafından sunulan yüksek kaliteli braket kelepçesi sportif bir görünüm ortaya çıkarır. Yüksek gerilime dayanıklı alüminyum alaşımdan işlenen kelepçe hafif ancak aynı zamanda sağlamdır. Anodize etme işlemi rüzgar ve hava koşullarından kaynaklanan korozyona karşı optimum koruma sağlar.

M dövme jant, arka

Dövme alüminyum jant siyah anodize edilmiştir ve 200/55 ZR 17 arka jant ölçüsünde sunulur. 5 mm fren diskleriyle en yüksek frenleme performansını sağlar ve düşük döner kütlesi sayesinde yarış pistinin yanı sıra caddelerde de sürüş performansında fark edilir iyileşmeyi garanti eder.

M dövme jant, ön

Dövme alüminyum jant siyah anodize edilmiştir ve 120/70 ZR 17 ön jant ölçüsünde mevcuttur. 5 mm fren diskleriyle en yüksek frenleme performansını sağlar ve düşük döner kütlesi sayesinde yarış pistinin yanı sıra caddelerde de sürüş performansında fark edilir iyileşmeyi garanti eder.

Saklama.

Depo üstü çanta, 10 l

Kemer bağlantısıyla BMW Motorrad 10 l depo üstü çanta motosikletin yarış tasarımına mükemmel uyum sağlar. Kaymaz ve 6 litreden 10 litreye genişleyebilir hacmi sayesinde seyahat aksesuarlarınız için yeterli saklama alanı sunar.

Yolcu selesi için çanta, 10 l

BMW Motorrad yolcu selesi çantası motosikletin yarış tasarımına mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Özel tutucular kullanmadan yolcu selesine tam yerleştirilebilir, şeklini korur ve daha fazla bagaj için hacmi 7 litreden 10 litreye kadar genişletilebilir; su geçirmez iç çanta içerisinde iyi şekilde korunur.

Sele çantaları, 21 l

BMW Motorrad sele çantaları motosikletin sportif tasarımına mükemmel uyum sağlar. Bunları eşya saklamak için kullanabilir ve su geçirmez iç çanta içerisinde güvenle saklayabilirsiniz. Ara parçalar da dahil siyah çantalar gerektiğinde hızlı kilit sayesinde çabucak ve kolaylıkla çıkarılabilir.

Ergonomi ve konfor

Ön cam, renkli

Sportif estetik. Renkli ön cam, motosikletin sportif görünümünü destekler. Kalıcı şeffaflık için çizilmeye dirençli kaplamaya sahiptir. Boyutları ve şekli standart ön camla aynıdır.

Uzun ön cam (şeffaf ve renkli)

Saf bir yarışçı. BMW Motorrad tarafından sunulan uzun ön cam, yarışa özgü olarak kubbeli şekilde tasarlanmıştır ve standart ön camdan yaklaşık 53 mm daha uzundur (renkli olarak da mevcuttur). Yatay konumda sürerken sürücüye rüzgara karşı önemli ölçüde daha iyi koruma sağlarken düşük hava direnci maksimum hızda fark edilir bir artış sağlar.

Güvenlik.

Alarm sistemli fren diski kilidi

Hırsızlığa karşı iki kat korunun: Alarm sistemli fren diski kilidi hareket halindeyken hırsızlığa karşı mükemmel koruma sağlar. Temperlenmiş çelik kilit manipülasyona karşı güvenli koruma sağlar ve kompakt tasarımı sayesinde saklamak kolaydır. Alarm sistemi en küçük hareketlere ve titreşimlere sesli alarmla tepki verir.

Radyatör koruyucu ızgarası

BMW Motorrad koruyucu ızgarası radyatörü yarış pistindeyken lastik aşınma parçalarına ve taş çarpmalarına karşı korur. İki parçalı poliamit ızgara üst su soğutucuya ve alt yağ soğutucuya uyacak şekilde yapılmıştır ve tasarımı, motosikletinizin aerodinamik profiline mükemmel uyum sağlar.

6,5 inç TFT ekran için koruyucu film

Koruyucu film 6,5 inç TFT ekranı kirden, taş çarpmasından ve hasardan güvenli bir şekilde korur. Temperlenmiş camın sahip olduğu parlama ve yansıma önleyici yüzey sayesinde TFT ekranınızı daima kolaylıkla okuyabilirsiniz. BMW Motorrad model yazısıyla.

Bakım ve teknik detaylar

Spor yardımcı ayak

Spor yardımcı ayak, motosikletinizi çabucak ve güvenle kaldırmanızı kolaylaştırır. Boyalı çelik borudan hafif ancak sağlam tasarımı dört büyük tekerleğe sahiptir; dolayısıyla kaldırırken çok az güç yeterlidir. Oldukça sağlam olan ayak, onarım ve bakım işini kolaylaştırır.

spinner