Tüm motosikletler yalnızca yasanın gerektirdiği donanımla birlikte sunulur (ör. reflektörler Euro 4 standardının gereğidir). Bu web sitesinde kullanılan resimler bundan farklı olabilir.

YENİ BMW R NINE T /5

EFSANEVİ. HAVA SOĞUTMALI.

BMW R nineT /5, 50. yıldönümünde 60’ların sonu ve 70’lerin başındaki efsanevi /5 serisine bir övgü olarak geliştirildi. R nineT /5 o dönemin tasarımının kusursuz bir örneğini oluştururken modern, yenilikçi teknolojiyi ve kaliteyi sunuyor. Hareketli yükseliş yıllarını hatırlatan bu motosiklet o dönemde doğan yaşama yönelik tavrı yansıtıyor ve her kilometrede ve her virajda bu tavrı yansıtıyor. Motosiklet sürmenin kişisel özgürlüğün ifadesi olduğu bu tavır bugün de sloganımıza yansıyor: Make Life a Ride.

Çiçekli desen mi? Asla. R nineT/ 5 düne ait olmayan retro tasarımın nasıl olduğunu gösterir. R nineT ailesinin farklı görünümünü destekleyen temel öne çıkan özellikler ek vurgular yapar. Duman efektine sahip yüksek kaliteli gövde rengi, gümüş daldırma borusu ve siyah körüklü çatal, beyaz deriden ve dekoratif krom parçalar içeren sele ve hiç şüphesiz titizlikle ve geçmişten ilham alınarak tasarlanan diğer bütün öğeler R nineT /5’in tasarımının klasik olduğunu ispatlar. Yapay veya moda olan değildir, motosikletlere duyulan sevgiyi ve 70’li yılların başındaki yaşam tarzını yansıtır.

+ Devamını okuyun

WUNDERBIKE, YENİDEN.

1969
/5 serisi üretimi başlıyor
2019
Özel R nineT /5 üretimi başlıyor
750
cc hacim, R 75/5 karşılıklı ikiz motor
1.170
cc hacim, R nineT /5 iki silindirli, karşılıklı ikiz motor
Hava/yağ soğutmalı çift silindirli dört zamanlı boxer motor

BMW R nineT /5’in güçlü, hava soğutmalı, iki silindirli karşılıklı ikiz motoru, en düşük devirlerde bile dinamik bir güç üretimi için 1170 cc hacim ve 110 bg (81 kW) güç sunar. Standart BMW Motorrad ABS, ASC Otomatik Denge Kontrolü ve yine standart olarak sunulan ısıtmalı elcikler sayesinde dinamizmi güvenli bir şekilde kontrolünüz altında tutabilirsiniz. Modern teknoloji tarafından desteklenen R nineT /5 70’li yıllarda doğan bireysellik ve özgürlük fikirlerini yaşatmaya devam ediyor.

+ Devamını okuyun

R nıneT /5’i test edin.

#WUNDERBıKE’INI GÖSTER

Test out the R nineT /5.

5 serisi ile birlikte 50 yıl önce motosiklet sürmek bireysel özgürlüğün ifadesi haline geldi. Peki bugün? R nineT /5’i test edin ve gaza bastığınız ilk andan itibaren bu duyguyu deneyimleyin. Her virajı ve yolun dümdüz uzanan her bölümünü hep istediğiniz gibi deneyimleyin. R nineT /5 sınırsız sürüş keyfini temsil eder.

Test sürüşüne çıkın

Boxer’ın gücü ve çiçek gücü bir araya geliyor.

/5 serisi, döneminde tamamen yeni bir geliştirmeydi. Elektrikli marş motorunun ve ürün yelpazesinin en üst R75 / 5 modelinde ilk kez Bing sabit basınçlı karbüratörlerin sunumu ve geniş bir renk paleti serinin teknik ve görsel açıdan öne çıkan özelliklerindendi ve bu tip bir ulaşım yönteminin çehresini kalıcı olarak değiştirdi. Bu dönemdeki radikal değişiklikler yaşamın tüm alanlarına yayıldı. Motosiklet sürücüleri o zamanlar çığırtkanlığı yapılan özgür aşkı hızla özgürlüğe duyulan aşka dönüştürdü. Motosiklet sürmek bu gelişmelerin sonunda yaşama karşı bir tavrı yansıtır oldu. Sportiflik, tasarım, prestij ve bireyselliği içeriyordu. Zamanının stil ikonlarında hayat buldu ve /5 logosuyla motosikletler üzerinde yaşamaya devam etti.

+ Devamını okuyun

Berlin, her zaman yeni bir şeyler sunar.

Berlin, her zaman yeni bir şeyler sunar.

Üretim tesisinde 1960’ların sonunda yeni bir alan açıldı. Münih yerine, Berlin’deki Spandau fabrikasında /5 efsanesi üzerinde 400 uzman çalışan görev yaptı. Günlük üretim 1969’da 30 araçla başladı. Bir yıl sonra yıllık üretim 12.287 araca yükseldi. Efsanevi serinin üretimi 1973’te sonlandırıldığında fabrikadan toplam 68.956 motosiklet çıkmıştı. BMW Motorrad, /5 serisini burada üreterek o zamanlar bölünmüş halde olan Berlin’de bireysellik ve özgürlüğe yönelik çok özel bir iz bıraktı.

Bireysellik bugün de Berlin fabrikasında büyük harflerle yazılıyor. Option 719 ürün yelpazesi içinde, makinede işlenmiş özel parça setleri veya yüksek kalitede dövme jantlar gibi tarzınıza uygun özel donanımları bulacaksınız.

+ Devamını okuyun

Diğer Herıtage modelleri