Güçlü, inatçı ve her şeye hazır.

BMW F 850 GS Adventure uzun yolculuklarda da tıpkı off-road gezisinde olduğu gibi kendisini rahat hisseden gerçek dünya gezginleri içindir. Üstün şasisi ve güçlü motoru her tür arazide izini bırakır. 23 litre yakıt deposuyla uzun mesafeleri kat eder ve tasarımı bile yolculuğun her yöne değişebileceğinin kolaylıkla tahmin edilebilmesini sağlar.  

+ Devamını okuyun

Dünya gezgini.

Exclusive stili

Exclusive stilinde motosiklet uzun mesafede ve hatta off-road arazide ne kadar zarif olduğunu etkileyici bir biçimde gösterir. Altın renginde anodize edilmiş jant ve çatal ile metalik granit gri yüksek kalitedeki kaplaması Metalik Mars Kırmızısı, Metalik Beyaz Alüminyum ve Metalik Siyah vurgu şeritleriyle zenginleştirilir.  

Ecall

Akıllı acil durum çağrısı, etkin durumdayken bir kaza anında kurtarma önlemlerinin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde alınabilmesi için otomatik olarak BMW çağrı merkeziyle iletişime geçer.  

HP spor susturucu

Üst düzey mükemmellik: Yüksek kaliteye sahip titanyumdan ve paslanmaz çelikten üretilmiş geçmeli susturucu ve karbon uç kapağı güçlü bir sese ve sportif bir görünüme sahiptir. Ek olarak Akrapovič tarafından üretilen spor susturucu standart susturucuya kıyasla 2,3 kg daha hafiftir.  

Ön LED sinyal lambaları

LED teknolojisine sahip, ince, yana monte edilmiş sinyal lambaları Beyaz camlı, biçimli LED sinyal lambaları motosikletin görünümüyle uyumludur ve tasarım ile işlevsellik açısından yeni standartları belirler. 

LED far

Simge haline gelen fiber optik iletken, yenilikçi standart LED farlara ayırt edilir bir görünüm kazandırır. Entegre gündüz farı da yolda daha iyi fark edilmenizi sağlayarak güvenliği artırır.  

LED yardımcı farlar

Güçlü LED yardımcı farlar geliştirilmiş aydınlatma özelliği sayesinde görüşün zayıf olduğu durumlarda gerekli görüş açısını sunar.  

Gündüz farı

LED gündüz farı çarpıcı tasarımıyla yolda daha fazla güvenlik sağlar. Modern LED teknolojisi sayesinde motosikletin görülebilirliğini artırır. Konforlu otomatik fonksiyonuna ek olarak gündüz farı aynı zamanda manuel olarak da etkinleştirilebilir ve ayırt edilir görünümü sayesinde etkileyicidir.  

Navigator VI

Gidon kelepçesi üzerindeki taşıyıcı ve montaj yuvasından oluşan navigasyon kurulumu BMW Navigator’ın sürücünün görüş alanı içinde sabitlenmesini sağlar. Navigasyon sistemi ve opsiyonel bağlantı fonksiyonları gidon üzerindeki çoklu denetleyici aracılığıyla rahatlıkla kullanılır.  

TFT ekran ile bağlantı

BMW Motorrad Bağlantı özelliği bir uygulama kullanarak navigasyonun yanı sıra telefon aramaları yapma ve motosiklette müzik dinleme gibi faaliyetler için yenilikçi bir çözüm sunar. Önemli araç ve bağlantı özellikleri 6,5 inç TFT renkli ekranda görüntülenir. Çoklu denetleyici aracılığıyla kullanım sayesinde ellerinizi gidon üzerinde tutmaya devam edebilirsiniz.  

Konfor paketi

Araçtaki konfor paketi sayesinde her tür gezintiyi çok daha rahat ve tamamen sürüş keyfine odaklanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bileşenler arasında ana dikme, lastik basınç kontrolü (TPC), anahtarsız sürüş sistemi ve daha soğuk mevsimler için konforlu ısıtmalı elcikler yer alır.  

Touring paketi

Touring paketi uzun yolculukları rahat ve konforlu bir deneyim haline getirir. Bu durum hız kontrolü, alüminyum çantalar için çanta tutucu ve Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarlama) yarı aktif şasi kontrolü ile sağlanır.  

Dynamic paketi

Dynamic paketi motosikletin sportif niteliklerini yolda ve off-road sırasında daha hassas hale getirirken daha fazla güvenlik de sağlar. İlave donanım DTC dinamik çekiş kontrolü, ABS Pro ve Pro vites asistanıyla birlikte Pro sürüş modlarını içerir.  

Aydınlatma paketi

Aydınlatma paketi, simge haline gelmiş LED lamba kılavuzu, LED gündüz farları, LED yardımcı farlar ve LED sinyal lambalarıyla modern teknoloji, cazip tasarım ve yolda daha fazla güvenliği bir araya getirir. Çünkü parlak LED gündüz farı yoldaki diğer sürücüler tarafından çok daha iyi algılanır.  

Alüminyum çanta

Sağlam çanta taşıyıcı her biri maksimum 8 kg yük kapasitesine sahip bir 36 litre ve bir 44 litre alüminyum çanta takılmasını kolaylaştırır. Çantalar güvenle kilitlenebilir ve yüksek kalitede taşıyıcısı sayesinde motosiklet 160 km/sa’e kadar hızlarda sürülebilir.  

Depo üstü çanta

8 ile 12 litre arasında genişleyebilir hacme sahip depo üstü çanta kısa yolculuklar için ideal bir yol arkadaşıdır. Su tutmayan fermuarlı dış cebi, sıçramalara dayanıklı kablo çıkışı, şeffaf pencereli entegre yağmurluk ve döner işlevsel braketi en zorlu talepleri karşılayabilen kullanışlı özellikleridir.  

Bütünleşmeyi deneyimleyin. Motosiklet ve macera ile bir olun.

Daha fazlasını yapabilmeniz için üretilen F 850 GS Adventure off-road sırasında kendisini evinde hisseder. Zorlu arazide bile rahat edeceksiniz. Bu rahatlığı sağlayanlar arasında benzersiz ergonomisi ve dünya çevresinde uzun geziler ve maceralar için tasarlanmış standart donanımı yer alır. Ek olarak geniş çeşitlilikte ekstralar ve opsiyonel aksesuarlar size F 850 GS Adventure’ınızı kişisel maceranıza hazırlama fırsatı sunar. Bunlar arasında çeşitli sele tipleri, süspansiyon alçaltma, Pro sürüş modları, Dynamic ESA ve HP spor susturucu yer alır. Daha üstün touring kabiliyeti ya da Enduro özellikleri için.  

+ Devamını okuyun

Off-road motosikleti.

Rally stili

Sportif karakter daha ilk bakışta garanti: Kontrast renklerde etkileyici şeritlerle Metalik Lupin Mavi. Rally Stilini farklı kılan detaylar daha kısa spor ön cam, rally sele ve (her biri) altın rengi anodize edilmiş çatal ve jantlardır. 

Ecall

Akıllı acil durum çağrısı, etkin durumdayken bir kaza anında kurtarma önlemlerinin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde alınabilmesi için otomatik olarak BMW çağrı merkeziyle iletişime geçer. Aracın konumu iletilir ve mümkünse ilgili kişiyle ilk iletişim kurulur. Sistem örneğin yoldaki diğer sürücülere yardımcı olmak amacıyla manuel olarak da tetiklenebilir. 

HP spor susturucu

Üst düzey mükemmellik: Yüksek kaliteye sahip titanyumdan ve paslanmaz çelikten üretilmiş geçmeli susturucu ve karbon uç kapağı güçlü bir sese ve sportif bir görünüme sahiptir. Ek olarak Akrapovič tarafından üretilen spor susturucu standart susturucuya kıyasla yaklaşık 2,35 kg daha hafiftir.  

Anahtarsız Sürüş

Anahtarsız Sürüş özelliğiyle artık anahtarlarınız cebinizde kalabilir. Anahtarsız sistem son derece rahat olduğundan sürücünün motosikletini bir düğmeye basarak kolaylıkla çalıştırabilmesini sağlar. Gidon kilidi ve yapıt deposu kapağı kilidi de bu şekilde açılabilir. Motorunuza atlayın ve yola çıkın! 

TPC (lastik basınç kontrolü)

Lastik basınç kontrolü (TPC) mevcut lastik basıncı hakkında bilgi verir ve sürücüyü basınç kaybının neden olabileceği potansiyel tehlikelere karşı önceden uyarır. Değerler kokpit ekranı aracılığıyla görüntülenebilir. Sarı bir arka lamba ve kırmızı uyarı ışığı sürüş sırasında belirlenen değerlerden sapmayı otomatik olarak gösterir. 

Isıtmalı Elcikler

Ellerinizin üşümesine son verin. Çok kademeli kumandaya sahip elektrik ısıtmalı elcikler ellerinizin üşümemesini sağlar. Elleriniz sıcakken ve parmaklarınız daha iyi hissederken aracı daha iyi kontrol edebileceğiniz için daha fazla konfor ve daha fazla güvenlik sunar. Elcik ısıtma gidon üzerindeki bileşik anahtar aracılığıyla rahatlıkla kullanılır. 

Ön LED sinyal lambaları

Parlak bir görünüm. Beyaz camlı çarpıcı LED sinyal lambaları şık tasarımı ve modern aydınlatma teknolojisiyle etkileyicidir. Ampullere göre daha hızlı tepki verir ve daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bu durum trafikte avantaj sağlar. 

Gündüz farı

LED gündüz farı çarpıcı tasarımıyla yolda daha fazla güvenlik sağlar. Modern LED teknolojisi sayesinde motosikletin görülebilirliğini artırır. Konforlu otomatik fonksiyonuna ek olarak gündüz farı aynı zamanda manuel olarak da etkinleştirilebilir ve ayırt edilir görünümü sayesinde etkileyicidir. 

Dynamic paketi

Dynamic paketi motosikletin sportif özelliklerini yolda ve off-road sırasında daha hassas hale getirirken daha fazla güvenlik de sağlar. İlave donanım DTC dinamik çekiş kontrolü, ABS Pro ve Pro vites asistanıyla birlikte Pro sürüş modlarını içerir. 

Touring paketi

Touring paketi uzun yolculukları rahat ve konforlu bir deneyim haline getirir. Bu durum hız kontrolü, alüminyum çantalar için çanta tutucu ve yarı aktif şasi kontrolü Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarı) ile sağlanır. 

TFT ekran ile bağlantı

BMW Motorrad Bağlantı özelliği bir uygulama kullanarak navigasyonun yanı sıra telefon aramaları yapma ve motosiklette müzik dinleme gibi faaliyetler için yenilikçi bir çözüm sunar. Önemli araç ve bağlantı özellikleri 6,5 inç TFT renkli ekranda görüntülenir. Çoklu denetleyici aracılığıyla kullanım sayesinde ellerinizi gidon üzerinde tutmaya devam edebilirsiniz. 

Far koruması

Sağlam far koruması zorlu enduro sürüşü sırasında LED farların zarar görmemesi için etkili bir biçimde motosikleti korur. Polikarbonat far koruması yasal olarak yolda kullanıma uygun değildir, ancak birlikte temin edilen adaptörün montajının ardından fara takılması ve buradan sökülmesi saniyeler içinde gerçekleştirilebilir. 

Enduro motor koruma demiri

Sağlam alüminyum motor koruması sıçrayan taşlara ve hasarlara karşı motorun alt kısmını etkili bir biçimde korur. Offroad kullanımı için özel olarak tasarlanmış alüminyum koruyucu 2 mm kalınlığındadır ve standart motor koruyucusuna kıyasla önemli oranda daha geniş ve daha uzundur. Özel şekliyle makinenin çarpıcı offroad görünümünü destekler.  

Ayarlanabilir ayak dayamaları

Plastik temas yüzeyli, yaylı sürücü ayak dayamaları üç pozisyonda ayarlanır, maksimum açma/kapama ve offroad konforu sunar ve ayağınızı sağlam basmanızı sağlar. Bu da arazide fazladan bir kavrama ve ayakta sürerken motosikletin daha iyi kontrol edilebilmesi anlamına gelir. 

Güçlü karakter. İlk bakışta.

F 850 GS Adventure görünümünden ödün vermediği ve en saf formunda GS olduğu hemen anlaşılır. Opsiyonel olarak sportif HP parçalarla, çeşitli sele tipleri sayesinde dik ergonomik özelliklerle, küçük renkli ön cam, 6,5 inç TFT renkli ekran dahil olmak üzere TFT ile akıllı bağlantı gibi işlevlerle vurgulanan karakteristik çizgilerin tümü bu motosikleti bir endurodan fazlası yapar. F 850 GS Adventure’ı size macera vaat ettiğini daha ilk bakışta açıkça gösteren bir motosiklete dönüştürür. 

+ Devamını okuyun

Ödün vermez.

Renk

Buz Grisi rengi temel modele hem yolda hem de arazide özel bir görünüm kazandırır. Siyah/gri konforlu sürücü selesiyle birlikte motosikletin teknik modern görünümünü mükemmel bir şekilde tamamlar. 

Alçaltılmış süspansiyon

Spor süspansiyon ve alçak sele kombinasyonuyla yalnızca 815 mm’lik sele yüksekliği elde edilir (standart: 875 mm). Daha küçük sürücü alanı, daha fazla denge ve manevra sırasında sürücünün motosikletine daha iyi hakim olması anlamına gelir. Yay hareketi önde ve arkada standart süspansiyona kıyasla 20 mm kısaltılmıştır. 

Alçak çift sele

Alçak çift seleyle araç 835 mm sele yüksekliğine sahiptir, bu değer standart selenin 40 mm altındadır. Bu özellik zemine daha iyi erişim sağlar ve ayakta dururken hakimiyeti kolaylaştırır. 

LED far

Simge haline gelen ve opsiyonel fiber optik ışık kılavuzu, yenilikçi standart LED farlara ayırt edilir bir görünüm kazandırır. Entegre gündüz farı da yolda daha iyi fark edilmenizi sağlayarak güvenliği artırır. 

Gündüz farı

LED gündüz farı çarpıcı tasarımıyla yolda daha fazla güvenlik sağlar. Modern LED teknolojisi sayesinde motosikletin görülebilirliğini artırır. Konforlu otomatik fonksiyonuna ek olarak gündüz farı aynı zamanda manuel olarak da etkinleştirilebilir ve simge haline gelen, ayırt edilir görünümü sayesinde etkileyicidir. 

HP spor susturucu

Üst düzey mükemmellik: Yüksek kaliteye sahip titanyumdan ve paslanmaz çelikten üretilmiş geçmeli susturucu ve karbon uç kapağı güçlü bir sese ve sportif bir görünüme sahiptir. Ek olarak Akrapovič tarafından üretilen spor susturucu standart susturucuya kıyasla yaklaşık 2,35 kg daha hafiftir.  

Ön LED sinyal lambaları

Parlak bir görünüm. Beyaz camlı çarpıcı LED sinyal lambaları şık tasarımı ve modern aydınlatma teknolojisiyle etkileyicidir. Ampullere göre daha hızlı tepki verir ve daha uzun ömre sahiptir. Bu durum trafikte avantaj sağlar. 

TFT ekran ile bağlantı

BMW Motorrad Bağlantı özelliği bir uygulama aracılığıyla navigasyonun yanı sıra telefon aramaları yapma ve sürüş sırasında müzik dinleme gibi faaliyetler için yenilikçi çözümler sunar. Önemli araç ve bağlantı özellikleri 6,5 inç TFT renkli ekranda görüntülenir. Çoklu denetleyici aracılığıyla kullanım sayesinde elleriniz gidon üzerinde kalabilir.  

Konforlu sürüş keyfi.

Konforlu sürüş keyfi.

İhtiyaçlarınız gibi çeşitli ve bireysel. Yeni BMW F 850 GS Adventure çeşitli sele tipleri sunar.  

+ Devamını okuyun

F 850 GS Adventure aksesuarları

Saklama.

Alüminyum saklama sistemi

Kendilerinden ve donanımlarından en zorlu koşullar altında en iyisini bekleyen touring meraklıları için mükemmel çözüm. Aşağıdaki seçeneklerden oluşan sağlam, toz ve su geçirmez alüminyum bagaj sistemi:
 

  • Sağ alüminyum çanta
  • Saklama hacmi yaklaşık 36 litredir

 

  • Sol alüminyum çanta
  • Yaklaşık 44 litre saklama hacmi

 

  • BMW Motorrad kask için alüminyum arka çanta
  • Saklama hacmi yaklaşık 32 litredir

 

  • Alüminyum bagaj sistemi aynı zamanda siyah anodize edilmiş alüminyum olarak da sunulur 
Atacama yumuşak bagaj sistemi

Gezginler için özel olarak üretilmiş çeşitli özellikleriyle çok yönlü, su geçirmez ve üst düzeyde aşınmaya dirençli yumuşak bagaj sistemi.

Atacama bagaj rulosu sağlam malzemelerin karışımından üretilmiştir ve zekice düşünülmüş detayları ve 40 litre saklama hacmiyle iddialıdır. Su geçirmez astara ek olarak çeşitli saklama bölmeleri ek alan sunar. Çok yönlü ataşman konsepti, üç taşıma kolu ve sırt çantası fonksiyonuyla yerine sağlam şekilde oturur ve taşıması son derece pratiktir.

Sağlam Atacama yan çantalar zekice düşünülmüş detayları ve 60 litre saklama hacmiyle etkileyicidir. Su geçirmez astarlara ek olarak çeşitli saklama bölmeleri ek alan sunar. Motosiklete kolay takılması için çabuk açılan bağlantı elemanlarının yanı sıra sağlam taşıma kolları güvenli bir tutuş ve son derece pratik bir kullanım sunar.  

Ergonomi ve konfor.

Ayarlanabilir sürücü ayak dayaması

Plastik temas yüzeyli, yaylı sürücü ayak dayamaları üç pozisyonda ayarlanır, maksimum açma/kapama ve offroad konforu sunar ve ayağınızı sağlam basmanızı sağlar. Bu da arazide fazladan bir kavrama ve ayakta sürerken motosikletin daha iyi kontrol edilebilmesi anlamına gelir. 

Siyah ayarlanabilir sürücü ayak dayaması

Plastik temas yüzeyli, yaylı sürücü ayak dayamaları üç pozisyonda ayarlanır, maksimum açma/kapama ve offroad konforu sunar ve ayağınızı sağlam basmanızı sağlar. Bu da arazide fazladan bir kavrama ve ayakta sürerken motosikletin daha iyi kontrol edilebilmesi anlamına gelir. 

Navigator VI.

Navigator VI.

Çok işlevli Navigator VI ile rota planlamak son derece kolaydır. 16 GB flash belleğe ve beş inç dokunmatik ekrana sahip sistem her zaman güvenilir şekilde yol gösterir. Dairesel polarize filtresi (CPOL) sayesinde su geçirmez ekran doğrudan güneş ışığı altında bile kolaylıkla okunabilir. Akıllı telefona benzer bir muhafaza içindeki yüksek çözünürlüklü ekran gerekli olan tüm bilgileri ve her durumda gerekli genel bakışı sunar. Çeşitli ek fonksiyonlar planlamayı ve yolculuğu heyecan verici bir deneyim haline getirir. Dönemeçli ve trafiğin az olduğu yan yollarda motosiklet sürüş keyfini artırmak için rotaların kişisel tercihlere göre oluşturulmasını sağlar. "Gidiş dönüş" seçeneği bilinmeyen bir arazide her zaman sizi başlangıç noktasına güvenle geri götüreceğinden özellikle yararlı bir fonksiyondur. BMW Motorrad iletişim sistemi ile kurulan Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel Akıllı Telefon Bağlantısı uygulaması hareket halindeyken saf bir multimedya eğlencesi sunar. Navigasyon bildirimleri, telefon aramaları ve müzik yayınının yanı sıra hava tahmini ve trafik sıkışıklığı bilgisi alma gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Navigasyon hazırlığı ile birlikte "My Motorcycle" gibi diğer fonksiyonlar da mevcuttur ve gidon üzerindeki çoklu denetleyici kullanılarak da kontrol edilebilir. Ön yüklemeli harita verileri tercihi yapan herkes için bu hizmet yaşam boyu ve ücretsiz harita güncellemeleri sayesinde her zaman günceldir.

+ Devamını okuyun

Güvenlik.

Enduro alüminyum kartel koruması

Sağlam alüminyum motor koruması sıçrayan taşlara ve hasarlara karşı motorun alt kısmını etkili bir biçimde korur. Offroad kullanımı için özel olarak tasarlanmış alüminyum koruyucu 2 mm kalınlığındadır ve standart motor koruyucusuna kıyasla önemli oranda daha geniş ve daha uzundur. Özel şekliyle makinenin çarpıcı offroad görünümünü destekler. 

LED yardımcı farlar

Güçlü LED yardımcı farlar geliştirilmiş aydınlatma özelliği sayesinde görüşün zayıf olduğu durumlarda gerekli görüş açısını sunar. 

Far koruması

Off-road kullanımı için onaylanmış far koruması kolaylıkla takılır ve off-road koşullarının neden olabileceği hasarlara karşı farı etkili biçimde korur. 

ÖZEL AKSESUARLAR

HP frezelenmiş debriyaj kolu

Gri anodize edilmiş alüminyumdan üretilen HP debriyaj kolu motosikletin sportif karakterini öne çıkarır ve el genişliğine göre üç aşamada ergonomik şekilde ayarlanır. 

HP frezelenmiş fren kolu

Gri anodize edilmiş alüminyumdan üretilen HP fren kolu motosikletin sportif karakterini öne çıkarır ve el genişliğine göre beş aşamada ergonomik şekilde ayarlanır. 

Geniş ön cam

Renkli veya renksiz olarak sunulan geniş ön cam sürücü için rüzgar ve kötü hava koşullarına karşı korumayı artırır ve artırılan touring konforuyla etkileyicidir. 

Ayarlanabilir sürücü ayak dayamaları

Plastik temas yüzeyli, yaylı sürücü ayak dayamaları üç pozisyonda ayarlanır, maksimum açma/kapama ve offroad konforu sunar ve ayağınızı sağlam basmanızı sağlar. Bu da arazide fazladan bir kavrama ve ayakta sürerken motosikletin daha iyi kontrol edilebilmesi anlamına gelir. 

Aksesuar Kataloğunu İndirin

Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları 2019 Kataloğu
PDF   |   43.04 MB   |   Türkçe
spinner